Euro nebo Kč?

Od: Datum: 08.11.15 19:30 odpovědí: 7 změna: 10.11.15 11:35

Dobrý den,chystám se na prodej nového domu a se známím se dohadujem,jestli by nebylo pro mě lepší si nechat částku za prodej vyplatit rovnou v Eurech,protože se nechystám v nebližší době nic velkého kupovat,tak že bych to měl na důchod.Nějákou částku v Kč mám na učtě i k větším výdajům. Myslím,že euro nás během pár let stejně nemine.Co bude výhodnější? Děkuji za nazory. Jirka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 19:36
avatar

Já doufám, že euro nás mine, ale to je jiná pohádka. Tady jde spíš o to, jak se bude pohybovat kurz (a inflace). Já bych asi pro dlouhodobé uložení velké částky uvažoval i o jiných možnostech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 19:41

Ukončení intervencí ČNB prognozuje nejdříve na začátek roku 2017. Poté se uměle oslabená koruna vrátí k reálnému kurzu = euro oslabí někam k 25 a vy proděláte něco kolem 5 - 20 tisíc €, podle ceny domu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 08.11.15 19:42
avatar

Dobrý den, vidím tam možné komplikace, které s tím bude mít kupující a další komplikace bude se zdaněním (převodem na Kč). Pokud nechcete čekat s prodejem na zavedení eura, tak prodejte za Kč a hned si peníze vložte na účet v eurech. Při velké částce si vyžádejte u banky individuální (výhodnější) kurz. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 22:39
avatar
A v čem je euro výhodnější? Pokud budete v dohledné době platit eurem, zajisté ano, v delším časovém období možná taky, jenže az ČNB přestane uměle podhodnocovat korunu, tak za ty korunky si těch EUR koupíte více. Pokud žijete a utracite tady, nemá cizí měna smysl ani jako investice, protože spread vám sežere úroky. Leda uložit v zahraničí tam, kde jsou sazby vyšší. Stále se ale nevyhnete měnovému riziku.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 09.11.15 23:06

Já věřím, že nás euro mine.

Určitě bych eura nebrala dlouhodobě, pouze třeba před intervencí a pak je hned prodat, ale pokud se inntervence ukončí, tak to euro hodně klesne, už před tou intervencí ČNB se koruna několikrát uměle oslabovala, jen se o tom veřejně nemluvilo, tak to moc lidí neví, bylo to při prodeji majetku státu, kdy peníze nepustili do oběhu, ale uschovali v ČNB.

Pokud by se ukončilo veškeré intervenování, tak by mohlo jít eure klidně ke 20kč. Naší ekonomice se daří, ale jsem přesvědčena, že to najednou nepustí, protože by to poškodilo vývoz, bude se měna rovnat postupně.

Já bych si nemovitost zatím nechala, je to nejjistější investice A pokud peníze tak koruny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.15 23:39
avatar
No ono byla chyba to euro nevzit. Doplatili jsme na to všichni, jen modří ptáci se mu bránili a oháněli se Řeckem, ale jen proto, aby měli volné ruce. Takže koruna zvyhodnovala jen ty zloděje ve vládě. Dnes koruna a její podhodnoceni zvyhodnuje taky jen určitou sortu, vývozce, bohužel na úkor nás všech. Vývozci si mnou ruce, mzdy u nich nerostou i kdyz by mohly, ale jsou dotování na úkor nás všech. Ale jinak souhlasím. Nemovitost pronajímat, aby si na sebe vydělala a prodat AZ v důchodu. Člověk se nemusí pracně starat o peníze, které mu sezira inflace, ceny nemovitostí a stavebních pozemků uz levnější nebudou, takže jsou to výhodně uložené peníze, a defakto bez starostí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 11:35
avatar

Euro je špatně a celá EU je taky špatně. Kdysi jsem pro ni hlasoval, jenomže nikdo z nás nevěděl o co se vlastně jedná.

http://www.prvopodstata.com/2…ych-narodu-pomoci-miseni-ras/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.