Poradíte mě někdo?

Od: Datum: 07.11.15 10:51 odpovědí: 8 změna: 07.11.15 18:36

Zdravím Vás,

potřebuji poradit. Před 2 měsíci sem prodal do výkuparný železa zboží(olovo) v hodnotě 1830 kč. Vše proběhlo ok. Paní mě vypsala výdejku s tím, že mě peníze dojdou do 6 týdnů na na učet. Po 2 měsících mě nic nedošlo tak sem se začal zajímat a zjistil jsem od kamarádů že firma zkrachovala. Majitel udajně zmizel ze všema penězma. Telefony jsou nedostupné..Není to suma která by mě vytrhla ale co může obyčejný člověk v této situaci dělat? Může se nějak bránit?

děkuji za každou radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.15 11:27
avatar

Zadarmo, bez advokáta - na policii podat TRESTNÍ OZNÁMENÍ. Je to krádež a podvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 14:42
avatar

Bohužel, pokud vás nebude víc a nepodáte hromadnou žalobu, moc si nepomůžete. Ovšem ani potom to nevidím moc růžově. Pod pět tisíc je to pouze přestupek a trestní oznámení nic moc nevyřeší. Na to mají podvodníci a zloději právo :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.11.15 15:05

Jistě, že může, na toto je zákon. Vaše škoda je nepatrná, přestupek, najděte další poškozené. Víte, do kdy se má platba uskutečnit? Na účet mi to přišlo do páru dnů. Není do 7 dnů a to složenkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 16:21
avatar

Názor, že to pod pět tisíc nestojí za to, je to přestupek ... chjo, asi zřídil výkupnu pro jednoho zákazníka, né?!? Jasně, že vás bude víc, policie to ztotožní. Navíc jich mohlo být víc (organizovaná skupina) Věříte, že si "paní" vše nevymyslela? Jestli jo, tak seďte doma. Ono těch možná může být 100 variant a možná jim to projde a za rok, s takovým přístupem, vás oberou někde jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 07.11.15 16:50

Prakticky vzato máte smůlu. Smiřte se s tím. Úsilí vynaložené na pokus o získání částky není úměrné výsledku. A kdyby byl soud, jako první inkasuje stát a vy jako poslední.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.11.15 16:52
avatar

No, magistře wlezley, já jsem napsal jen svůj názor po zkušennosti. Ze tří případů dopadly tři přesně takto: Nijak. pokaždé šlo o částky menší než 5000 a dvakrát byla podána hromadná žaloba. Firmy vyhlásily bankrot, šly do konkurzu, tak se to dostalo ke správci konkurzní podstaty a ve finále mi vyšlo, že když si půjdu za svým a budu plnit veškeré podmínky, které mi byly správcem konkurzní podstaty navrhovány, přijde mně to dráž, než to, to co by mi po více, než třech letech tahanic vrátili. Jestli máte lepší zkušennosti, blahopřeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 18:36
avatar

Zkušenost je jen jeden pohled. Když budou ale všichni jen mávat rukou, že těch pár korun jim za to nestojí, asi nic nezmění. ten někdo bude kolemjdoucí okrádat o deset korun, vše si naplánuje a všichni si jen postěžují. Zloděj zůstane zlodějem a podle teorie nikdy nedostižným ... teda krom hromadné žaloby Nic osobního, klidně to dotyčný může pustit z hlavy a dál se věnovat pastvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.15 18:21

Zdravím,

no na mně to působí,jako že ten krach dopředu plánovali,nevidím důvod,proč by na odeslání peněz bezhotovostně potřebovali 6 týdnů.Bránit se sice můžete jak radili ostatní,ale víte,jak to u nás s takovými firmami chodí,bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.