Manžel kouří marihuanu

Od: Datum: 08.11.15 09:01 odpovědí: 42 změna: 08.11.15 18:05

potřebuji se vypsat a asi i znát tak trochu váš názor. jsem v šoku. mám manžela s kterým jsem 10 let. moc dobře ví a zná můj postoj ke kouření trávy. jednou už jsem mu na to přišla od té doby přísahal že je čistý a že to svinstvo nebere, i tak ale než se přiznal i když to bylo více méně jasný mi lhal do očí, to je asi to co mě taky mrzí nejvíc. asi dva roky od posledního incidentu jsem mu našla náhodou celkem velký pytel trávy v kaslíku u auta. hrabala jsem se v papírech a ač jsem nevěděla, že je tam nějaké dvojité dno, podařilo se mi ho nadzvednout a objevila sem něco co sem zřejmě neměla. manžel vyváděl a řval na mě, ať to tam necham, že je to jen bordel, ale nenechal mě to vyndat. prý tam nic není, pak teda po mých argumentech uznal, že by tam něco přeci jen mohlo být, ale není to v žádným případě jeho a bude volat kamarádovi ať si to odveze že už to tu nechce. s pravdou musel ven až když pochopil že z auta dokud to neuvidím nevystoupím a klidně bych tam i přespala. nechápu to, myslela sem si že je čistej a nic nebere, i když jeho chování občas bylo podezřelý, peníze sem nějak nekontrolovala, jestli jich ubylo víc naráz, ale myslim si že je toho za pár tisíc určitě. teď se spolu nebavíme a já přemýšlím co dál. jestli mu věřit nebo odejít. mám strach. chtěli jsme koupit byt, ale za těchhle okolností? je to o to horší že je řidič z povolání, má uzavřenou pojistku i třeba na smrt autonehodou, co kdyby se mu něco stalo, nebo nedej bože ohrozil i ostatní lidi na silnici. co pak my. vyplatili by mi vůbec nějakou částku z pojištění kdyby zjistili že byl pod vlivem marihuany? nemůžu si dovolit pak popřípadě platit hypotéku sama, máme dvě děti a hypotéku ze svýho platu neutáhnu. nevím jestli se snížit k tomu dávat mu každý měsíc test který by mi ukázal jestli něco bral nebo ne, jestli by se k tomu vůbec podvolil. je hrozně výbušný a hned všechno bere jako útok na jeho osobu.asi je to všechno zmatený, ale můžete mi pomoct s odpovědí aspoň na některý otázky, děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.15 09:20

Žít s takovou jájistkou, tak si tu marihuanu rovnou i píchám do žil. Cítím z vás (možná špatně) hlubokou nedůvěru - už jen nápad dávat mu test jak nějakýmu podřízenýmu, to je fakt hodně zoufalý. Jestli se vás bojí nebo ignoruje, co to je za vztah? Nic moc, neznám druhou stranu, ale pokud si nedokážete promluvit ani o pitomé aromatické bylině, tak o čem ještě nemluvíte?

Jinak každá pojistka co jsem kdy potkal vylučuje plnění za činy spáchané pod vlivem drog a alkoholu.

Ohodnoceno: 0x

Od: pepa*
Datum: 08.11.15 09:26

Kdo kouří všechny ty sračky je vlastně feťák. Bývá to 1. fáze. Pak může přijít horší a to už bych rovnou utrácel. Co s takovým plebsem?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.11.15 09:34

To jsou velmi silná slova.

CHceš tím říct, že človšk co si dá jednou měsíčně jointa tráv je na tom stejně jako nějaký feťák na perníku? Nebo alkoholil co se probudí a jediné na co myslí je chlast?

doplněno 08.11.15 12:31:

Překvapujeme mě jak se tady dobře soudí. Kvůli jednomu pytlíku. To je jako najít doma jednu láhev tvrdého alkoholu a tvrdit o dotyčném, že je alkoholik a že ho vystěhujete z domu.

