Jaké je to prodávat v lidlu/albertu/tescu?

Od: Datum: 03.11.15 19:11 odpovědí: 5 změna: 04.11.15 13:20

Dobrý den nesehnala jsem práci v oboru a jsem nucena hledat práci prodavačky. Jen mě zajímají kde je to lepší -malý obchod s oblečením třeba nebo ty supermarkety? potřebuji rozumné směny mám děti-nejlépe 6h ráno a 6 h odpoledne nasřídačku. Vychází vstříc? A je to dřina nebo se to dá? Ted jsem se na to zaměřila a koukala na naše prodavačky v albertu jak doslova lítaj po prodejně a vypadá to jako dost vyčerpávající práce. Možná je to o zvyku. ještě jsem nikde po škole a dětech nedělala. Je třeba lepší jen pokladna nebo jen vyskladnovat nebo oboje střídat? Jde tohle vůbec domluvit? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: annonymmmyy
Datum: 03.11.15 19:25

Nevím jak to je u prodavaček s oblečením, ale já když chodila do tesca - penny a teď od ledna budu chodit do kauflandu za školu na praxi. Tak jsem zatím viděla jak se prodavačky uhánějí. Když jsem byla v tescu a v penny byly tam lidi, kteří jeli na pokladně a stejně tak i naskladňovali. Se zaměstnavatelem se vždycky domluvili, když potřebovali domů nikdy z toho nebyl problém.

Já osobně bych si asi vybrala tu pokladnu, protože z vlastní zkušenosti vím, že na paletách jsou věci, které když se rozbijou je z toho malér. Kolikrát jsem něco ani neusnesla.

Jinak.. Zda chcete být jen na pokladně nebo jen vyskladňovat můžete se domluvit, ale podle mého vezmou člověka, který bude dělat obojí než aby jeden seděl stále za kasou. :)

Jo a vedoucí při inventurách vždy řádila :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.15 20:00

Tak já zrovna dnes viděla v Penny jak tam lítají všichni zaměstnanci jako hadr na koštěti. To znamená, že lítají od pokladny k plnění regálů. Jsou nepříjemní a uštvaní. Na otázku odpovídají na půl huby a dost vztekle. Je to zvláštní, že zrovna dnes čtu tuto otázku, ale právě dnes jsem si říkala, že to tam asi nebude jednoduché. A nakonec vrchol všeho a úplně poprvé v tomhle obchodě, u kasy seděl černoch a mluvil špatnou češtinou. Já totiž potřebovala zjistit cenu jednoho produktu, nebyla v regálu cenovka a fakt jsem si nebyla jista jeho odpovědí. Ale nakonec jsem se zeptala u druhé kasy. O to nejde, ale je mi divné, kde se tam chudák vzal. Jestli to už není jeden z těch uprchlíků. Ale zase mi přišlo, že na to mluví docela dobře česky. Jsou to zaměstnavatelé kteří nastavují nesnesitelné podmínky pro své zaměstnance. Já jsem byla vždycky rozladěná přístupem těch prodavaček v v marketech, ale asi jsem byla nespravedlivá. Nikdy jsem se neocitla na jejich místě a nemohu to správně posoudit. Podmínky tohoto zaměstnání musí být doslova na hraně. Ale je docela možné, že to není pravidlem a že se to liší od prodejny k prodejně. I když je to pod stejným jménem. Třeba v "Jednotě" jsou prodavačky úplně jiné. Nikdy jsem tam nezažila nějaký šrumec kolem regálů a uspěchané a naštvané prodavačky. kasírka sedí jako pecka a je příjemná. Bude hodně záležet na vedení a zřejmě i marketu a jeho přístupu k zaměstnancům.

Datum: 04.11.15 10:47

Nejčastěji chodím do Lidlu a v tom našem je personál usměvavý a ochotný. Nevím jestli proto, že to jsou většinou ženy a já jsem fešák *frajer* nebo jestli jsou u nás na Moravě lidi prostě takoví, pohodoví Hanáci.

Ohodnoceno: 1x

Od: jjj
Datum: 03.11.15 23:32

Dělala jsem v Kauflandu pokladní.Nic moc.Vedoucí pokladních tam dělaly mrchy bez valné inteligence,které hlavně uměly lézt do zadku nadřízeným a tak se dostaly na pozici vedoucích pokladen.

Datum: 04.11.15 13:20

Zdravím,šušká se,že nejlepší podmínky a jednání se zaměstnanci má Lidl. Také já tam ráda chodím,prodavačky jsou v pohodě,ochotné a usměvavé. Tak nevím,možná jsem velká fešanda,nebo je to milou jihočeskou povahou :-P.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.