Slevový portál nechce vzít zpět poukaz

Od: Datum: 04.11.15 18:40 odpovědí: 2 změna: 04.11.15 22:21

Dobrý den,zakoupili jsme na slevovém portálu poukaz na kulturní akci,která se koná až za dva měsíce.Den po koupi jsme zjistili,že v tu dobu budeme oba na služební cestě,což jsme v době koupě netušili.Využili jsme možnosti vrátit zboží,tj.poukaz, koupené na internetu ve 14 dnech.Portál nám však napsal,že se to nevztahuje na základě nového zákoníku na kulturní akce.Zeptali jsme se pro zajímavost u konkurenčního prodejního portálu-tam nám napsali,že to je blbost,že ve 14 dnech se dají vrátit všechny,pochopitelně nevyužité,poukazy koupené na internetu.Jak to tedy je? Zákon je nadřazený jakýmkoliv podmínkám prodejce. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 20:01

Portál si špatně vysvětluje § 1837 Nového občanského zákoníku. Ten říká že nelze odstoupit od samlouvy když se jedná o ubytování,dopravy, kulturní akci a využití volného času, pokud podnikatel tyto služby poskytuje v určitém termínu. To by platilo v případě, že by byly takto zakoupeny přímo vstupenky. Jenže vy jste si koupili jen slevové kupóny, které vstupenkami nejsou a proto ono ustanovení neplatí, Portálu se znovu ozvěte s tím, že dáte oznámení České obchodní inspekci na porušení výše ivedeného § OZ - můžete se mi ozvat na jmhad@ seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomkraken
Datum: 04.11.15 22:21

Chtělo by to se naučit číst!. Koupil si poukaz/ vstupenku / na kulturní akci a ne slevový kupon

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.