Od: slepa
Datum: 08.11.15 09:37

sdílím s vámi podobný názor, měla jsem čest poznat jednoho jeho kamaráda z dřívějška, co tomuto holduje a opravdu z něj marihuana udělala debila a když posloucháte názory mého manžela má k tomu docela slušně nakročeno.jeho některé názory by z pusy nevypustil ani chovanec z nějakého ústavu. lidi v okolí se mě už ptali jestli nehulí, že se chová tak jako jinak když ho vidí a já tele důvěřivý sem jim říkala, že už to máme za sebou a v ničem nejede...

Datum: 08.11.15 09:45

To, že tráva je začátek k braní trvdých drog, není pravda. Dříve se to myslelo, ale teď už se ví, že lidé, kteří skončili na tvrdých drogách, začali nějakými jinými tvrdými drogami (perník, alkohol), ale ne trávou. Jelikož tráva není návyková a nemá ten efekt, že potřebujete větší a větší dávku, tak ani není důvod přecházet k "silnějším" variantám. Navíc kouření nebo chlast jsou mnohem horší droga než tráva - co se účinků i zdraví týče. Jasně, po trávě je realita krapet zkreslená, proto pokud hulí při nebo před jízdou, tak je blbec, ale třeba hulí jenom když nikam nejede a tu trávu si schoval tam, kde si myslel, že ji nenajdete. Nedělejte z něj feťáka proboha. Tráva (v rozumné míře - ale to platí třeba i o vitamínových doplňcích, že ano) je spíš prospěšná než škodlivá.

Datum: 08.11.15 09:53

a vysvětlíte to policajtům, když mu na to příjdou? určitě při kontrolním testu na drogy budou shovívavější, že požil něco takovýho třeba před 6 ti hodinama. myslíte, že se to nepozná? je za volantem celý den, domů se jde vyspat na 8 hodin, vy si myslíte, že to nebere když má sedět za volantem? předpokládám že tohle byli jeho zásoby a pro denní potřebu má jinde, jinak si nedovedu představit, že by sebou vozil půlku pytlíku trávy, který pro srovnání používáte třeba na svačinu, to bych si taky schovala, protože to už nebude jen pro osobní potřebu...

Od: pepa*
Datum: 08.11.15 10:32

Co není pravda? Psal jsem, že to bývá. To je hodně velký rozdíl od tvrzení, že to tak je ! A kdo potřebuje hulit sračky, není normální. A to pravda je.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.11.15 10:47

Po obyčejné cigaretě snad nemá člověk zasažené smysly, po trávě ano. Z tohoto hlediska bych nejspíš nedával cigaretám horší nálepku než trávě.

Datum: 08.11.15 12:10

To pepa: Promluvil kdo? Bůh? Vždyť vy vůbec nevíte o čem mluvíte ... p.s. nepiji a nekouřím trávu ani jiné "sračky". Hloupý a netolerantní člověk, jsem rád že nejste v mé blízkosti.

Datum: 08.11.15 09:31

děkuju za ohodnocení. mluvila bych, ale manžel kolem sebe kope a dokud se neuklidní nemá cenu se s ním o čemkoli bavit. jinak tedy děkuju za radu, je řidič z povolání, kdyby mu na to přišli jsme bez příjmů, protože se nikam do práce bez auta nedostane a opravdu nechci aby pod vlivem čehokoli vozil i naše děti, ještě když jezdí jak šílenec. s ekzekucí na krku by se nám určitě žilo lépe a byla by ze mě měnší jájistka. nehledě na to že už jednu nehodu měl za kterou tedy nemohl, ale nedovedu si představit co by následovalo kdyby mu dělali test policajti. a nedůvěru v určitých ohledech k němu mám a věřte že mám k tomu své důvody. copak to je asi za charakter člověka když vám lže do očí. nestojím nad ním s paličkou když něco provede, chci jen aby se choval zodpovědně jako 30 ti letej chlap co má doma rodinu a určité závazky

