Co se stane bez potravy?

Od: Datum: 03.11.15 21:27 odpovědí: 14 změna: 04.11.15 20:18
Dobrý večer / Ahoj
Chtěla bych se zeptat... když člověk ze dne na den přestane jíst a bude jen na vodě po kolika dnech zhubne? Může se mu něco třeba i stát? Po kolika asi tak dnech?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 03.11.15 21:31
avatar

Já si dám jednou za čas (tak jednou ročně) 14-ti denní půst pro očistu organismu, první dny jsou úporné, ale pak už člověk ani nemá hlad.. :) Hubnutí těch 14 dní moc neovlvní, až pak tělo začne čerpat z tukových zsob, oslabení organismu, odcházejí orgány.. a..


doplněno 03.11.15 21:35:

ono to jednou za čas chce vyčistit vnitřnosti :)


doplněno 03.11.15 21:39:

Zase neodsozujte ostatní za jiný názor - typický čech ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.15 21:32
avatar

14 dní půst mě tedy už přijde docela jako případ pro psychiatra...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 03.11.15 22:24
avatar

Když se někdo odlišuje od zavedených pravidel, je tedy jiný tak, že až potřebuje psychiatra? Budeme takové lidi zavírat do ústavů, a klecí? protože jsou "jiní"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:49
avatar

Dva, tři dny beru, ale 14 dní nejíst? Nezlobte se, ale radíte tazatelce, jak si dost poškodit zdraví.
"Půst však začíná být pro člověka nebezpečný už po třech až pěti dnech, kdy tělo spotřebuje zásoby sacharidů ve formě glykogenu. Poté se metabolismus přeorientuje na tuky, jakožto primární zdroje energie. Zdrojem energie přestává být glykogen, jsou jím ketony, které vznikají při spalování tuků.
Člověk začíná vydechovat aceton, který v organismu vzniká při nadměrném spalování tuků. Jakmile objem ketonů v těle stoupne, nastane ketoacidóza a ketokóma, které mohou být příčinou smrti.
Na začátku hladovění je člověk podrážděný, pak upadá do letargie a tělesně slábne. Je zmatený, cítí se vyčerpaný a horší se mu úsudek. Imunitnísystémslábne, člověk je náchylnější k nemocem, většinou se přidává i průjem. Nastávají halucinace, svalové křeče a srdečnítepzačíná být nepravidelný. Jde o signály blížícího se selhání životně důležitých orgánů."

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.15 21:32
avatar

Po dni až dvou bez jídla se člověk začne cítit hodně unavený, bolí ho hlava - jako kdyby na něj lezla chřipka. Pak bude hubnout asi 0,5 kg za den. Je to ale individuální. Zdravé to rozhodně není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:36
avatar

Umřeš. Snažit se hubnout stylem, že přestaneš úplně jíst, je největší blbost.


doplněno 03.11.15 21:37:

@ria na to je dobrý Gutalax, a ne 14 dní nejíst

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 03.11.15 21:44
avatar

co je horšího pít chvíli vodu a nechat si pročistit organismus, nebo jíst smažený maso, hranolky, hamburgry a jiný blivajzy :D

Umřeš? o 20 let dříve? :D


doplněno 03.11.15 21:51:

ale ona se ptá co se stane, já jí nic neradím, naučte se číst. a opravdu se nic nestane, bez potravy člověk vydrží, když má dobrou imunitu a zdraví, bez vody, ne.


doplněno 03.11.15 22:01:

To je ale právě taky lež, když nevíte co konkrétně Vás trápí.. :) asi se shodneme, že se neshodnem :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:56

Hladověním se organismus nepročistí, jde hlavně o střeva s veškerou nedobrou mikroflórou. A nic nevytlačí taky nic. Takže tak týden zeleninu a ovoce, hlavně s větším podílem vlákniny. Pak začnete jíst všechno a dostaví se jojo efekt.*frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 22:16
avatar

Karolajnko, jestli ti jde o hubnutí (kolik ti je let?), zapomeň na svůj nápad přestat jíst.

K hubnutí je potřebný dostatek pravidelného pohybu a stálá změna jídelníčku.

Vynechat sladké (včetně limonád a coly, nesladit čaj, pít hodně vody) a zařadit hodně zeleniny.

