Jak dlouho bude vyplácena nemocenská

Od: Datum: 07.11.15 16:01 odpovědí: 3 změna: 08.11.15 10:04

dobrý den, snažím se všemožně zjistit přesný průběh nemocenské, jelikož jsem po úrazu již sedm měsícu v neschopnosti a jak to tak vypadá tak ještě dost dlouho budu jelikož stále ještě nemůžu chodit, a otázka zní jak dlouho mi bude vyplácena nemocenská a co bude potom až překročím dobu pro vyplácení nemocenské a stále ještě nebudu uschopněn.předem děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 16:49
avatar

Nemocenská se vypláci rok, a pak si ještě můžeš čtyřikrát po čtvrt roce požádat o prodloužení. A pak už jedině zpět do práce nebo do ivnalidky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 00:04
avatar
380 dní plus prodloužit
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.15 10:04
avatar

Předchozí odpovědi víceméně platí, jenom chci doplnit, že to tak bude v případě, že před úrazem jste nejméně 190 kalendářních dní nečerpal ani den nemocenské.

Pokud ano, musí se jít od počátku nynější pracovní neschopnosti 380 dní zpět, spočítat všechny dny nemocí proběhlých v té době a odečíst je od základní podpůrčí doby při nynější nemoci. Je to trochu kostrbaté, ale kdybyste měl v roce před úrazem např. 80 dní nemocí, podpůrčí doba by při této nové neschopnosti mohla činit už jenom 300 dnů.

Plný nárok podpůrčí doby vznikne jen tehdy, když 190 dní před začátkem nemoci žádná jiná nebyla. Jestli mi nerozumíte, klidně se ptejte, zkusím to vysvětlit znovu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.