Hypotéka...jak dlouho

Od: Datum: 30.10.15 08:52 odpovědí: 3 změna: 30.10.15 13:52

Ahoj,jak dlouho trvá zařídít hypotéku?a musí mít uní osoba smlouvu na dobu neurčitou?(pracovní)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.10.15 09:06
avatar

Samotné vyřízení trvá sotva pár dní.

Ale věc není tak snadná. Abyste hypotéku dostal, musíte bance ukázat, že máte trvalý a dostatečně velký příjem a musíte mít nějaké peníze v hotovosti na tzv akontaci. Akontace je jakési takové předplatné na nemovitost.

Dále nesmíte mít žádné další dluhy a dlužní hříchy. Jestli máte třeba auto na leasing nebo záznam v rejstříku dlužníků o zpožděných splátkách za nějaký nákup, pak banka hned začne větřit potenciální problém a vyřízení žádosti se komplikuje.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mot
Datum: 30.10.15 11:28
rychleji nez mesic bych to nevidel…
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 13:52

Já jsem měl hypotéku vyřízenou zhruba do týdne.

Každá banka si ověřuje bonitu a pochopitelně i pracovní smlouva na dobu neurčitou, která představuje vyšší pravděpodobnost toho, že budete mít dlouhodobě příjem a budete moci splácet, může hrát roli. Dále se bere ohled na vaši domácnost a počet lidí, kteří s vámi žijí a živíte je, pohledávky skutečné (půjčky, leasingy, jiné hypotéky), pohledávky teoretické (kreditní karta, kontokorent), cenu nemovitosti, částku, kterou si chcete na tuto nemovitost půjčit (jakou část budete hradit ze svého a jakou z úvěru), a vaši historii v registrech dlužníků. V případě, že nemovitost bude v SJM, tak se prověřuje bonita obou manželů, kteří si hypotéku sjednávají společně. Pokud budete mít v některé z výše uvedených věcí problém, pravděpodobnost získání hypotéky se snižuje, nicméně ji nevylučuje. Ve finále to bude záležet i na pracovníkovi banky, se kterým budete jednat, jaký z vás bude mít dojem.

To je tak plus minus ve zkratce - každá banka má k tomuto určité postupy, které nezveřejňuje a ani vám nesdělí, proč jste hypotéku nedostali.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.