To, co uvádí Ria už je extrém. Jestli to neuškodilo jí

(? možná o tom zatím jenom neví), neznamená to, že to neuškodí nikomu.


doplněno 04.11.15 17:02:

Rio, 14 dnů bez jídla je extrém a určitě bych nedoporučovala na potkání,

obzvláště, pokud nevíte, kolik je tazatelce let.

Jde-li o dospívající slečnu (tak na mne dotaz působí),

mohla by jí Vaše rada/nerada uškodit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 03.11.15 22:36
avatar

Poslední a už končím, vy myslíte, že lidstvo mělo za svůj život jídlo na celý rok? nemělo, naopak se držely půsty, Války lidi přežili o hladu - jasně, bylo to z donucení, já se po tom cítím jako znovuzrozená, nejsem ospalá, je to pro mě úžasná očista, každý by měl vědět, co si může dovolit, někdo 20 cigaret denně, někdo vodku denně, někdo řízky po kilu, uzený, tak mě neodsuzujte za zdravý východní styl života.


doplněno 04.11.15 00:28:

Jen pořád nevím proč je takový režim horší než jiný věci..vždyť tady máme na světe 50 - 60 - 70 - 150 ;) let času, na co kdo jsme umřeli si povíme až nahoře.. a tohle téma bych opravdu už uzavřela..


doplněno 04.11.15 18:13:

tak už toho nechte ivzez.. uzavřeno - píšu ze své zkušenosti, jsem zdravá, vitální krásná žena, jednou za rok si dám čtrnáctienní očistu a cítím se pak lépe, píšu ze své skušenosti, tazatelka má snad rozuma podle mě se řídit nemusí. Mám ráda čr, ale naše povaha.. vše odlišné je tady pro nás strašně špatné. Když si dá člověk hovězí bůček, zapije to pivem, tak je to přeci užívání si života, když někdo začně pravidelně hodinu denně jezdit na kole, jíst zeleninu, nekoukat na televizi, tak je podivín... Zamyslete se nad sebou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 03.11.15 23:17

14 dní bez jídla je pro zdraví? Hmmmm. Jaký výkon předvedete v práci? Jste schopna dělat mauálně? Nebo jen ležíte na kanapi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 23:27
avatar
Sice neodpovím tak úplně na otázku, ale zkuste si vyhledat kdo byl Alexander Supertramp (McCandless) a jak skončil. Tak to se stane. Mona
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 01:04
avatar

Tak, všeobecně se většina lékařů shoduje, že bez vody se dá vydržet 3-5 dní a bez jídla maximálně cca 55 – 60 dní. Existují záznamy o lidech, kteří vydrželi i déle (zaznamenaný rekord je 138 dní). Jak dlouho vydrží konkrétní jedinec bez jídla, závisí na různých faktorech. Vliv má fyzická kondice před začátek hladovění, okolní podmínky během hladovění, množství tělesného tuku atd. Obecně platí, že jakmile nárazově poklesne tělesná hmotnost o více než 40%, hrozí smrt.

Dlouhodobé hladovění ale může mít velmi negativní zdravotní následky již mnohem dříve. Zhruba po 3 – 5 dnech tělo spotřebuje zásoby sacharidů ve formě gylokogenu, a přechází na spalování tuků. Energii tak tělo začne získávat z ketonů, které jsou produktem metabolismu tuků. Při nadměrném spalování tuků se zvyšuje hladina těchto ketonů a nastává ketoacidóza a ketokóma. V závislosti na zdravotním stavu tedy může dojít k výrazným zdravotním problémům už při několika dnech nepřetržitého hladovění.

Karolajanko, o nic takového se nepokoušejte. Je to pěkná blbost.*stop*V dnešní moderní době je přece tolik nabízejících se zdravějších možností, která vedou k trvalému snížení tělesné váhy.Předpokládám, že jste mladá dívka, tak při změně jídelníčku a pořádného pohybu při sportu vám půjdou kila dolů sama. Jen chtít a nelenošit. To nám "babkám" už ty kila tolik neubývají, protože věkem se zpomaluje metabolismus. *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jamal
Datum: 04.11.15 20:18

Pomáhá omezit jídlo na ráno, pak oběd a další zase až ráno. K tomu ale pořádnou fyzickou makačku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.