Datum: 08.11.15 10:00

copak to je asi za charakter člověka když vám lže do očí

Jsem hluboce přesvědčen, že váš manžel byl nezodpovědným blbem už před svatbou. Těžko začal z ničeho nic jezdit jako dobytek (nehledě na to, že zhulenci jezdí spíš pomalu). Chcete snad politovat, že jste si vzala blba, splodila s ním a ještě se neumíte ani domluvit na základních věcech? Poradit reálně na netu nejde, nikdo vás nezná oba, nezná okolnosti atd.

Buď najdete k sobě zas cestu k upřímnosti (je otázka, zda to půjde) nebo stejně půjdete od sebe nebo budete vedle sebe jen trapně přežívat. Ale za to marijánka nemůže, to je otázka důvěry a porozumění, příčina bude hlouběji než v pitomým ubaleným jointu...

Od: koptas
Datum: 08.11.15 10:30

sunset@ nechcete dělat poradce v manželské poradně a ve volných chvilkách například psychologa, potřebovala bych nutně rozbor osobnosti, tak kdybyste byl tak laskav. příjde mi, že se tu pořádá z vaší strany spíš hon na zakladatelku, kdežto ona chtěla zřejmě jen náhled zvenčí na to, že její manžel nějakou drogu užívá a oni v budoucnu mají nějaké společné plány, do kterých zřejmě zakladatelka neví zda s ním jít. nikde jsem se nedočetla o tom, že chce litovat jaká je chuděrka. Pro zakladatelku, s takovým člověkem bych si hypotéku nepořizovala, v případě že by se něco stalo nedostaneš nic a ještě bys mohla platit

Datum: 08.11.15 11:23

Pisatelka píše naprosto a zcela jasně, že to manželství není upřímné. Na to nemusím být ani psycholog, stačí porozumět psanému textu. Jak hluboko do mínusu musí klesnout důvěra v manželství, aby jeden vůbec uvažoval o takové kontrole vlastního manžela? Je to tak moc hnusné a ponižující, jak pro kontrolora, tak pro kontrolovaného.

Není pak lepší se neponižovat jako ten vůl, nebát se o každý den kdy přijede zhulený manžel v dřevěným penálu, kdy zas bude scéna, kdy bude koukat na jeho tupý zhulený voči a poslouchat dementní výmluvy, nebát se o vlastní osud, ale postarat se aktivně v reálném světě, aby se můj osud zlepšil? Přešlapováním na místě ještě nikdo nic nevyřešil - snad krom lisování vína.

Ptát se za těchto okolností, zda si mám s chlapem vzít hypotéku mi připadá tak trochu jako si sednout u hořícího vánočního stromečku a řešit, jakou barvu záclon si koupím.

Datum: 08.11.15 11:32

Sunset, kapku nerozumím tomu, co jste napsal hned jako první příspěvek v 9.20h, tedy cca před 2 hodinami a co píšete teď. Hmhm, fakt divné. *sok*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.11.15 11:57

Čemu nerozumíte? Prostě já mám strach, já mám doma zhulence, já mu dám testy, já ho budu kontrolovat, kdyby se mu něco stalo tak já nemám... To bych si snad radši usek ruku než bych své manželce dával testy na marijánku.

BTW může mi někdo vysvětlit - necítíte ze zhulek pach té spálené trávy? Nevidíte ty rudé oči? Opadlá víčka? Necítíte to z rukou? Já to u nás na nádraží občas večer cejtím na 30 metrů a to mám chronickou rýmu. A i když přijde skupinka zvenku, stejně jsou tím ještě pěkných pár minut doslova nasáklí...

Datum: 08.11.15 12:11

souhlas.. jinak se podívej na její nick a třeba se to tím vysvětluje... jinak nechápu, jak by ho tady hned většina lynčovala, když o tom ví úplné h*no...

