Kdy platit za svoz odpadu?

Od: Datum: 29.10.15 10:46 odpovědí: 3 změna: 29.10.15 12:27

Dobrý den

Vlastním chatu v místě trvalého bydliště a město po mě vyžaduje platby za svoz komunálního odpadu jak na trvalém bydlišti tak i na chatu. Tuto chatu mám zkolaudovanou jako zahradní chatu sloužící k soukromému užívání. Musím platit poplatek i za chatu?

Děkuji za odpověď

Petr Jílek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.15 12:15

Podívejte se na zákon 185/2001 Sb., možná tam něco najdete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 12:24
avatar

Přesnou odpověď týkající se platby za svoz komunálního odpadu získáte pouze v příslušné vyhlášce vydané městem, ve kterém žijete. Každé město vydává vlastní vyhlášku, proto se v různých městech liší jak výše poplatků, tak různé slevy a úlevy.

Přesto si dovolím odhadnout, že město po vás poplatek "za chatu" bude požadovat. Každý poplatek, i ten za chatu, je jakýsi průměrný výpočet celkových nákladů. A do průměru se v těchto případech započítávají i krajní situace. To jste na jedné straně vy a na druhé straně jiný chatař, který svou chatu čile pronajímá, takže v letní i zimní sezoně je plná lidí. Další chatař ani nemusí pronajímat, má své děti a vnuky, takže i jeho chata je téměř každý víkend obydlená. O výši poplatků a úlevách rozhodují každý rok zastupitelé. Pokud máte připomínky, kontaktujte je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.10.15 12:27

Podívejte se na zákon, a hlavně na vyhlášku obce, kde je chata, tam najdete informace, zde ji nikdo přece nezná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.