Dluhy rodičů

Od: Datum: 05.11.15 16:09 odpovědí: 5 změna: 05.11.15 18:18

Dobrý den,

pokud zadlužený rodič žije v domě, který je psaný na jeho děti, mohou exekutoři sáhnout na jejich majetek? (Dům je dětí, na cenný majetek v domě jsou účtenky psané také na děti). Mohou v tomto případě děti doplatit na dluhy rodičů?

A jak je v tomto případě po smrti rodiče?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.15 16:53

Tak exekutor určitě může prudit a udělat mobiliarku i na majetek dětí. Asi by bylo dobré sepsat s rodiči nájemní smlouvu jak na bytové prostory, tak na VEŠKERÉ zařízení . Rodiče by tudíž měli v oněch prostorech pouze předměty osobní potřeby. Po smrti rodičů se zřeknete dědictví. Takže nebudete jejich dluhy dědit. Bylo by dobré exekuce začít řešit. Buď zastavením pro majetnost, vyjednáním splátek nebo i oddlužením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 05.11.15 17:31

Zákon je jedna věc a praxe druhá.

Zákon říká, že může brát vše o čem se domnívá, že je dlužníka. Dům vám vzít nemůže, pokud je psaný na vás, katastr by to zamítnul. Může přijít k vám domů a zabavovat zařízení, pokud by přišel, zavolejte nějakého soouseda, nebo policii, aby při tom asistovala, budete tak mít svědka, že jste mu všechny účty od věcí předložili.

Pokud by na ně sáhnul, tak je nutné podat k soudu vylučovací žalobu. Pozor svých věcí se pak člověk musí domáhat na vlastní náklady :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.11.15 17:38

Co myslíte tím "sáhnout"? Pokud nepředloží doklady, že věc vlastní, tak ano. Pak má možnost se bránit ihned, či později. Přesný postup je v exekučním zákonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzzlatokopka*
Datum: 05.11.15 17:52

Sáhnout myslím olepit. Jak prokážete, že pračka je vaše? Máte k ní účet? Máte, a je na něm jméno? Není:( V ten moment se může domnívat:(

Bránit se může, ale na vlastní náklady, což většina lidí není schopná a musí si najmout právnika:( Proto jsem napsala, ať zavolá třeba souseda, ať má svědky, že účty předložila.

Pro normální lidi je návštěva exekutora docela šok a většina z nich zmatkuje a panikaří, proto je dobré v takové chvíli někoho známeho přivolat. Nebo si vše natočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.11.15 18:18

A proč odpovídáte mně? Vám to určeno nebylo, že? Co mi píšete o prokázání, napsala jste nakonec sama: budete tak mít svědka, že jste mu všechny účty od věcí předložili. Co je tam o prokazování? Znáte celý postup, jak se bránit? Proč hned vylučovací žaloba? Jak zabrání známý, policista panice? Když panikaří, jak bude natáčet? Tazatelka píše o dluzích, takže dlužník může předpokládat, co se bude dít, být připraven (nemluvě o manipulaci s majetkem,,,) a nakonec, může si přijít exekutor jen tak, z ničeho nic? Osvěžte si exe řád.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.