Od: slepas
Datum: 08.11.15 13:15

až budeš mít dluhů co má on z podnikání za trvání manželství a budeš mít dvě děti na krku možná by ses taky tvářil jinak kdyby se jednou nevrátil domů a tys musel splácet něco na co se svým platem ani nedosáhneš a když pak nedostaneš ani korunu z pojistky kterou dělal právě pro ty případy kdyby se s ním něco stalo tak abych to měla jak zaplatit. pak by sis možná taky kladl otázku co já...protože sem to pak já kdo nemá jak zaplatit za jeho dluhy a zabezpečit naší společnou rodinu. ono je jedno s druhým ruku v ruce a pak se bohužel kouká na to jak to já udělám. protože nikdo jiný to za mě prostě neudělá. a pokud je řidičák jeho hlavní a jediná obživa tak by se podle toho měl chovat.

Datum: 08.11.15 14:46

Nebudu do tebe moc rejt, ale zeptat ses měla, už když jste si ty půjčky brali a ne na netu, ale u právníka. Když to jsou takové velké dluhy, tak jste měli dát těch 1000 Kč na konzultaci. Nikdy nelituj peníze za překrucovače paragrafů! Třeba bys dnes měla zúžené SJM a mnohem klidnější spaní.

Datum: 08.11.15 14:55

v našem vztahu tenkrát byla důvěra, neměla sem důvod se ptát. neměla jsem tenkrát důvod přemýšlet nad tím co by kdyby, protože sem věřila že je rozumnej a vím zcela jistě že v případě zůžení majetku bych s ním nevydržela, bral by to tak jakože sem zlatokopka co až nebude mít tak ho odkopne a jen se jistim. vim že to byla kravina a to že sem byla mladá mě neomlouvá, ale kvůli podobným věcem je zřízená pojistka a spoření který milionový dluhy pokreje, kdo mohl tušit že jednou bude tak tupej a bude ať už nevědomě nebo vědomě dělat něco kvůli čemu bysme nedostali ani korunu.

Datum: 08.11.15 17:28

Já ti důvěřuju, zlato moje, ale jestli chceš zúžit SJM, tak jsi zlatokopka a rozejdem se.

Fakt důvěra jak noha.

Datum: 08.11.15 17:40

Hledáte radu/rady nebo "důvody", proč to či ono nejde?

Pojistka je Vám "na dvě věci".

Pokud manžel hulí, pojišťovna plnit nebude (pročtěte si smlouvu a VOP).

Zúžení SJM v rodinách, kde jeden z manželů podniká,

je celkem běžný (a podle mne i rozumný postup).

Když začal podnikat můj manžel, přišel s návrhem na zúžení SJM on sám...

Datum: 08.11.15 13:31

Koptas, tady je vidět, že jste to Vy, teda "slepa" a že jste zkladatelka dotazu. Jste totiž zbarvena v lince modře. Takže i když napíšete pod jiným nickem, všichni vidí, že jste to Vy.

Jinak k Vašemu dotazu. Vaše obavy jsou naprosto oprávněné. Pokud je Váš manžel řidič a oni ho namátkově chytnou a zjistí to, má ihned v té minutě po řidičáku. Bez vysvětlování a bez průtahů. A myslím, že to je minimálně na půl roku a možná i nějaká pokuta. To nevím přesně. Asi bude záležet na tom, kolik mu naměří. Je sice pravda, že tráva není zase až tak nebezpečná, jako ostatní drogy, ale je návyková, ne že ne. Vím o čem mluvím. Není to sice tak, že by se dotyčný škrábal po zdi, kdyby neměl svou dávku, ale návyk na to je. A pozná se to na jeho očích naprosto bezpečně. poznají to i policajti a proto hrozí, že mu dají udělat test, i když se na silnici bude chovat úplně normálně. Myslím si, že byste měla opravdu zvážit tyto okolnosti spolu s ním. Ale bude to velice těžké, asi ho nepřesvědčíte. Žádnou hypotéku si s ním neberte, dokud tohle nevyřešíte. Jestli je pravda co píšete, a já Vám věřím, tak ho zákonitě chytí a bude zákonitě bez papírů, tudíž bez práce...

