Moje sestra do mé péče?

Od: Datum: 10.11.15 16:41 odpovědí: 8 změna: 10.11.15 19:14

Dobry den,mam 15cti letou sestru a chtela bych ji do svoki pece,bydlim v zahranici a urcite by tu mela lepsi zivot,jen nevim jak postupovat.Jeji tata ji nechce a s mamou nevychazi.Poradite mi prosim jak postupovat a co vse treba udelat?Dekuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 16:46

Musíte zažádat soudně, Soud o tom rozhodne. Vy budete muset doložit svou soc. a ekonom. situaci a že jste schopna se o ni postarat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.11.15 16:53
Máš 19 let, teda si plnoletá. Jedna podmínkách je splněná.
Ovšem to je málo.
Na sociálce ti řeknou, co vše budeš muset splnit a postoupit, aby ti ji soud svěřil do péče. Jsi dostatečně psychicky vyspělá?
Ovšem zdá se, že o životě máš málo vědomostí, o starostech s pubertou sestry také , o finančních problémech atd.
Z čeho ji budeš živit? Má sestra ukončené vzdělání?
Ohodnoceno: 1x

Od: babu
Datum: 10.11.15 18:18

Jsem na to pripravena i s partnerem,ted bude dokoncovat zakladni skolu,po finacni strance se nebojim,nejsme milionari ale na normalni klidny zivot ano a dekuju za odpoved

Datum: 10.11.15 16:55

Možná, že by byla nejschůdnější cesta, kdybyste se spojila s městským úřadem, sociální odbor, ve městě, kde sestra bydlí. Pracovnice by vás mohly správně navigovat.

Ohodnoceno: 3x

Od: wamp®
Datum: 10.11.15 17:01

Zdravím.

Mohla byste nám napsat,jak s vlastní matkou nevychází?

To jste zcela jistě vyslechla pouze její názor...Nezlobte se,ale domnívám se,že dívka v jejím pubescentním věku matku prostě nechce poslouchat a neposlouchá.Proto si Vám evidentně stěžuje,jak jí matka nerozumí atd.,atd.

Ověřte si,co říká i druhá strana,pak určitě celou situaci pochopíte.

Do péče Vám ji dle mého soudu nedají.Kdyby se její matka o ni nestarala,možná by se dalo o tom uvažovat.

Ale, určitě tomu tak není... *nevi*

Ohodnoceno: 1x

Od: babu
Datum: 10.11.15 18:22

I ja vas zdravim,vim co moje setra proziva prosla jsem si tim taky a bouzel to neskoncilo jak bych chtela,a nechtela bych aby si tim musela projit i ona.A dekuju za odpoved

Datum: 10.11.15 18:26

Jsou 2 možnosti, pro obě je potřeba dobrý důvod.

Rychlá možnost- podat soudu návrh na vydání předběžného opatření o svěření dítěte do péče, musí souhlasit rodiče a sociálka, soud rozhodne do cca týdne. Většinou se to takto dělá když je dítě bezprizorní, nebo ohroženo.

Pomalá možnost- podat k soudu návrh na vydání rozhodnutí o svěření dítěte do péče. Když matka nebude souhlasit, a sociálka nenajde velké pochybení matky, tak to soud nepřizná. To že si s matkou nerozumí není důvod, musela by být matka alkoholička nebo ji týrat atd.

Vzít dítě matce není jednoduché, nejsme tady v Norsku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.11.15 19:14

A napadlo vás jít na to po dobrém, prostě se v klidu s rodiči domluvit? Píšete, že ji táta nechce, tak tam snad problém nebude,a že s mámou nevychází, tak snad by máma dala souhlas tím,a by žila a studovala s vámi v cizině.Dáte i mámě záruky, jak se o ni postaráte a pak půjdete všichni požádat na sociálku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.