Okradl mě řemeslník

Od: Datum: 09.11.15 13:40 odpovědí: 15 změna: 09.11.15 18:05

Jsem tak blbý, že jsem se nechal okrást od kominíka. Zaplatil jsem předem za potvrzení, která nedodal. Chci jít podat stížnost na přestupkovou komisi na Městském úřadu. Kam mám jít na tu část Prahy kde to dělal, nebo podle jeho bydliště?

Mám jít také podat trestní oznámení na policii? Co ještě mohu udělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 13:42

A už jste ho kontaktoval? Třeba jen na vás zapoměl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 09.11.15 13:44

Nezapomněl, nechce se mnou vůbec mluvit.

Od: pt®
Datum: 09.11.15 13:44
avatar

Myslíte? Víte, je topná sezóna a kominíci i revizáři se mohou strhat, asi obzvláště v Praze. Raději mu volejte a uhánějte jej, že tu zprávu potřebujete, pro případ, kdyby se něco přihodilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 09.11.15 13:53

Neumíte číst, ví o tom a nechce konat a telefon mě nezvedne. Odpovídejte na moji otázku .

Od: buss
Datum: 09.11.15 14:03

Když na policii, že by to byl třeba podvod? Podat tam na obci, kde byl přestupek spáchán. A stěžovat si na kominickou lobby, je-li členem


doplněno 09.11.15 14:21:

jmlc tazatel se myslím dost přesně na něco ptá, kolik odpovědí jde, jak je tady zvykem, mimo?


doplněno 09.11.15 18:21:

pt ale on se ptá na zaplacené a nedodané potvrzení a co s tím, níc víc nechce komentovat..., co s tím má společného nějaká sezona, na kterou se neptal?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 09.11.15 14:25
avatar

"buss", odpovídala jsem na otázku v zadání. Přesně ve stejný čas, jako já odpovídal tazatel na první příspěvek. Jak jsem mohla jasnozřivě vědět, co odpověděl, kde informaci upřesnil? Proto mu "jmlc" odpověděl tak, jak odpověděl a mně se tak nepřímo zastal. Jste chytrej chlap, tak se koukněte na čas, kdy byly příspěvky psané. Zdravím. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.11.15 14:04
avatar

Máte doklad o úhradě kominíkovi? Nejste náhodou jen vyčůraný tazatel, který chce zdarma dokument a máte svého kamaráda za svědka předání financí?

Pozn.: - jak vy na rádce, tak já na vás :)

Až budete slušnější, budu i já a poradím.


doplněno 09.11.15 14:53:

@buss - ok. - můžete mne někdo nechat smáznout. Máte pravdu - z mé strany je to provokace.

Podle toho popisu jsem také pochopil, že se jedná o protiprávní jednání tazatele - tj. někdo mu kominík slíbil doklad, on zaplatil předem a doklad nemá. Normální kominický servis se dělá tak, že přijde kominík, provede prohlídku/servis, vystaví doklad a předá ho za peníze. Souhlasím s kolegou níže, že když někdo zaplatí předem a očekává doklad dodatečně, jedná se v daném případě o oboustraný podvod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 14:13
avatar

jmlc:

Od: repe

Datum: dnes 13:44

Nezapomněl, nechce se mnou vůbec mluvit.

Od: repe

Datum: dnes 13:53

Neumíte číst, ví o tom a nechce konat a telefon mě nezvedne. Odpovídejte na moji otázku .

Tazatel chce odpověď na svou otázku ne diskuzi.Přiostřil jste Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 14:14
avatar

ale no tak...

(btw. správně odpověděl @buss a asi bych se řídil jeho radou)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 14:43
avatar

a udělal vůbec něco jiného,než,že slíbil potvrzení,a jak se zdá načerno? tak to asi bude zbejvat držet hubu,protože,jestli je to podvod,tak se vezete oba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 09.11.15 15:18

O jakém dvojatém podvodu to mluvíte? Prosím o vysvětlení. Mám od něj potvrzení o přijaté platbě a napsáno, že do týdne mě to zašle, řekl že na místě to potvrzení pro plynárny nemůže vystavit a sám jsem tam nebyl.

Od: jmlc®
Datum: 09.11.15 16:09
avatar
Toto je zásadní informace, která nám chyběla!V tom případě můžete zjistit bližší info http://www.skcr.cz/?utm_sourc…partner&utm_medium=topkontakt a případně si stěžovat i na ministerstvu vnitra - Není totiž žádný kontrolní orgán. V minulosti byl obor kominictví veden pod místní správou a spadal do resortu Ministerstva vnitra http://brnensky.denik.cz/z-re…rele-nizka-cena-20151015.html
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 16:08

Tak předně, kominík vás neokradl, maximálně podvedl. Sice jsou to slovní hříčky, ale důležité... Podstata podvodu je ta, že vás zřejmě svým slibem přivedl k omylu, prostě slíbil že bude konat za předem zaplacené peníze, a neučinil tak. Pokud tak učinil zcela úmyslně - tedy převzal peníze, o kterých již předěm věděl, že je nevrátí a pod., tak vás doopravdy podvedl, pokud se např. zjistí, že u toho hrála roli jeho nedbalost, nebo jeho nějaké chvilkové nahodilé - např. finanční omezení, tak se z toho může vykroutit, vše bude případně záležet na důkazech.. Oznámit toto podezření z přestupku můžete - například v místě vašeho magistrátu, obecního nebo městského úřadu. Je však patrné, že příslušným bude ten úřad, kde byl tento podvod spáchán, tedy zřejmě se to přihodilo o vás doma, tak úřad podle vyšeho bydliště. Radím, aby jste v počátku využil minimálně doporučený dopis, kde jej slušně ( bez výhružek) vyzvěte, aby splnil vaši dohodnutou věc, nebo se obrátíte na přestupkovou komisi, popř. na Policii ČR, využijte také SMS a pod. Počítejte, že tento dopis s potvrzením, budete předkládat správnímu orgánu.., čímž bude vhodné vynechat vulgarismy..

Jinak jsem moc dobře nepochopil, za co přesně ty peníze a komu, byly určeny..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 16:11
avatar
Jeden z klasických častých případů nedostatečně položené otázky, duležité skutečnosti chybí hned na začátku.
Tazatel přidává informace až na základě příspěvků rádců. Některé v druhém doplnění, to důležité až ve třetím.
Mezitím stihl trochu zvýšit nervozitu,ještě se durdí.
Snad trochu více tolerance...
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.11.15 18:05
avatar

Přesně odpověděl,,sanyo" Jen dodám pro ty co viděli komin z rychlíku a to ještě tovární.Zřejmě se jedná o tento doklad.

Zatímco ještě vloni stačilo, aby kominík po čištění komína vydal stvrzenku, nyní musí vyplnit zprávu o kontrole.

Zpráva obsahuje mj. jméno a příjmení kominíka i majitele objektu, dále popsané nedostatky zjištěné a odstraněné na místě, i nedostatky, jejichž odstranění bylo dočasně odloženo. Nesmí chybět ani popis specifik čištěné spalinové cesty.

Obsah zprávy o kontrole je podrobný proto, že dříve si lidé často nechali vypsat stvrzenku, aniž k nějaké kontrole došlo. Pokud doklad o kontrole ztratíme, nebo při požáru shoří, bude možné jej dohledat u kominíka, který by si měl archivovat kopii. Zjistí-li hasiči po požáru, že kominík přehlédl nějakou závadu, ponese za škody odpovědnost on.

Zpráva platí jeden rok ode dne, kdy kontrola proběhla.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.