Od: slep
Datum: 08.11.15 13:42

má v batohu vizinky, každý mesíc a půl zhruba si kupuje nové. tvrdil že je to z prachu co je v lese. věřila sem mu, byla to chyba. opravdu jsem to jinak než z chování nepoznala, smrdí mi všechno stejně, i ty jeho cigarety. je fakt že když se vrací domu je to smrad jak z putiky. jeho kamarád kouří denodenně přes 15 let, vím jak vypadá člověk, nebo spíš už jen zbytek z něj co to užívá denně. má do něj naštěstí ještě daleko, ale na jak dlouho. když jsme tenkrát u toho kamaráda byli schovali mu marijánu,rozmlátil dveře a začal se rvát s přítomnými kvůli pytlíku. nenávykovost opravdu vypadá jinak. proto tohle doma kde sou děti nechci a on to ví, bohužel nerespektuje.

Datum: 08.11.15 10:51

ano máte pravdu neumím držet nohy u sebe proto jsem splodila a manžel byl volem už před svatbou. vězte že bych si nikdy s někým kdo nemá krapet zodpovědnosti nepořídila děti a kdybych věděla co se na mě v manželství chystá, nikdy si ho nevezmu a děti si nepořizuju. rodinu jsem si pořizovala v době kdy jsem si alespoň myslela a věřila jsem mu, že je náš vztah ve všech ohledech v pořádku. dále se prosím nevyjadřujte, nestojím o lítost ani o další váš trošičku omezený názor...děkuji

Od: pt®
Datum: 08.11.15 10:12

Víte, nemyslím si, že jste si nutně musela vzít před 10 lety feťáka, ale asi má k tomu hodně našlápnuto. Pokud se čertí a hádá, tak se obhajuje a nevidí to nebezpečí. Do hypotéky bych s ním nešla a na pojistku nespoléhala, pokud by byla havárka pod vlivem, všechno by platil a možná by skončil v práci, jako řidič. Je to napováženou a chápu, že jste z toho na nervy. Je mu 30 je ještě mladý a nezralý. To je můj pohled na věc.

Ohodnoceno: 4x

Od: uska®
Datum: 08.11.15 10:37

Dělala jsem v léčebně drogově závislých a příběhů těch nevinných začínajících feťáků znám mnoho. Dala bych mu nůž na krk - buď přestane sám nebo s pomocí a nebo jdeme od sebe. Neuměla bych žít s každodením strachem co vymamlasí. Je to jak s alkoholikem, gemblerem - žádné slitování, žádné sliby, ale konkrétní řešení. Tak a teď do mne.

Ohodnoceno: 9x

Datum: 08.11.15 10:46

PT + USKA, každé vaše slovo podepíši.

doplněno 08.11.15 10:50:

Koptas, můj exzeť je gembler s mnoha milionovými dluhy. Léčit se, proč? On má systém a jednou nám to všem ukáže, ti blbí jsme my ne on. Už aby to bylo, zatím ani neplatí na svoje děti. Nenechte se ukolébat lží, že on to má pod kontrolou, jemu se nic nestane.

Datum: 08.11.15 10:56

Slepa&Koptas, nějak to přestávám chápat, 2x modrá, to opět sedí dva lidé u jednoho počítače?

Datum: 08.11.15 10:55

Zdravím, jak častý je uživatel? POkud jednou za měsíc, dá se to skousnout. Pokud denně, tak je to prostě feťák a hotovo, a v om případě to bude hodně težký. Sama jsem s takovým žila a nakonec odešla, nebudu se každý den dívat na zhulenou trosku. Zásadní taky je, že Vám lže do očí - a nedejbůh sedne do auta zhulenej. Za to bych normálně braždila, pak takovej debil smete nevinnýho.

