Pracovní prostředí

Od: Datum: 03.11.15 19:46 odpovědí: 5 změna: 03.11.15 21:32

Dobrý večer. Pracuji ve firmě jako svářeč. Blíží se opět zima a máme i zimu na pracovišti v dílnách. Topí se pouze na šatnách. Jak se mužeme bránit jako zaměstnanci ohledně pracovní teploty na pracovišti? Provoz přeci musel projít kolaudací a to by se mělo týkat i topení v dílnách nebo to tak není? Existuje kontrola která by přišla přímo na pracoviště svářeču a donutila podnik na nápravu ohledně topení. A nebo jsme stále v době komu se nelíbí muže jit jinde? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zzzlatokopka*
Datum: 03.11.15 19:58

Kontrola se jmenuje inspekce práce.

Nevím kolik je u vás stupňů a co máte ve smlouvě, ale ne vždy je zaměstnavatel schopen vytápěné místnosti zařídit. Je jasné, že pokud bude člověk instruktor lyžování, tak bude celé dny na mrazu, ale s tím už do práce natupuje.

Nevím s čím jste tam nastoupil vy, zda se jedná o dílnu, nevím, jak je to kolaudované. Na inspektorát se můžete obrátit a ten vše pečlivě posoudí a pokud by něco zaměstnavatel porušoval, přinutí ho k nápravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 20:04
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:25
avatar

Vzhledem k tomu, že svářeč je dost žádaná profese se Vám divím, že to snášíte. Prostě běžte jinam, kde si zaměstnanců váží. Měl jsem podobný zážitek - truhlárna v bývalém kravíně, zima jak v ruském filmu. Když jsem zaměstnavatele upozornil, že to je o zdraví, jen sliboval. Takže jsem po měsící slibů odešel. A nelituju.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:27

Ahoj. Tyhle velké svařovny, kovárny a montovny mají potíž v tom, že ani normy pro jejich vytápění na ty lidi, co tam musí dělat moc nemyslí. Ono to asi ani moc nejde, ty prostory vytopit. Co radit? Snad si sehnat dílnu s menší kubaturou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 21:32

Pokud umíte slušně německy, tak můžete popřemýšlet o hledání práce za hranicemi. Brácha šel dělat svářeče do Rakouska a je spokojený, plat min.2x lepší než v ČR a slušné zacházení. Bydlí ve městě na Šumavě kousek od hranic a do práce musí dojíždět cca 40 km autem, hromadná doprava tam nejezdí. Tak si ušetřil na ojeté elektroauto a místo 4.500,-za benzín měsíčně platí za dobíjení baterií cca 500,-měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.