1xMám sociální fobii?

Od: Datum: 04.11.15 21:24 odpovědí: 1 změna: 04.11.15 21:33

Ahoj,

připadá mi, že nejsem úplně normální. Nemám moc ráda společnost lidí. Nechodím ven a ani se nescházim se svými kamarádkami, dokonce ani s tou nejlepší. Jedna z nich mi říká antisociál. Nejdéle jsem mezi lidmi ve škole, ale tam dělám neviditelnou. Prostě ať na mě nikdo nemluví a nevyvolává mě. Jsem nervózní, když se na mě někdo kouká. Na rodinných oslavách nemám co říct a v rodině se nedokážu nikomu podívat do očí nebo aspoň udržet oční kontakt, je to pro mě nepříjemné. Vztahy jsou pro mě taky pohroma. Je mi 19 a měla jsem jen 1 kluka, ale v tom nebude ten problém. Dívám se na romantické filmy, čtu knížky a představuji si, že jsem hlavní postava, ale nedokážu si to přenést do svého života, protože si myslím, že nejsem dost dobrá pro vztah (říkám si, co by ten kluk s osobu jako jsem já dělal) a hlavně chráním sama sebe, i když ani nevím před čím..

Ve svém volném čase jsem nejraději ve svém pokoji. Vlastně tady jsem většinu času kromě školy. Je to takový lék na mé pochmurné a depresivní nálady. Hodně čtu, kreslím, sleduji filmy nebo studuji. Mám ráda inteligentní činnosti, potrpím si na nich a jsou u mě na prvním místě. Mám i odlišný vkus a názory. Fascinuje mě to, co se liší od ostatních. Hodně lidí mi říká, že si žiju ve svém vlastním světě, takže na tom možná něco bude. Jedná se o sociální fobii nebo nějakou jinou poruchu? Moc tomu nerozumím..

Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zzzlatokopka*
Datum: 04.11.15 21:33

Je fajn být sama sebou, to že ostatní maj potřebu se hromadně družit, není důvod, abys to dělala taky.

Pokud chceš být sama, tak buď, pokud chceš jít mezi lidi, tak jdi, ale dělej jen to co chceš, na to co říkají ostatní se vyprdni, tohle je tvůj život a buď ráda, že si jiná, být stejná jak ostatní musí být strašné.

Spíš si o tom něco přečti, je spousta odborných knih.

Jediné na čem zapracuj je sebevědomí, a s tím také pomůžou ty knihy: Podstatné je sama sebe pochopit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.