Testem akorát shodíte sama sebe a stejně bude dál lhát a najde si lepší skrýše, na které nepřijdete. Pokud je častý uživatel, tak bych mu asi bohužel dala nůž na krk, protože jinak to asi nepůjde. S feťákem není moc domluva.

Datum: 08.11.15 11:18

Když měl zásobu a zvláště pak, dobře ukrytou, je to naprosto jasné. Je to závislák stejně jako alkoholik. Žádné slitování, žádné váhání, omlouvání, víra, že ho moje láska vyléčí. Pryč! Utíkat co nejrychleji a co nejdál. Když neutečete nebo ho nevyženete, budete stále počítat, šetřit, utrhovat od pusy sobě a dětem. On bude za mariánu nebo co, utrácet a slastně se nablble vznášet. Celý spokojený, najezený, v čistém, s chápající rodinou za zády. *sok* Kolik v tom pytlíku bylo? Kolik prokouřil, co všechno v rauši utratil? Kdy jste si vy naposledy koupila kvalitní boty? *hej*Utíkat! Utíkat! Utíkat! Nevěřit, že se polepší! Vlastní zkušenost s alkoholikem.

Datum: 08.11.15 11:48

s půlkou pytlíku co má si i myslím, jestli to i někde neprodává dál. dyť by musel utrácet tisíce a toho bych si snad musela všimnout. faktem je že peníze nepočítám,všichni 4 včetně manžela máme kvalitní oblečení, ale on u sebe nemá hotovost, všechno platí kartou, takže vidím kde si co koupil.největší částka z účtu za svačinu padne 200, nechápu to a pořád mě to nutí přemýšlet o všem tom do větších detailů a žere mě otázka s kým to vlastně žiju.

Od: cicko
Datum: 08.11.15 12:19

Z jakého důvodu zde vystupujete pod dvěma různými jmény? Že by rozdvojení osobnosti?

Od: sef®
Datum: 08.11.15 12:45

Taky de o to co to má za model. Půlku pytle nějaký drtky moh klidně dostat zadarmo.

Od: anonymn
Datum: 08.11.15 12:50

Nestačím zírat, co se tady píše o kuřácích marihuany *modla*. Lidi, co blázníte? Žiju s "huličem" už 17 let. Poznala jsem ho takového, respektovala to. Nevypadal totiž jako feťák, je to inteligentní člověk. Kouří několikrát denně, spíš než na fyzickou závislost to vidím na tu psychickou (tím nechci, aby to vyznělo, že by měl být pořád mimo). Stará se o rodinu, chodí úplně normálně do práce (když ztratil, vzápětí měl novou), hypotéku máme už osmým rokem, stará se o domácnost, o dům a vím, že se na něj můžu ve všem spolehnout. A neutratí za to ani korunu, páč si kytky vypěstuje doma. Ne každý, kdo kouří marihuanu, musí být feťák! *cert*

No a ještě chci říct, že ani nevíte, kolik lidí ve Vašem okolí "hulí".

Datum: 08.11.15 12:57

Nezlobte se ale pokud nemá marihuanu na léčebné účely, je každý kdo ji hulí feťák a časovaná bomba. Kouří několikrát denně a stále jeho šedá kůra mozková bezchybně funguje, tak o tom si dovolím pochybovat. A co děti?

Datum: 08.11.15 13:14

Teď se nezlobte vy, ale vaše názory pocházejí odkud? Já rozhodně podpořím někoho, kdo kouří marihuanu, než někoho kdo se každý víkend nalévá alkoholem.

Tady každý druhý do sebe cpe chemické tablety na všechno možné, což je v důsledku ještě horší, ale moralizují tu nad trávou. Jsou zaslepeni z médií, nebo odkud to pramení?

