Co vidět v Praze a okolí?

Od: Datum: 10.11.15 23:20 odpovědí: 5 změna: 11.11.15 12:46

Prosím o tipy na výlet v Praze nebo blízkém okolí. Něco, co se dá zvládnout za jeden den a je vhodné pro dospělé. Viděli jsme historické centrum, Vyšehrad, zoo, Karlštejn, Průhonický park, Křivoklát... Nevíte o něčem podobném/zajímavém? Něco, co se dá projít klidným tempem, se zastávkou v restauraci na oběd (žádné celodenní túry po lese, žádné cyklovýlety - prostě nějakou pěší nenáročnou poznávací procházku/okruh/výlet).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 23:45
avatar

Tak třeba to, o čem se dnešním stavitelům mostů (zvláště na ostravsku) ani nezdá. Most, který byl poprvé opravován až po stoletém provozu. Železniční most v Žampachu. Na cestě pod ním jsou i staré zlaté štoly.

Nebo staré lomy na Berounsku - Mořina "Velká Amerika"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.15 23:47
avatar

Krásná vycházka je parkem Stromovka, tam lze navštívit též planetárium pak přes Vltavu po mostě, za mostem je výborná cukrárna a pak nahoru do botanické zahrady Troja.

Na Vyšehradě je též botanická zahrada, ale menší.

Hezky je též v Roztokách u Prahy (4 km za Prahou 6), je tam muzeum a pak můžete jít do Tichého údolí

Pokud máte rádi les, je dobrá Klánovická obora, v Klánovicích je též spoustu dobrých hospod.

V Horních Počernicích je Chvalská tvrz, tam se dobře najíte, většinou je tam i nějaká výstava v Chvalském zámku a pak lze pokračovat přes Chvaly do Xaverovského háje – ten ústí v Dolních Počernicích a podél rybníka lze jít do obory, vedle je fajn hospoda Léta Páně.

Krásné je i historické centrum Brandýsa nad Labem (6 km) od východního okraje Prahy, jsou to uličky jak ze středověku. Pak lze pokračovat ve Staré Boleslavi, je to dvojměstí s Brandýsem a hezké je to tam i podél řeky.

Pěkné je i Prokopské údolí v Jinonicích se stanicí pro zraněná divoká zvířata a jezírkem ve skalách na konci.

Hezká procházka je i podél Berounky z Černošic na Kazín na skálu.

V Kobylisích je hvězdárna a park, kde se lze projít.

Hezký je zámek na Zbraslavi s orientálními sbírkami.

Kouzelný je Mělník (cca 30 km od Prahy), je tam krásný výhled na soutok Labe s Vltavou u zámku a hezká procházka v historickém centru. Pak lze pokračovat na zámek Liběchov, či hrad Kokořín.

Pokud bude tepleji a bavilo by vás to, lze si vypůjčit též loď v Brandýse a udělat si jednodenní výlet motorovou lodí směr do Poděbrad, ty jsou nádherné a stojí i samy o sobě za návštěvu.

Nebo si vypůjčit drezínu ve Mstěticích a projet se pár km lesem do lomu.

Pak jsou tu též aquacentra (Čestlice, Letňany, Podolí, největší je v Čestlicích, to je tam na celý den zábavy).


doplněno 11.11.15 09:13:

Ještě mne napadl zámek Konopiště. Ve všední den je nyní nutná rezervace prohlídky http://www.zamek-konopiste.cz/

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 10.11.15 23:48
avatar

další možné inspirace najdete i na

http://ropid.cz/vylety/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 06:38
avatar

posazavska stezka ze stechovic do trebenic a nebo naopak, ma to cca 8-9km kolem reky "Vinnetou style" divim se, ze to nikdo krome me nezminil

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 11.11.15 12:46

dejavu: drezína ze Mstětic do lomu u Horoušánek je málo známá a přitom velmi romantická.

Ve stejném směru na východ od Prahy vlakem z Masarykova nádraží (Praha Střed) nebo Vysočan jsou Čelákovice, poklidné městečko s cournutím kolem Labe (říční lázně Grado byly velmi za první republiky velmi oblíbené táhly tam z Prahy davy lidí, dnes už je z toho jenom malá loužička) a mile rekonstruovaným náměstím a výbornou restaurací a restauracemi a pak autobusem 405 nebo romantickým motorovým vlakem přes Lázně Toušeň do Brandýsa nad Labem, zajímavý zámek kam jezdíval i císař Rudolf, a pak je možné po mostě přejít i do druhé části dvojměstí do Staré Boleslavi a připomenout si další kus našich dějin. Do Prahy jede autobus až na Černý Most.

výlety v Praze - muzea: Národní technické muzeum - fakt stojí za vidění, dobrý program kdyby náhodou pršelo. Z muzea se dá vyjít na Letenskou pláň, až k bývalému Stalinovu pomníku a pokochat se pohledem na starou Prahu a vpravo na Hradčana. Procházkou se dá přejít nebo tramvají přejet až k Letohrádku královny Anny - Belvederu a pak se cournout kolem Hradu a buď vejít do areálu Hradu, nebo dojít, dojet až na Pohořelec a odtamtud shora projít kolem Černínského paláce, Lorety k Hradu, pokochat se krásným výhledem, nebo nejít až k Hradu, ale doprava k Petřínu, na rozhlednu. Anebo sejít dolů kolem Švédského velvyslanectví a kolem hospody U Krále Brabantského, kde král býval často hostem. Dolů na Malostranské náměstí.

muzeum: Náprstkovo muzeum se sbírkami indiánských a dalších podobných kultur, kousek odtud je Betlémská kaple, kde kázal mistr Jan, ale ta je viditelná pouze zvenku, používá ji snad jen ČVUT pro své slavnosti. A mnoho galerií na Hradčanech i ve městě - opět varianta pro nevlídné počasí, kdy je lepší být pod střechou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.