1xLíbí se mi kolega z práce

Od: Datum: 09.11.15 02:27 odpovědí: 9 změna: 10.11.15 08:57

Dobrý den. Líbí se mi jeden kolega z práce už delší dobu a nevím, jak ho sbalit. Je introvert, trochu stydlivý stejně jako já. Někdy mám dojem, že mu jsem lhostejná, jindy cítím že to jiskří a je to příjemný. Jako by mi viděl do duše. Je Rom, ale mě se líbí. Problém je ten, že je z jiného oddělení a komunikativní moc není. A v práci ho vidím jenom někdy. Mám dojem, jako by čekal ode mě nějaký signál, ale já nevím, co dělat. Jsem z něj tak vedle, když jdu kolem něj, že zkrátka nedělám nic. Před 14 dny jsem měla pocit, že mu jsem ukradená a teď zas že ne. Poradí mi někdo co dělat a jak se zbavit té nervozity z něj, abych byla přirozená a dala se s ním do řeči? Jinak s muži, kteří se mi nelíbí nemám problém se bavit. Děkuju za odpovědi.


doplněno 09.11.15 02:52:

Nedávno, když jsem se bavila s kolegyní v práci o levandulovém šampónu, pak jsem ho uviděla jít, jak se přibližuje ke mně a já nebyla schopna o té levanduli dál přemýšlet natož o ní mluvit. Úplně mi přitažlivost zatemnila mozek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 06:50
avatar

Já mám manžela z práce. Sblížili jsme se na podnikovém večírku a vydrželo to dodnes. Takže pokud máte nějaké takové akce nebo oslavy, tak se postarejte, abyste byla na blízku, případně nějakou zorganizujte vy a když bude sedět nebo stát vedle vás, tak nahoďte řeč. Hromadná návštěva nějaké sportovní akce, výletu, kina atd., kterou byste organizovala vy, by nezávazně dala určitě odpověď na to, jestli má zájem, protože pokud by nepřišel, tak asi nemá. Pokud ho začnete balit s otevřenými kartami a dostala byste kopačky, tak pak by to pro vás bylo dost nepříjemné vydržet na pracovišti, kde ho občas potkáváte. Ne nadarmo se říká: "Co je v domě, není pro mě."

Druhá možnost je zjistit, čím se zabývá ve volném čase a zkusit se sblížit nějak přes koníčky. Jistě nesedí na zadku jen doma, někam se chodí bavit, možná na něco hraje, Romové jsou často výborní muzikanti nebo tanečníci, tak můžete vysondovat a zkusit tuto cestu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 09.11.15 07:42
avatar

Dobrý den, ujasněte si, co vlastně chcete a co očekáváte, resp. jestli lze vůbec něco očekávat. Ten kolega může být zadaný nebo ještě k tomu i věrný - což by pro Vás nebyla dobrá kombinace. Připravte se na to, že pokud Váš zájem zjistí okolí (hlavně kolegyně), tak dojde k přenosu informací po celém pracovišti. Takže, raději se s tím nikomu nesvěřovat (i když utajit by se to potom nedalo). No, a jinak - při setkání s kolegou se tvářit příjemně, usmívat se a prodloužit pohled (můžete se i trochu "vyprsit").

Zdravím!

P.S. Přeci jenom si ponechte i trochu toho nezatemnělého mozku.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 09.11.15 17:43

Dobrý den Bene, napsala jsem zatemnělý mozek, ale může to být i obráceně - ozářený mozek. Na přemýšlení není ani jedno dobré. Děkuju za radu, že kolegyním nic neříkat. A raději se na něj někoho ani neptat, protože lidé jsou domýšliví. Bez otázky proč se ptáš? jim to bude třeba jasné a už to pojede, ty drby.