Víte kolik VŠ vzdělaných lidí kouří marihuanu, víte kolik lidí ve vašem okolí kouří marihuanu a ani o tom nevíte.

Datum: 08.11.15 13:31

Já se nezlobím, je to váš názor na drogy a o tom, že canabis droga je, snad není pochyb. Pokud ji někdo potřebuje na léčení, věřte, že tomu ji budu klidně pěstovat na zahradě.

Od: fjkv
Datum: 08.11.15 11:39
No, jedna kamarádka z huličem chodila a krom toho, že práce ho nějak přestala bavit, tak na něm bylo na první pohled poznat, že hulí. Byl celej zpomalenej a zaseknutej a mimo. A s hulenim nepřestal a nepřestane.
Z pojistky nedostanete nejspíš nic, když bude mít v krvi marihuanu. A pytel marihuany, to není občas si zahuli. To je často si zahuli.

Datum: 08.11.15 12:43

Chudák chlap.Tráva je bylinka, zdraví mu to nezničí, mozek taky ne pokud to nehulí ve velkym, agresivní po tom taky nebude. Špatný by bylo kdyby to bral při práci, ale to pochybuju, takovej debil snad neni.

Od: uska®
Datum: 08.11.15 12:45

Když je chudák chlap závislý na bilinkách, tak ať se vrhne třeba na mateřidoušku.

doplněno 08.11.15 13:35:

sef - Navíc neznám jedinýho člověka co by byl na trávě závislý.

Tak toho znáte málo, já z praxe jich znám mnoho a ti lepší si vyhledali odbornou pomoc neboť sami nedokázali přestat.

Datum: 08.11.15 12:49

Proč hned závislý? Podle toho co tu autorka píše tak si spíš jenom občas zahulí, a ona z něj dělá fetaka. Navíc neznám jedinýho člověka co by byl na trávě závislý.

Datum: 08.11.15 18:05

Tak jsem to celé znova přečetla a dospěla jsem k názoru, že bude hodně záležet na osobnosti. Jsou lidé, kteří pijí víno každý den a nikdo z jeho okolí to ani neví, neboť se neopíjí a nikdy ho neviděli ani přiopilého. Ale kdyby to někdo věděl, tak by o něm možná také začalo kolovat, že je závislý a alkoholik. Každý to snáší jinak a proto někdo může kouřit každý den a nemá to vliv na jeho chování. Pak bude to samé množství kouřit jiný člověk, ale jeho chování bude úplně jiné. Může být agresivní a zlý. Zrovna tak ten co pije to víno. Alkohol, a tráva patří mezi drogy, to se nedá nic dělat. Ale bude zřejmě velký rozdíl v tom, jaký dopad má každého jedince.

Ale to, co popisuje tazatelka, je ještě jiná záležitost. Tam se k tomu přidává zaměstnání dotyčného. A v tom vidím ten největší zádrhel. On se může cítit dobře, může naopak řídit pod vlivem drogy daleko lépe a bezpečněji, než někdo, kdo nikdy nevzal do úst ani jointa, ani se nenapil alkoholu. Ale policajtům tohle nevysvětlí. A v tom je háček. A jestli si myslí, že jeho nemůžou chytit, tak se šeredně plete. Oni ho nezastaví proto, že by měli podezření na drogu, prostě ho zastaví úplně náhodou a udělají test. Dnes se tohle dělá úplně běžně. A je konec. Vím to moc dobře, protože přesně tohle se stalo mému synovi. Varovala jsem ho a nedal si říct. byl přesvědčený, že jezdí tak, že ho nebudou mít důvod zastavit. Omyl. Prostě stáli na silnici a kontrolovali každého řidiče. Vzali mu řidičák na půl roku. Do práce jezdil autem a musel si na tu dobu platit jednoho důchodce, který mu dělal řidiče. Naštěstí se to obešlo bez pokuty a dalších sankcí...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.