Pracovní úraz-neohlašené

Od: Datum: 06.11.15 15:23 odpovědí: 5 změna: 06.12.15 02:50

Dobrý den, dne 5.11.2015 se mi v práci při broušení kovu bruskou stalo, že mi jiskra vletěla do brýlí a v momentě jsem vytáhl malou šponu, zatímco mi oko nijak nereagovalo, že by jako trpělo.Úraz jsem tedy nijak neohlásil, nebot jiskry létají neustále a sem tam vždy nějakou vytáhnu. Dnes po pulnoci mi oko začalo silně pálet,a do rána do páté hodiny ranní mi oko slzilo natolik,že jsem ani při cestě do práce jej nemohl otevřít. V práci si toho všimli pracovníci, že mám rudé nateklé oko,řekli mi ,at jdu k lékaři. V práci mi ale oko neustále trpělo,slzelo,je rudé a bulva je velká, je to i ted. Mistrovi jsem řekl,že mi vletěla jiskra do oka,že si skočím do kanclu pro oční kapky,že mi oko pálí. Nakonec se tak ale nestalo, nechtěl jsem je otravovat a nechtěl jsem tahat firmu do problémů ani mé nadřízené. Právě jsem doma, a při pohledu do zrcadla jsem v oku našel propálenou tečku. Oko vidí mlhavě,slzí,pálí,je velké a oteklé. Jak mám tuto situaci řešit? Neohlásil jsem prac.úraz v den, kdy se mi to stalo. Nechci firmu tahat do problémů, nejsem typ,co by si dělal úraz proto,aby dostal odškodné. Děkuji za radu hezký zbytek dne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.15 15:29

No jste tedy sám proti sobě - to přeci netaháte firmu do problémů .To se přeci stane , že v práci máte úraz - a jde o to jak nyní se zápisem - nyní je na to asi pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikiki
Datum: 06.11.15 15:34

Na internetu jsem se dočetl, že poranění nemusí vždy být znát na první pohled, což mému stavu odpovídalo, v ten den,kdy se mi to stalo, mi oko nic nedělalo, pouze jsem vytáhl šponu, a brousil dál. Začlo mi to až po půlnoci druhý den,a vedoucímu jsem to oznámil dnes,že se mi to včera stalo,že bych potřeboval oční kapky. Chápu, nemůžu se nějak bránit ted,když jsem neoznámil v ten den to, ale nemohu přece chodit každou šponu hlásit nadřízenému. Neměl bych pak žádnou práci... :(

Datum: 06.11.15 15:57
avatar

dopsat do knihy ůrazů nahlasit ůraz ničeho se nebát vše hradí pojištovna neb váš zaměstnavatel je proti těmto ůrazům povině pojištěn

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.15 19:49
avatar

Vy raději pro zaměstnavatele přijdete o zrak ,jen aby jste je neotravoval-tady nejde jen o otravování nadřízených,ale o Vaše zdraví ! V tom případě proč se nyní ptáte na radu?Pokud nemáte svědky kteří by doložili že se Vám to opravdu stalo v práci-zaměstnavatel NEMUSÍ uznat-nehlásil jste IHNED. Pokud Vám to neuznají,jakože skoro jistě ne, a budete marodit tak na normální neschopence a ne na 100%!

Je lepší nahlásit i banalitu než pak třeba od nepatrného říznutí plechem,škrábnutí drátem ... třeba dostat otravu krve nebo ve vašem případu třeba přijít o jedno oko!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 06.12.15 02:50

Dobrý den.

Máte dvě možnosti.Nic nehlásit, mistr nebude muset vypisovat záznam o úrazu, dělat kopie a firma nebude muset nic nikam hlásit a dělat opatření. Možná Vás i pochválí a pokud bude poškození oka trvalé, snad to vyjde na invalidní důchod.

Druhou možnost, nahlásit úraz vylučujete, snad proto, že si uvědomujete, že používáte brýle, které nechrání oči, tedy porušujete BOZP nedodržováním nošení schválených OOPP. Můžete si vzít dovolenou, nebo se domluvit, že Vás budou platit, i když nebudete v práci.

Také jsem utrpěl několik úrazů a několikrát jsem měl z "pekla štěstí".Podnik dával odměny za bezúrazovost, nikdo nic nehlásil, protože by s ostatními nevydržel.Používali se výše uvedené praktiky.Dnes se mě podnik snaží propustit a já jsem požádal o odškodnění (bolestného a ZSU) některých zapsaných úrazů.Buď jsou promlčeny, svědci si nic nepamatují, nebo si za ně můžu sám...důkazy mám jen na jeden, v případě úspěchu vysoudím několik desítek tisíc, přijdu o statisíce, s poškozeným zdravím dobře placené místo neseženu.

Tak přemýšlejte, kde Vás zaměstnají se zhoršeným zrakem?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.