Jak vyřídit celní řízení?

Od: Datum: 04.11.15 18:43 odpovědí: 4 změna: 04.11.15 23:29
avatar

Zdravím,

objednal jsem zboží v Číně, konkrétně oblečení v ceně zhruba 60 EUR, na objednávku se tedy vztahuje pouze DPH. Je to moje první objednávka nad 22 EUR, zatím jsem proclení řešit nemusel. Dnes mi příšla SMS od DHL s číslem zásilky a odkazem na stránky DHL, kde bych měl vyplnit formulář. V případě, že se rozhodnu pro vyclení zásilky společností DHL, zaplatím minimálně navíc 490 Kč, což se mi zdá opravdu hodně. V případě, že bych se rozhodl nesouhlasit s vyclením zásilky společnosti DHL budu se muset dostavit na celním úřadě. Pokud se tedy rozhodnu si zboží vyclít sám, tak budu informován o jakémsi připravení celních dokumentů SMS zprávou a osobně se tedy dostavím na celní úřad. Na kolik by mě vyšel tento způsob, je tam nějaký poplatek za to, že u nich byl balíček uskladněn? Z Prahy do Zdib to mám 15 km zhruba. Jak to bude probíhat, vyplním papíry, zaplatím DPH a okamžitě dostanu balíček? Co si mám sebou vzít? Při platbě jsem zvolil Free Shipping, proč zásilku dostalo DHL, které je snad nejdražší a ne třeba Česká pošta?

Děkuji Vám :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 19:12
avatar
Osobní zkušenost se samo clením nemám, ale v odkazu je to hezky popsané: http://lukasdanek.blogspot.cz…izeni-ceske-posty-na.html?m=1
Poplatek by pak měl být 96 Kč za uskladnění v celním skladu.
Free shipping znamená jen doprava zdarma, pak musí být ještě uvedeno, kterou společností. Na EBay i aliexpress to uvedeného je a jinde nenakupuji. Klidně může být Free shipping DHL, za dopravu nezaplatíte, ale poplatků za proclení se to netýká.
doplněno 04.11.15 19:22: Myslela jsem si, že se vše musí clit v Praze, tak asi ne.. Ale třeba si z toho něco vezmete..
doplněno 04.11.15 20:26: V podstatě by postup clení měl být stejný jako v článku, jen zaměníte instituce a nejsou v jedné budově - místo pošty DHL - tedy tam pro dokumenty, pak co je třeba s sebou ze seznamu, pak s tím do Zdib a pak zpět do DHL. Jestli si DHL účtuje něco za uložení zásilky, bych zjišťovala u nich..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 19:21
avatar
Zdravím,
Váš odkaz se týká zásilek ze zahraničí, které má na starosti Česká pošta, mě však kontaktoval DHL. Ceny se budou nejspíše lišit.
Od: tukguk
Datum: 04.11.15 19:26
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 23:29
avatar

Když si to vyřídíš sám, tak zaplatíš jen dph. DHL má poplatek 2% minimálně 490Kč. Zastoupení přes poštu zaplatíš 99Kč, když ti nic nespočítají, pokud vyměří dph, tak zaplatíš 192 + dph. Nemusíš se ale nechávat zastupovat a vyřídit si to sám.

http://www.jaknakupovatna.cz/aliexpress/clo-dph/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.