Kytarove akordy

Od: Datum: 29.10.15 20:37 odpovědí: 7 změna: 30.10.15 09:28
Zdravim, chci se zeptat, kdyz mam v akordech u pisnicky G7, je mozne jej nahradit akordem G? Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 20:53
avatar

S určitou dávkou tolerance to jde, ale nebude to ono. Někteří lidé to poznají, jiným to bude jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 21:12

Ahoj. Ta G7ička se používá jako přechod nahoru do C Dur. Pokud hraješ v tom C, tak je to G7 jednodušší pro chyt a přehmat. Dávej tam vše jak má být a já věřím, že to zvládneš. Takovej H7 je po E Dur složitější. Ten kolem prvního pražce.


doplněno 29.10.15 21:41:

Ahoj. Sakra, jak ti to popsat? Na G7 malíček ne. Použij tyhle. Ukazovák na Há strunu v druhém poli. Dále prostředník na struně G v druhém poli. je tam tón A. G-Gis-A. Prostředník na strunu E nad třetí pražec. Někdo v tomhle držení přidává ten malíček na tón C na struně A pod prostředníkem a pak má akord C Dur. Dej si do vyhledávače např. Kytarovou školu 1.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinjuricek
Datum: 29.10.15 21:20
Zeptam se mozna blbe ale jak hrat G7? Ja pouzivam ukazovacek,prstenicek a malicek. Pak navazuje C a to stejnyma prstama?
Datum: 30.10.15 05:44
avatar

Nejlépe to bude vidět z obrázku:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 07:32
avatar

Možné to je, ale nedělá se to.

Vidím že o věci nemáš příliš páru, tak ti a spoň řeknu, že G7 se používá trochu jinak a jinde, než čistý G. Při akordu G7 se dá zpívat i tón F, který do čistého akordu G nepasuje. No a z toho vyplývá, že když melodie jede dolů od tónu G na tón C, pak v doprovodu přecházíš z akordu G na akord C a mezi ně je obvykle vložený G7.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.15 07:37
avatar

Sedmičkový akordy nenahrazuj durovýma. Je to šizení na úkot hudby. Je lepší se je naučit. Zní to hezky. Navíc když se potom později pustíš třeba do majových a dimových akordů, zjistíš, jak krásná je muzika a jak krásně ti kytara zní. Prstoklad akordů najdeš všude možně na netu. Příklad níže. Ať ti to hraje


doplněno 30.10.15 07:48:

Tak to se mi nepovedlo. Omlouvám se...*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 30.10.15 09:28

Začátečníci se snaží zahrát tak, aby to alespoň trošku šlo. Učí se stisknout akord, hrát tak, aby to mělo nějaký rytmus, přehmatávat a tak mají dost práce aby se naučili základy a tak je jedno, jestli je akord úplně správný.

Géčko mačkají na krajních strunách na třetím pražci palcem a prostředníčkem. Gé sedm se trempíkům mačká také dobře, pouze palcem na třetím pražci na tlustém éčku a ukazováčkem na prvním pražci tenkého éčka. Muzikanty to sice tahá za uši, ale na zahrání písničky to stačí. Po rozehrání se mladý muzikant snaží zahrát akordy lépe, stisknout je i na víc strunách.

Spousta trempíků kvůli jednoduchým akordům začínal s D třemi prsty na třech tenkých strunách, G dvěma prsty, jak bylo popsáno výše a A7 dvěma prsty ob jednu strunu na druhém poli. Ti šikovnější pak začali hrát A7 ukazováčkem přes čtyři struny na druhém pražci a přidali prostředíček na třetí pole.

Jestli vám to nezní, nevadí, když budete cvičit, zesílí vám ruka i prsty a i uši vás potáhnou k tomu, abyste hrál čistě a správnější akordy

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.