Jak vydržíte pracovat 8h na pc?

Od: Datum: 03.11.15 17:45 odpovědí: 10 změna: 03.11.15 20:39

jsem asi neschopná ale nevydržím sedět tak dlouho (jen cesta na záchod přes chodbu) a civět do počítače-psát,počítat. Moje oči to nedávají, unava, těžké nohy. Zvyknu si? jsem 2.týden v nové práci v kanceláři (účetnictví) ale nedávám to a nejradši bych už zítra nepřišla. Zažila jsem i klidnější kanc. práci, tahle je obrovský množství práce a fakt se neodlepím od pc nebo na prohození něčeho s kolegyní není chvilka. oči mi slzí, už skoro nevidím ale kolegyně je tam už 6 let. Nechápu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.15 17:56
Můj manžel pracuje na počítači tak 14 h denně šest dní v týdnu. Už čtyři roky. Dělá fotky a grafiku. Taky nechápu, jak to vydrží. Denně tak tři čtyři kafe, kruhy pod očima má strašný... protivnej...Ale neubere, kšeft prý dělá kšeft a živíme čtyři děti. Pracuju samozřejmě taky. Pracovat osm hodin denně se snad dá, snad si zvyknete. A pokud myslíte, že ne, rozhlížejte se po jiné práci, natajnačku zatím (pro jistotu).
Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 03.11.15 18:21
Pokid to manzelovi dovolite, jste svata zena. Ne kazdy ma tak tolerantni manzelku

Datum: 03.11.15 18:05

Vydržet se to dá, jde o první nápor. Jen si dávejte aspoň kratší přestávky bez pc. Pokud to nejde, pak požádejte o jinou práci, nestojí to za to.

Datum: 03.11.15 18:35

vstanu z postele, sednu k PC a sedim a sedim *klik* a pak jdu spat :) a tak kazdy den, pokud neni nad 25C :)

Datum: 03.11.15 20:37

Já už tě pozoruji nějakou dobu. Musím vypátrat čím se to sakra živíš. *nevi**smich*

Datum: 03.11.15 19:34

Pokud Vás slzí a bolí oči, dojděte si na oční. Možná potřebujete brýle. Jinak se po hodině práce doporučuje 5 minutová pauza (možná je dokonce povinná), kdy se máte koukat na něco jiného, nejlépe do dálky.

A ještě, hodně udělá kvalitní LCD display, klasické CRT odmítněte, s tím se tak dlouho nedá sedět, zvlášť starší lidé.

Datum: 03.11.15 19:42

Já jsem na PC více, ale dělám z domu, takže si u toho i serfuju

V kanceláři jsem před pár lety dělala, ve státním sektoru, dokonce šéfovou, ale byla tam taková nuda, že jsem několikrát za den usínala, ten den se mi strašně táhnul, byla to hrozná práce :( Dnes jedu na sebe, vydělám mnohem víc a hlavně neusínám nudou.

Já bych řekla, že tu práci časem budeš rychleji zvládat a bude čas i na kafe, hlavně ten den ti rychleji uteče, ještě vydž pár měsíců a kdyby se to nezlepšilo, hledej si něco jiného.

Na oči je dobré žluté sklo před PC a kapat něco na uklidnění.

Od: mmmmm
Datum: 03.11.15 19:52

Celý den čučím do Pc a do mikroskopu. Dá se to, musíte mít na to klid, což u nás poslední dobou také není, ale nějak se člověk živit musí. Nejhorší je to u mě však na oči, úmělé osvětlení, čučení do PC a do mikroskopu. Jogurtovky ještě nemám, jelikož v této době jsou skla velmi tenká, ale dioptrie měním skoro každý rok. Ale pozor já dělám dvanáctky. Dva dny ranní a dva dny noční. Když je pak vše ok, tak mám jakoby čtyři dny volna.

Od: dam®
Datum: 03.11.15 20:26

Jsou pařmeni, kteří nemají problém s 20ti hodinama nonstop, jsou pohlceni hrou, tam je čas opravdu relativní. Pokud je to vaše obživa a nemáte vztah k daným datům, nebo jen tupě data přepisujete, tak se vaší nevoli nedivím. Píší tady, že manžel pracuje s grafikou i 14 hodin, vůbec se nedivím, znalí vědí kolik času zabere byť mírná úprava fotky, pokud má být solidní. Mimochodem, když brouzdáte po netu, čas je nějak zrychlený...

Datum: 03.11.15 20:39

Po dvou týdnech? Asi bych to dále nehrotil a našel si práci jinou. Ano, spousta věcí je o zvyku. Co se týče práce na PC, chce to odpočinky, protažení, oční jógu, menší pohyb, dobrou pracovní židli a správné sezení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.