Nevyčerpaná dovolená za rok 2014

Od: Datum: 05.11.15 19:28 odpovědí: 7 změna: 05.11.15 20:06

Mám z roku 2014 17 dní dovolené , letos jsem od května v pracovní neschopnosti a vypadá to , že ještě cca 2 měsíce budu. Chci se tedy zeptat , zda mije zaměstnavatel povinen proplatit 17 dní dovolené nebo mi propadne? Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.15 19:34

Nepropadne, dovolenou si vyčerpáte po skončení PN.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.11.15 19:39

Nejsem si tím jistá, ale řekla bych, že do třetího roku převést dovču nejde. Nebo jo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutloch
Datum: 05.11.15 19:49

To si právě také nejsem jist. Všude se píše , že nevyčerpanou dovolenou za určitý rok jemožné vyčerpat do koce roku dalšího, o 3-tím roku se již nic nepíše. Bojím se ,aby nepropadla , přeci jen to není zrovna málo peněz.

Datum: 05.11.15 19:49

§ 218 zákoníku práce:

(1) Čerpání dovolené podle § 211 je zaměstnavatel povinen zaměstnanci určit tak, aby dovolenou vyčerpal v kalendářním roce, ve kterém zaměstnanci právo na dovolenou vzniklo, ledaže v tom zaměstnavateli brání překážky v práci na straně zaměstnance nebo naléhavé provozní důvody.
(2) Nemůže-li být dovolená vyčerpána podle odstavce 1, je zaměstnavatel povinen určit ji zaměstnanci tak, aby byla vyčerpána nejpozději do konce následujícího kalendářního roku, není-li v odstavci 4 stanoveno jinak.
(3) Není-li čerpání dovolené určeno nejpozději do 30. června následujícího kalendářního roku, má právo určit čerpání dovolené rovněž zaměstnanec. Čerpání dovolené je zaměstnanec povinen písemně oznámit zaměstnavateli alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnavatelem na jiné době oznámení.
(4) Nemůže-li být dovolená vyčerpána ani do konce následujícího kalendářního roku proto, že zaměstnanec byl uznán dočasně práce neschopným nebo z důvodu čerpání mateřské anebo rodičovské dovolené, je zaměstnavatel povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 05.11.15 19:54

Děkuji, o tom jsem nevěděla. Vaší odpovědi dávám plusko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutloch
Datum: 05.11.15 20:06
Od: hm®
Datum: 05.11.15 19:58
avatar

Než jsem to dopsal, už tu odpověď byla, moje by tedy byla zbytečná (a smazat nejde).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.