Stání na soukromém pozemku

Od: Datum: 29.10.15 16:03 odpovědí: 2 změna: 29.10.15 21:48
avatar

Před naším družstevním domem jsou parkovací stání se sklopnými zábranami. Stání jsou ve vlastnictví bytového družstva, což dokládá i katastrální mapa. U parkovacích stání stojí dopravní značka "parkoviště" s dodatkovou tabulkou informující o počtu stání. Jeden řidič (nečlen družstva) často využívá momentu, kdy zábrany nejsou sklopeny a na těchto pozemcích parkuje. Na naše výtky odpovídá, že pokud dopravní značka není doplněna dodatkovou tabulkou upozorňující na to, že pozemek je ve vlastnictví družstva a zábrana je sklopena, pak tedy nepřekonává překážku a na pozemku může s vozidlem stát. Ústní upozornění, že parkuje na soukromém pozemku, prý nestačí. Myslíte si, že má pravdu? Máme si raději zajistit instalaci dodatkové tabulky? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 16:13
avatar

O možnosti nebo zákazu parkování informuji vodorovné a svislé dopravní značení pokud je místo označeno dopravní značkou Parkoviště a není doplněno že je pro někoho rezervováno může na něm parkovat kdokoliv. Ustní informace o tom že je to soukromý pozemek od náhodné osoby má v případě řešení (např. s policií) asi takovou váhu jako "jedna bába povídala) doplnit dodatkovou tabulku, odstranit značku parkoviště a na zem namalovat zákaz -řešení je více .. Nejčastěji je značka parkoviště a dodatková tabulka "pouze pro obyvatele domu č.p. xxx/xx" nebo něco podobného - tak to budete muset vyřešit také.

Fakt že je parkoviště na soukromém pozemku není důležitý to je i parkoviště před obchodem - a také se tam může parkovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.10.15 21:48
avatar

jak říká @daniel: když tam neni tabule,tak do katastru nepolezu>>> může...(na hubu si může říkat každej,co chce,je to blbý,ale je to tak...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.