Práce jako řidič?

Od: Datum: 03.11.15 18:55 odpovědí: 9 změna: 04.11.15 13:54

Ahoj,
Přemýšlel jsem nad tím co bych chtěl dělat až dokončím střední školu a napadlo mě, že bych chtěl dělat řidiče ať už třeba záchranné služby nebo taxikáře, ale rozhodně né řidiče kamionu - malý plat a dlouhé cesty po celém světě.
A chtěl bych se zeptat jestli nevíte o nějakých jiných povoláních, kde se často jezdí z bodu A do bodu B?
Popřípadě kdybych se chtěl rozhodnout pro řidiče záchranné služby, tak potřebuji k tomu nějaký rychlokurz záchranáře nebo normálně celou zdrávku musím vystudovat? Vím akorát, že potřebuji řidičský průkaz skupiny C1, zatím jsem vlastníkem AM, B, B1. A jaké to má výhody dělat řidiče záchranné služby a jaké nevýhody?
Doufám, že tu je třeba někdo kdo je taxikář nebo řidič záchranky, že by poradil z vlastní zkušenosti.
Řidiče záchranné služby bych podle sebe zvolil kvůli tomu, že mám rád rychlou jízdu autem a časté ježdění a myslím si, že zrovna záchranáři tu rychlost potřebují.
Co myslíte vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.15 19:01

Řidič záchranky má kurz ze zdravotnictví, jmenovalo se to kurz řidiče sanitního vozidla, možná už to přejmenovali, nevím.

Na to se nedostaneš jen tak, potřebuješ i školení na právo jízdy s modrým majákem a na záchranku dávají už hodně vyježděné řidiče.

Pro začátek doporučuji začít jezdit s pečivem, nebo ppl.

Ohodnoceno: 0x

Od: scv®
Datum: 03.11.15 19:05

Řidič ZZS se potřebuje spíš umět pohybovat v provozu s chladnou hlavou, než aby se vyžíval v rychlé jízdě.. Kurz je nutný, vzdělání v oboru asi ne. Ale počítej s tím, že napřed bys šel nějakou dobu (až několik let) jezdit s převozkou (na kterou je také potřeba kurz) a pak by teprve následoval daleko obsáhlejší a dražší kurz.. tady o tom někdo psal podrobněji.

Datum: 03.11.15 19:07

Hele já nevím. Ta záchranka asi nebude nic moc. Podle mě to bude hodně o stresu, rychlé rozhodování, možná i spousty přesčasů. O pohodové práci se nedá mluvit ani omylem. A bude potřeba určitě najaké zdravotnick vzdělání, minimálně nejaký kurs a kurs na modré majáky. Já bych to dělat nechtěl. Už jsem na silnici něco málo zažil a tak bych do toho asi nešel. Jezdil jsem už kamionem i autobusem. Záchranku bych si nechal jako poslední možnost,kdybych nikde nemohl najít práci, tak než jít do fabriky tak jako poslední možnost zůstat v dopravě.

Datum: 03.11.15 21:31

Ono je hlavně dost naivní představa, že mlaďochovi s nulovou zkušeností hned svěří RZ v podobě nabušeného Mercedesu 4x4. Začátky jsou s nějakou starou obouchanou sanitkou rozvážet pacienty z nemocnice a z vyšetření.Tam fakt rychlá jízda s právem přednosti nehrozí. Spíše je to o nepříliš atraktivní práci . Pokud to zkousnete a obstojíte, pak je teprve další level sanitka s majákem.

Od: ctenar
Datum: 04.11.15 04:52

kdybych se chtěl rozhodnout pro řidiče záchranné služby,
Predchozi dotazy se zajimavymi odpovedmi: #kurz+sanitk

Datum: 04.11.15 06:25
# mám rád rychlou jízdu autem #
Myslím že práce u RZS by tě z té rychlé jízdy vyléčila, stačilo by aby jsi byl párkrát u nehod takových " rychlíku "

Datum: 04.11.15 09:44

Rady ohledně toho jak se stát řidičem ZZS tu padly, řidičák většinou stačí i B, záleží na konkrétní záchrance.
Nicméně k rychlé jízdě- jenom o tom záchranka není, nebo si myslíš že dáš majáky a svištíš městem 120? Vlítneš do nějakého blba na druhé křižovatce páč si tě všimne pozdě a dokážeš si vzít na triko, že kvůli tobě bude muset vyjet další záchranka na původní místo a ještě jedna k tobě? A myslíš, že z krabicí pojedeš jak se sporťákem? Je ti jasný, že nebudeš jen jako řidič, ale budeš i ošetřovat se záchranářem? Budeš mu k ruce atd.

Datum: 04.11.15 10:47

Je mi jasný, že to není jenom o rychlé jízdě, ale osobně si myslím, že jízdu sanitkou bych zvládl, protože dokážu zachovat klid v téměr jakékoliv situaci a skoro nic v provozu mě nerozhází, dokonce ani pohled na krev někoho kdo je právě ošetřován.
Sice jezdím rychle, ale bezpečně a ohleduplně.

Od: scv®
Datum: 04.11.15 13:54

Pohled na pár kapek krve z tržné rány není to samé, jako pohled na člověka se střevy venku nebo rozdrcené dítě s rozpůlenou hlavou. Ale to si nejlíp uvědomíš, až to uvidíš.. spousta záchranářů trpí psychickými problémy, nespavostí apod. A opravdu to není z úrovně českých řidičů.

Ale ještě mě tak napadlo - v otázce ses ptal na časté ježdění z bodu A do bodu B - převoz zdravotnického materiálu. Aneb sbírání materiálu po ordinacích apod. a převoz do laboratoří, případně z jedné laboratoře do jiné. Znám pár lidí, co takhle jezdí. Většinou jsou "na nohou" od brzkého rána tak do 12-13h (převoz po městě) nebo o nějakou hodinu-dvě déle (převoz mezi městy, centrální svoz do Prahy). Ale co se týče peněz, tak to není zrovna povolání, které tě samo o sobě uživí.. je k tomu potřeba i něco dalšího.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.