Angína? možná

Od: Datum: 08.11.15 20:45 odpovědí: 7 změna: 09.11.15 19:06

Ahoj nikdy se mi to nestalo ale najednou mám na pravé mandli velkou bílou tečku a mám z toho blbý pocit, nevíte co to je? Info bolí mě trochu v krku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 08.11.15 20:48

Určitě, bude se to horšit doktor a antibiotika.. jen to přečtení a už mám pocit, že jsem nemocná.. :)..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.15 14:52

dejte si cibulový zábal na krk a pijte cibulovou šťávu. jednu větší cibuli nakrájíme na kolečka, vyskládáme na čistý kapesník, připlácneme na krk a převážeme šálou; nechte to tak několik hodin něbo na noc. Obyčejně to má takovou sílu, že bolest zmizí (cibule je výborné přírodní antibiotikum - díky ní jsem umělá antibiotika v životě nepotřeboval!) - a pokud ne (tedy pokud je angína obzvlášť silná), stačí druhý den krk umýt a proces zopakovat.
100% účinnost, 100% přírodní, co víc si přát. Pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu lze ještě vzít dvě větší cibule, nakrájet na kostičky, dát do misky, prosypat cukrem a přiklopit víkem: za několik hodin cibule pustí šťávu, kterou je dobré ob několik hodin pravidelně pít. Nic moc dobrého, ale opět účinnost zaručena.

Od: nikc®
Datum: 09.11.15 15:01

Cibuli každý nemůže. Já zrovna ne. Ani česnek. Mně pomůžou šalvějové pastilky. Dobré jsou od Dr. Maxe a Strepfen.

doplněno 09.11.15 15:06:

Už jak jsem četla o té cibuli, se mi dělalo nevolno. Jednou mi bylo strašně zle právě po cibuli.

Od: strakatypes
Datum: 09.11.15 17:50

Též je pomůže tvarohový zábal. A též je vynikající zkombinovat tvaroh s pokrájenou cibulí. Dopručuje se spíše netučný tvaroh a já používám ten ve staniolu, je hutnější.

Od: nerez
Datum: 09.11.15 15:07

Je mi osmnáct a na hnisavou angínu trpím několikrát do roka (doktoři je chtějí vytrhnout a po těch letech asi k tomu opravdu svolím)... ted naposledy jsem měl angínu před 2 týdny a ehjle... příznaky mononukleózy a jaterní testy to potvrdily... půl roku v pr... včetně vánoc, silvestra, narozenin a maturitáku

Ohodnoceno: 1x

Od: krasula
Datum: 09.11.15 17:46

Angina = zánět mandlí. To bílé na mandlích jsou nejspíš tzv. čepy. Mandle "střeží" vstup do těla. V nich "válčí" bílé krvinky proti bacilům. Někdo zvládá boj bez teplot, někdo čep i vyplivne. Ale většinou tam sedí a signalizuje Tvou sníženou obranyschopnost. Rychle začni zdravě jíst / zelenina, ovoce, celozrnné pečivo.../, dostatečně pít,hodně spát, neprochladnout, nekouřit, odpočívat, slupnout nějaký ten B a C vitamin. Mandle se potírá nebo sprejuje růzými přípravky s jodem nebo Stopanginem. To i kloktadla Ti dají v lékárně. Dobré jsou cucací pastilky s propolisem, Tantum Verde a Panthenol. Kdyby se to rychle horšilo a kdyby se přidala horečka, tak k doktorovi. Někdo doporučuje omezit mléčné výrobky a cukr.

Od: rv
Datum: 09.11.15 19:06

Třeba je to něco takového (nevím, jestli to má český název)

https://www.youtube.com/resul…ch_query=stone+tonsil+removal

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.