Jak se zachovat?

Od: Datum: 08.11.15 22:16 odpovědí: 10 změna: 09.11.15 17:16

Prosím o Váš názor. Navštívili jsme /2 - 3 x ročně/ manželovy přestárlé rodiče s dítětem školou povinným, kteří žijí od nád dosti km daleko.. Maminka má vždy se setkání velkou radost, zatímco otec se ani v tomto okamžiku nedovede přizpůsobit a dává své nálady chováním najevo. Zatěžujeme je svou přítomností opravdu minimálně, jde nám jen o pocit je vudět,pobýt s nimi a pro značnou vzdálenost využít možnost noclehu.Přes den vždy někam vyrážíme mimo domov, ať si užijí svůj klid. Když jsme jim oznámili, že bychom se cca za 2 měsíce znovu ukázali, že budou svátky a rodina má být pospolu, otec druhý den volal, ať nejezdíme, že nemá kde se "uklidit" ve svém 2-pok. bytě. Touto informací jsme doslova " uzemněnI". . Pro maminku je tato situace určitě hodně těžká, musí se ve všem celý život podřídit. Jak by jste reagovali Vy, vzdali se návštěv nadobro?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 22:20
avatar

ne nevzdal,jezdil na otočku,starej strom nepřesadíš,a nevíš jak tu bude dlouho>>> vlastní zkušenost...

(mimochodem za mejch mladejch časů jsme takto jezdily za babičkou čtyři hodiny na otočku,a jako děti jsme to přežily)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 22:51
avatar

Já bych na toto zareagovala tak, aby se rodiče tedy ozvali, až vás budou chtít vidět. Nenarušovala bych jim soukromí. Asi jsou už zvyklí na svůj klid a návštěvy je omezují. Maminku sice asi tolik ne, ale s tátou žije a asi by to mezi nimi nedělalo dobrotu. Takže bych to respektovala už k vůli mamince.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hjxbdk
Datum: 08.11.15 23:01
Chcete trestat maminku za to, že otec je nevrlý? To je takovej problém si zaplatit 2x do roka ubytko v nějakém penzionu?
Ohodnoceno: 2x
 
Od: lm®
Datum: 08.11.15 23:22
avatar

Není možnost přespat tam někde v penziónu v okolí? Návštěvu v bytě omezit na minimum,s maminkou si možné zajít i někam do kavárny,prostě mimo byt.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.11.15 07:08
avatar

Určitě bych se návštěv nevzdala. Maminka nemůže za to, že se z jejího muže stal tzv. nesjízdný dědek. :-D Pro introverta je to zřejmě pro něj velká zátěž a na stará kolena jsou už lidé mrzutí a neschopní něco měnit. Zkuste si představit, že ona s ním žije pořád a nemá kam utéci a jedinou radostí jsou třeba vaše návštěvy. Osobně bych to řešila bydlením na hotelu, též nejsem typ, který musí být 24 hodin s někým pohromadě a maminku vytáhla někam bokem na procházku, do kavárny, do divadla, případně bych o tom s ní hodila řeč, jestli můžete něco změnit, aby se tatínek cítil lépe a nemusel se uklízet a pokud to není ve vaší moci, což předpokládám spíš, tak se s ní zkusili třeba domluvit na tom, že by na nějaký čas začala jezdit ona k vám. Věřím, že pokud vám nejde jen o nocleh zdarma, ale o to, aby manžel viděl rodiče a oni vnučku, tak se nějaká cesta najde, když se neurazíte a nezatvrdíte.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.11.15 13:36

Je to manželova maminka a táta,přece tam nepřestane jezdit!Jak to vidí manžel?Kvůli bručounovi (jistě má své důvody proč je takový)se vykašlat na rodiče?To snad ne.Hlavně slovo má manžel,jeho jsou to rodiče,ne Vy Ze zákona také vyplývá povinnost o rodiče se starat,až budou staří-v tom je zákon dobře postavený (zákon o rodičích a dětech),aby měli důstojné táří,i po citové stránce - a platí to pro všechny děti,i když je víc sourozenců.Nevrlost otce může být způsobena i nějakým psychickým zatížením atd.vNikdo se nenarodí špatný nebo protivný,tím se v životě stává!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: an®
Datum: 09.11.15 14:16
avatar

Co třeba pozvat oba rodiče na svátky k Vám? Otec pravděpodobně odmítne, tak si dojeďte pro maminku, ať si Vaše dítě babičku užije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 16:18

Děkuji za všechny povzbuzující odpovědi. Bohužel, na některé rady nemohu dát, jelikož tchán by např. maminku nikam s námi jen tak nepustil, i vzhledem k věku, a ona pro svůj klid duše vždy jeho chování akceptuje.

Datum: 09.11.15 17:16

Myslete také na to , že mu asi není zdravotně nejlépe , a že se to zdravému těžko chápe .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 09.11.15 17:13

Nejlíp asi nepřespávat u nich = přijet jen na krátkou návštěvu typu společný oběd/ večeře. Přestat se stýkat určitě ne, maminka by to nesla těžce. Dá se jezdit na otočku nebo přespat někde v penzionu, nemajetní v autě nebo pod stanem někde za vesnicí.. Šlo by to spojit i s dalším programem - výlet atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.