Odvody na sociální a zdravotní pojištění

Od: Datum: 09.11.15 13:18 odpovědí: 2 změna: 09.11.15 18:41

Dobrý den, měla bych otázku, jak je to s odvody, když je společník, jednatel a zaměstnanec v jedné osobě a vyplácí si mzdu? Jak bude platit odvody na sociální a zdravotní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 14:47

Úplně stejně jako by se jednalo o různé subjekty. Část se odvádí ze mzdy, část odvádí přímo zaměstnavatel - tedy firma, se kterou má dotyčný pracovní smlouvu. Předpokládám, že ve vašem případě existuje firma, kterou vlastní a za kterou jedná dotyčný člověk a mimo to musí existovat pracovní smlouva mezi firmou a osobou. Dotyčný člověk tedy nezaměstnává přímo sám sebe. Zaměstnává jej firma.

Ve vašem případě si navíc může tato osoba vyplácet třeba podíl ze zisku, nicméně to už nemá se zaměstnaneckým poměrem nic společného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.15 18:41
avatar

Když píšete, že si vyplácí mzdu, znamená to, že má uzavřenou pracovní smlouvu a jedná se o běžný pracovní poměr s obvyklými odvody.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.