První návštěva u psychiatra

Od: Datum: 11.11.15 12:41 odpovědí: 5 změna: 11.11.15 14:09

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám docela problémy v oblasti psychiky, a bohužel už začínám zjišťovat, že bez prášků se nikam nepohnu. Jak probíhá první návštěva u psychiatra? Potřebovala bych přášky předepsat hned při té první návštěvě, nemohu si dovolit žádné delší docházení, protože to dost spěchá. Pomohlo by třeba doporučení od psychologa aby se to urychlilo nebo jak to je, jak to probíhá na co by se ptal atd. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: psl
Datum: 11.11.15 13:14

Založí Vám kartu,vyptá se,zda kouříte,pijete,co rodina,bratr,sestra,rodiče,co děláte,jak jste spokojená,atd..atd...no a pak se zaměří na Vás a proč k němu přicházíte.Bude chtít spíše abyste mluvila Vy.On bude spíše mlčet. Dokonce se může stát,že bude mlčet i když budete mlčet Vy. Tedy on spíše bude čekat co z Vás vypadne. Někdy bude reagovat,někdy ne. To jestli dostanete prášky a jaké a zda vůbec rozhodne on. Zdravím. A nečekejte,že to půjde rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 11.11.15 13:28
avatar

Psl,souhlasím se všemi body,krom jednoho.Že Vám léky nepředepíše.Předepíše,bez diskuzí !

Zavolejte přímo dotyčnému psychiatrovi a objednejte se.Obvodní lékař k tomu dnes již není nutný

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.15 13:33
avatar

Přesně jak píše wamp, léky píšou na počkání, bohužel:(


doplněno 11.11.15 13:34:

Jít za obvoďákem není potřeba.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.11.15 13:16

Navrhuji navštívit obvodního lékaře a ten vás odešle k psysiatrovi...je to běžný postup. Psychatr potřebuje i anamnézu od obvoďáka. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 14:09
avatar

Pokud vás psychiatr shledá nemocnou, tak vám léky napíše automaticky již při první návštěvě, ale nelze to řešit tak, že se tam ukážete jednou a pak již nikdy více. Bude chtit vědět, jak to zabralo, jestli to pomohlo atd., takže ze začátku počítejte s kontrolou asi za 2-4 týdny, podle vašeho zdravotního stavu. Není to opravna, kde vychrlíte požadavek a honem honem, abyste byla pryč a nezdržovali vás tam. Na vaše zdraví byste si měla udělat čas, bez toho se to neobejde.

Jinak vás čeká pravděpodobně sepsání anamnézy od dětství dosud s tím, že mu především musíte vylíčit vaše potíže, kdy jsou horší, kdy lepší, jak se v jaké situaci cítíte ap.

Předpokládám, že k jeho návštěvě budete mít doporučení a zprávu od psychologa, ta skutečně pomůže, pokud vám to on sám doporučoval. Někteří psychiatři vás objednají i bez doporučení obvodního lékaře, stačí je obvolat a poptat se a ptejte se též, jestli mají smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou. Neodkládejte to, většinou mají delší objednací termíny, někdy můžete čekat i několik týdnů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.