Čištění uší

Od: Datum: 01.11.15 14:45 odpovědí: 7 změna: 02.11.15 00:43

Možná divná otázka, ale aktuální.Pacient, trpící celou dobu zvýšenou tvorbou mazu v uších, najednou má uši pohledově (na vatové tyčince) naprosto čisté. Nebylo by mi to divné, kdyby se mu nezhoršil zbytek sluchu, vidím v tom souvislost, ale nemohu zjistit víc, odmítá jít k lékaři. Rada na to asi nebude, ale uvítám aspoň něčí zkušenost, domnívám se totiž, že nějaká nečistota by se objevit měla, je to známka normálního samočištění ucha.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.11.15 14:53

Mrkněte na tento článek. Velice zajímavé ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.15 15:02

Nechápu člověka, kterému se zhoršil sluch, ale přesto nechce k doktoru. Zhoršení sluchu se může zhoršovat až ke ztrátě sluchu. To se fakt nebojí, že o sluch přijde?

Datum: 01.11.15 15:06

Kde není rozum, není pomoci, bohužel, posledně ho dr. škrábla při vyplachování, bolelo a krvácelo to a od té doby do ordinace ani náhodou, raději neslyší, zaleze do postele a spí.

Datum: 01.11.15 15:19

Škrábnutí se může stát. Jinak to vyplachování uší se používá jen výjímečně, ale domnívám se, že v tomto případě to asi bude potřeba. Zvýšená tvorba mazu bývá důsledkem právě zvýšeného odstraňování. ORL lékaři dokonce nedoporučují uši vůbec čistit, jen vyplachovat vodou a vyšťourat jen kam dosáhne prstem.

Datum: 01.11.15 15:17

Měla jsem uši na pohled čisté a po plavání v bazénu ucho zalehlo a nic.Ta voda rozmělnila hluboko nahromaděný maz a ten to celé ucpal.Jedině k doktorce nic nepomohlo,ani peroxid...jedině doktorka se "svou"tyčinkou a průplachovou pistolí.Dopadlo to stejně,křečovitě jsem se držela křesla, poranila sluchovod a trocha krvácení,ale bylo potom parádní zase slyšet.

Datum: 01.11.15 15:27

Pletiplot - ano, myslím si to taky, Lucie - potvrdila jste mi mou domněnku, že se to tam někde hromadí a chce to zásah. Tak musím vyčkat, až bude ochota jít na výplach, jen aby to nebylo pak pozdě. No násilím ho nutit nemůžu...

Díky.

Od: krasula
Datum: 02.11.15 00:43

Maz může být až na bubínku, ačkoliv ve zvukovodu nic. Na ušním to vypláchnou teplou vodou, misku pod uchem. To je běžná praxe. Nebolí to. A kdyby tam bylo něco nenormálního / třeba otok zvukovodu/, tak na to lékař příjde a hned nasadí léky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.