Jak na zánět slepého střeva?

Od: Datum: 09.11.15 20:24 odpovědí: 8 změna: 11.11.15 01:14
Ahoj chtěl bych se zeptat jak si sám mohu způsobit zánět slepého střeva. Často mě bolí a nechcou mi ho vyndat děkuji za radu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krasula
Datum: 09.11.15 20:46

A jseš si jistý, že se opravdu jedná o zánět slepého střeva? K tomu se lékaři staví zpravidla rozhodně. Ty si můžeš správnou životosprávou sice zvednout kondici, obranyschopnost, ale to je tak všechno. Nevíme, jak jsme na tom každej uvnitř anatomicky. Někde jsem četla, že slepé střevo někomu podráždil nějaký kousek skořápky, jinde zas , že se zánět v jiné části těla projevil zduřením uzlin právě v oblasi slepáku.

Ohodnoceno: 0x

Od: petr02
Datum: 09.11.15 21:00

Vy sám nijak. To se vám jen těžko povede. Jinak akutní zánět slepáku byste určitě poznal, sám už slepák nemám. Nástup byl velmi rychlý, probudil jsem se ze spánku a cítil jsem strašné bolesti, které celej den neustupovaly, spíše naopak, přidalo se ještě zvracení, ještě ten den jsem skončil v nemocnici, protože bolesti byly nesnesitelné, prakticky nebylo možné usnout. Druhej den večer jsem už byl pod kudlou. Takže si myslím, že s velkou pravděpodobností vás nebolí slepák ale něco jiného. Pokud taky budete u doktora tvrdit, že vás bolí slepák, tak se taky připravte na to, že si pan doktor třeba vezme lubrikant a rukavičku a hezky vás zespod protáhne.

Od: pb®
Datum: 09.11.15 21:55
Jeden známý si nechal slepé střevo vyndat preventivně. Pobolívalo ho a dost často je nejen mimo ČR ale i kontinent, baví se lezením po velehorách kdesi v Asii. Tak aby ho to nezastihlo někde, kde by se pomoci nedočkal živý. Ovšem on tehdy byl medik a oba rodiče lékaři. To se to jinak domlouvá.
Jinak prý pomáhá kysané zelí. Nezhorší to nýbrž prý zlepší. A nebo bolest může být od zablokovaných zad. To si takhle kamarádka pořád stěžovala, že jí bolí v pravém podbřišku. Pak se dostala na rehabilitaci, kde jí řekli, co má zablokovaného, odblokovali a bolesti pominuly.

Od: uska®
Datum: 09.11.15 22:24

Já jsem otázku pochopila tak, že tazatel by se rád třeba něčeho najedl, aby dostal zánět slepáku a mojl jít na operaci . Je to tak a nebo jsem vedle jako jedle?

Neznám způsob jak si dobrovolně sám vyvolat zánět slepáku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.15 12:41

To ani já ne, ale slyšel jsem o lékaři a polárníkovi, který si slepák vyoperoval sám. Ale prý je to jediný člov+ěk na světě, který to dokázal, a stejně by to chtělo před zákrokem studovat šest let na medicíně a pak ještě nějakou tu chirurgickou atestaci.

Od: host
Datum: 10.11.15 16:56

kartaginec, doplním z Wikipedie https://cs.wikipedia.org/wiki/Leonid_Rogozov - Leonid Rogozov nebo v angl. https://en.wikipedia.org/wiki/Leonid_Rogozov

To je jediná vyjímka. Bolesti slepého střeva snad každého rozumného člověka ihned donutí zavolat rychlou lékařskou pomoc. Náhlé příhody břišní jsou velmi závažné a jejich průběh může být velmi rychlý. Nečekat na nic, ihned volat lékařskou pomoc. Nebo v období klidu zajít k lékaři a nechat se odborně vyšetřit.

Datum: 10.11.15 17:16

Já prodělala v mládí zánět slepáku a dozvěděla jsem se to až po mnoha letech, kdy už jsem měla následky zčásti odstranitelné operativně. Tehdy mi bylo hrozně špatně, spíš od žaludku. Byla jsem na pohotovosti, kde mi Dr. babizna dala pixli jakýchsi granulí, ale bylo mi stále hůř, tak jsem ji navštívila za 2 dny znovu a vynadala mi, co tam prý lezu, když jsem ty granule ještě nesnědla a jen mi vyměnila teplé obklady za studené. A dostala jsem zánět ledvin, močáku, cysty, záněty vaječníků a toto se se mnou táhlo roky a roky, až do gyn. opereace, kde zjistili, že mám vaječník zánětem přirostlý ke slepáku! Vše od slepáku, kt. ta můra nepoznala. Je to svinstvo. Na druhou stranu, bych si zdravý slepák brát nenechala, i když svého času u nás podobné "preventivní" tendence byly. Je to orgán, který se podílí na imunitě organismu.

Datum: 11.11.15 01:14

Ahoj. Jedno řešení jsem osobně zažil. Napil jsem se v 15ti teplého mlíka. A strejda o 10 let dřív, v roce asi 1965, to udělal taky. On ten akutní zánět nepřežil a já jsem měl namále. Bolelo mě tenkrát celé břicho. Na pohotovosti v Liberci mi doktor gumovým prstem dloubnul do řiti a už jsem jel. Zřízenec byl docela v tipnej. Prej to dělají ve výtahu, jak je to jednoduchá operace. Potom do mě drénama hustili tekutý antibiotika a ven vytékal ten hnis. Když to bylo slabší, tak ty slepáky prý rozháněli doktoři chlazením.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.