Potřebuji na toto ŽL?

Od: Datum: 03.01.16 18:20 odpovědí: 2 změna: 03.01.16 19:07

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat na následující věc: měla jsem ŽL, který jsem kvůli dlouhodobému zhoršení zdravotního stavu už delší čas nevyužívala, takže jsem podnikatelskou činnost pozastavila. Nyní chodím na brigády, sama si platím zdravotní pojistné. Naskytla se mi možnost na Valentýna vydělat - prodejem výrobků, které sama zhotovuji. Po Valentýnovi už o ně zase nebude zájem, je to specifická věc. Vydělám si možná tak 15 000 Kč. Musím kvůli tomu na toto období opět "oživit" ŽL anebo se toto dá pokládat za jednorázový přivýdělek, který můžu provést bez živnostenského listu? A pokud ano, mohu vystavit paragon bez ŽL kvůli záruce? Děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zaibatsu*
Datum: 03.01.16 18:49

Je to hodně individuální, jak se k tomu živnosťák postaví. Jde o § 2 živnostenského zákona a to konkrétně o to, zda jde o soustavnou činnost nebo ne. Pokud to hodláte každý rok opakovat (jde tedy o sezóní provoz), tak je to soustavné, pokud to je ale jen tak jednorázově a není z toho moc peněž, pak bych tvrdil, že nejde o soustavný provoz, takže ani podnikání.

http://www.podnikatel.cz/clan…stavna-prebytky-prodej-kapru/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lidkab
Datum: 03.01.16 19:07

Děkuji Vám za odpověď i odkaz, myslím, že radši zajdu na živnostenský odbor, ať mi řeknou, jak s tou situací naložit, nerada bych riskovala problémy a případnou pokutu, v mé situaci likvidační. Jinak opakovat prodej nehodlám, pouze se mi letos naskytla příležitost a kdo ví, jestli mi někdo něco podobného nabídne i napřesrok na Valentýna... Hezký večer!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.