Sebecká zena

Od: Datum: 10.11.15 17:25 odpovědí: 6 změna: 10.11.15 19:01
Zdravim
Mám taký menší dotaz.
Zahľadel som sa do jednej slecny ( 32). Sem tam trochu poflirtujeme a tak, ale dopočul som sa, že je strašne moc sebecká. Žiaden vzťah jej nevydržal dlhšie, ako 3 mesiace. A to tých vzťahov mala dosť.
Máte prosím niekto skúsenosť, ako sa takáto povaha prejavuje vo vzťahu, či sa to dá zmeniť, alebo to bude horšie. Alebo ako spoznať takúto povahu.
Dostávam sa pomaly so vzťahu s hysterkou, tak by som nerád šľapov vedľa.
Za každú názor ďakujem.
Matúš

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 17:56
avatar

Člověka nepředěláš, pokud je sobecký, tak takový zůstane. Možná se zvládne chíli přetvařovat, ale to ho nezmění, stále bude sobec.Vždy ve všem riskujeme, že šlápneme vedle, a o tom ten živt je, o našich omylech a o dalších pokusech

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 17:58
avatar

Dobrý večer, Matúši,

vy víte, že ta žena je sobecká a není schopna udržet vztah, že nechcete naletět, protože si ještě lížete rány z předchozího vztahu s hysterkou a uvažujete o takové ženě, s tím, že by se eventuálně dala změnit, případně se stane zázrak a zrovna s vámi jí to vydrží?

Neexistuje smůla na špatného partnera! Pokud někdo opakovaně sahá po poruchových partnerech, je to tím, že něco v nich ho přitahuje. Je jen na vás, jestli objevíte to, co vás k těmto ženám přitahuje a budete schopen to změnit, nebo si stále dokola budete nabíjet nos. K tomu můžete využít i psychoterapeuta, protože ne vždy je člověk schopen toto zkázonosné jednání vypozorovat sám na sobě.

Nemůžete do vztahu vstupovat s nárokem někoho měnit, ani na to nemáte právo. Musíte toho člověka akceptovat takového, jaký je, jinak pohoříte. Je to stejný omyl, jako některé ženy sedají na lep podvodníkům, vyžírkům, alkoholikům a narkomanům a doufají, že je napraví a oni se z lásky k nim změní. Nezmění. Ve 32 je to již hotová žena a pokud se změní, pak jedině stářím k horšímu.


doplněno 10.11.15 18:34:

Já myslím, že když vás to k nim táhne, umíte to naopak velice dobře. Dokonce tady jste to i pojmenoval, co vám vadí, jen si to nechcete připustit, protože přestože víte, že je tato žena pro vás krajně nevhodná, něčím vás stále fascinuje a lžete sám sobě do kapsy, že by se třeba dala změnit.
Je možné, že neuroticky opakujete nějaký starý vzorec chování z prvního vztahu, který jste měl. Psychoterapeut to s vámi rozebere a věřím, že tu kletbu zlomíte a přestanete stále točit stejnou chybu. Při neuróze se toto stává velmi často. Držím palce.
Myslím, že je nevyšší čas se vyléčit a užívat místo scén, trápení a ničení se konečně pěkný vztah s vyrovnanou ženskou, kdy budete jezdit na výlety, milovat se bez pronásledování a žárlení, plánovat budoucnost a vše to, co k normálnímu vztahu zralých lidí patří a jaký si zasloužíte. Tyhle ženské se ale nikomu nevnucují, nestrhávají na sebe pozornost ani chováním, ani dramatickými hábity, takže to chce výběr podle jiného klíče. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mick1980
Datum: 10.11.15 18:24
Děkuji za odpověď , právě toto jsem řešil s kamarádkou , že nějak podvědomě vyhledávam takové typy žen . Já v tom vidím nějaký ochranářskéj komplex .Psychoterapeuta asi budu muset navštívit . Jen já mám problém poznat takové povahy na začátku . Nějaké signály a tak , a pak na to doplácím . Proto jsem založil toto téma .
Datum: 10.11.15 17:59

Láska dokáže s člověkem divy...řešit dopředu nějakou povahu není myslím to pravý ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 18:13
avatar

Sobecký člověk staví sám sebe vždy na první místo. To znamená, že sleduje jen své vlastní zájmy bez ohledu na druhé. Dobře poslouchejte, pokud budete s tou ženou komunikovat. Sobečtí lidé velmi často používají při komunikaci - já jsem, já mám, já chci..Prostě já..já..já..Myslím, že sobecký člověk se předělat nedá a vztah s takovým člověkem se stane dříve či později nespokojený. Ale to, co se povídá. nemusí být vždy pravda...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mick1980
Datum: 10.11.15 19:01
Tak co jí poslouchám , tak slečna toho jejího JÁ používá skoro v každý větě . Hlavně co se týče práce o níž musí kecat, vždy když se setkáme . Já mám moc práce , já přes týden nemám čas . Hlavně když řekne JÁ jsem ti říkala a bla bla bla, tak mám sto chutí odejít.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.