Datum: 09.11.15 08:14
avatar

Nikc, vy jste na nejlepší cestě udělat nějakou krpu, botu... Kolega z práce se vám líbí tak, že máte roztresena kolena a mírně zatemnen mozek. Mít na pracovišti vztah to chce pevné nervy. Zapomente na zamilované pohledy a nejprve si zjistěte něco bližšího o svém vyvoleném. Protože je-li zadaný, zazijete akorát pád, který vás bude hodně bolet. Takové to, že od vás čeká nějaký signál... Co když nečeká? Budete mít v práci vánoční večírek nebo něco na ten způsob? Toto je cesta jak se s ním seznámit, ovšem za předpokladu, že se na podobné akci potkáte.


doplněno 09.11.15 15:02:

Nikc, jestli je ten mladý muž stejně rozstřesený jako vy a má o vás zájem, tak uvažuje stejným způsobem jako vy. Tedy - jak se seznámit s vámi. Tudíž.. nic není ztraceno.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 09.11.15 14:33

Děkuju za odpovědi. Když se na něj budu ptát, tak jim bude jasné, že mám o něj zájem. Zeptají se, proč se ptáte? Navíc není koho. Bavím se tam s nějakými lidmi, ale ne natolik, abych se zeptala na někoho jinýho. Zjistit se to moc nedá. Je tam hodně lidí. Ani nevím, odkud je. Asi ze severu. Má i jinak přestávky. Buď přede mnou nebo po mě. Raději na něj zapomenu. Večírek asi nebude. Kolena se mi z něj netřesou. Jen hlas.


doplněno 09.11.15 14:54:

Nejhorší je, že ho zas potkám a budu ho chtít. Znáte to, rozum říká ne a emoce říkají něco jinýho.

Datum: 10.11.15 03:09
avatar

Nikdo Vám neporadí, co máte dělat, ani jak se zbavit nervozity.

Na obojí musíte přijít sama.

(Co pomáhá jednomu, nemusí a zpravidla ani nepomůže druhému.)

A chcete-li působit přirozeně, nemůžete se řídit cizími radami.

To byste působila křečovitě a nepřirozeně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.15 08:31

Hlavně ho dobře poznat. To mi poradila Dejavu dobře. A uvidím, jak se teď bude chovat. Je výhoda, ale i zároveň nevýhoda, že je na jiném oddělení. Nevýhoda v tom, že nemám koho se na něj optat, je tam hodně lidí a jak se jmenuje nevím. Jak ho popíšu, když blonďáci tam téměř nejsou? A to jsem vždy toužila po blonďákovi. Navíc vědět o něm každý něco nebude. Mám tam známého z jeho oddělení a ten tuší, že jsem sama. Protože mi řekl, že mám chodit na disko, abych si někoho našla. Samozřejmě je ženatý, manželka tam pracuje. Pochybuju, že o něm něco bude vědět. A výhoda je ta, že by se to na mé oddělení snad hned tak nedostalo, když by sem s ním něco měla a nevyšlo to. Už tak o mě s nějakým kolegou mluvil, protože před 14 dny jsem ho potkala, jak jde z přestávky s ním a jak mě viděli, smáli se. A pak na mě ten jeho kolega koukal. Tak mě napadlo, že mu o mě povídal něco a dotklo se mě to. Napadlo mě, že mu říkal, že poznal, že se mi líbí. A řekla jsem si, že už ho nechci. Je mladší, ale jen o pár let. Není to jednoduché někoho najít, v mém věku jsou skoro všichni zadaní, ženatí... Jak mi říkala matka, babička i teta. Chlapů je méně a chlap si vždy nějakou najde. Na seznamky po zkušenostech co mám, nevěřím.

Datum: 10.11.15 08:50
avatar

Nikc, nikomu do hlavy nevidite a možná si domyslite vše úplně jinak, než jak to ti vaši kolegové mysleli. Uporna snaha se s někým seznámit je většinou kontraproduktivní a kýžené ovoce v podobě ženicha vám nepřinese. Nemusíte vymetat diskotéky, abyste se s někým seznámila. Zkuste být trochu nad věcí. Znáte pohádku Čert a Káča? Ta se taky chtěla vdát a bylo ji pak jedno za koho, klidně i za čerta... A neverte tomu, že všichni chlapi jsou zadani. Nejsou. A taky třeba zrovna hledají tu pravou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.15 08:57

S čertem skončila moje máma a Angelina z pohádky S čerty nejsou žerty.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.