Nájem z honitby

Od: Datum: 06.11.15 18:31 odpovědí: 3 změna: 06.11.15 19:01

Dobrý den. Potřeboval bych poradit jaké kroky mám dál podniknout k tomu aby myslivecké sdružení vyplatilo nejméně 8 let zadržované nájmy z honitby. Zatím se vše odehrálo stylem "až se to.., až se ono.. a měsíce ubíhají a nic.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.15 18:39
avatar

Vezměte smlouvu a podejte žalobu u občansko právního soudu. Nebo použijte pohrůžku žalobou, žalobu sepiště a podejte na soudu na kopii si nechte potvrdit podání a jděte s ní za hospodářem mysliveckého sdružení. Zpravidla tato pohrůžka postačí . Pokud ano, nezaplatíte do 30-ti dnů poplatek u soudu a vaše žaloba nebude projednávána, pokud ne zaplatíte poplatky / 4% z dlužné částky / a soud se rozběhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.11.15 18:43
avatar

Dobrý den, předpokládám, že máte písemnou smlouvu a jednáte s oprávněnou osobou. Ovšem, nevím, jaké kroky již při jednání proběhly. Poslední fáze by mohla být formou písemné výzvy k uhrazení spolu s pohrůžkou vymáhání soudní cestou.

Pokud nebude v termínu uhrazeno, tak navštivte advokáta a podejte žalobu - pokud jde o částku, která je zajímavá, soudit se vyplatí a je také předpoklad, že bude vymoženo. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 19:01

Případně pohrozit exekucí (ta samozřejmě probíá až po soudu) a nebo odprodáním dluhu vymahačské firmě, pak to půjde rychle :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.