Problémy doma i ve škole

Od: Datum: 28.10.15 18:24 odpovědí: 6 změna: 29.10.15 11:30

Zdravím,

tohle spíš beru že se potřebuji vypsat, možná i jako psychologickou poradnu. Je mi 17 let. Mám problémy doma i ve škole.

Ve škole mám problém s třídní. Přestal jsem do ní chodit a pokud tam příští týden v pondělí nenastoupím tak mě vyrazí a to už je možná pozdě. Přestal jsem tam chodit kvůli třídní učitelce. Zná se s otcem a je taková hodně upřímná a hodně říká věci veřejně. Například před celou třídou řekne že má domluvený s mým otcem že mě může mlátit. To bylo hnedka druhej školní den. Pak jsem zůstal dva dny doma protože mi nebylo dobře, otec tam za ní šel a začal ji říkat jakej jsem ulejvák a že matka vše omluví a že teda bude omlouvat jen doktor. Samozřejmě druhej den veřejně řekla že se bavil s mým otcem o omluvenkách. Pak si mě vzala stranou a mezi čtyřma očima mi řekla že díky tomu že se zná s tatíkem do pro mě bude těžší než pro ostatní. V tom jsem se rozhodl že už tam nepůjdu. Nebyl jsem tam asi dva dny a matka mě začala přemlouvat abych se tam vrátil že na ten obor mám talent (fotograf) tak jsem ji řekl že se tam vratím jen v případě že si promluví s třídní - to ona odmítá protože prej ze sebe nebude dělat blbce, že už ji z ní udělal dost otec. Tatík samozřejmě za ní nepůjde protože to je kamarádka. Takže 3 týdný už jsem tam nebyl. Samozřejmě že i když tam nejsem tak o mě dál mluví říká že jsem divnej když nechodím do školy, jakej jsem umělec a jak jsem "chytrej" když nechodím do školy a navštěvuju město kde ona bydlí (bydlí tam totiž i babička). Nevím jestli to nazývat šikanou ale je to dost ponižující.

Samozřejmě vztahy doma taky stojí za prd. S otcem nejsem zadobře. Když jsem mu na začátku říkal proč za ní chodil kvůli těm omluvenkám že to pak řekla veřejně před celou třídou tak mi pak řekl že si třeba vymýšlím že to vůbec nemusí být pravda co mi říkala...takže mě defacto nazval lháře...neomluvil se mi za to. Celkově ty vztahy jsou špatný. Rodíče žijí spolu, ale on má bokovku. Raději dávat přednost svým zajmům než naší rodině a hlavně díky škole si v poslední době vjíždíme do vlasu. Už z toho mám nevolnosti. Navštivil jsem doktorku a ta mi řekla že mám asi gastritidu a že to je z těch nervů takže přímo mé matce řekla ať mě vyřeší školu ať tam bud chodím a nebo ne...myslíte že moje matka začala něco řešit? Ne! Ani mi nebyla za ty 3 dny schopná sehnat léky co mám brát, já bych si je sehnal sám ale nemám finance. Takže v poslední době jsem dost nervově labilní. Já jsem přecitlivělej i tak, ale teď abnormálně. Předevčírem se mi otec vysmál že jsem magor a už jsem to neudržel a řekl jsem mu že je č***rak. Nemám potřebu se mu ani omluvit. Díky němu jsem ztratil prvák na gymplu a teď i prvák na odborné SŠ. V poslední době si říkám že by bylo lepší kdybych nežil, nemám nikoho, s rodíčema si nerozumím, kamarády co jsem měl na gymplu s něma jsem v kontaktu minimálně, nemám žádnou blízkou osobu které bych se svěřil. Před 2 týdnama jsem se svěřil známému faráři, bohužel byl pouze na návštěve a jinak žije 200km daleko. Potřebuju někoho kdo mě obejme a komu se svěřim. Potřebuju psychologa

Jinak školu jsem nevzdal. Za rok mi bude 18. A v tuto chvilí chodím přípravy k talentovkám na prestižnější obor - fotograf. Focení a lidé se kterými na fotkách spolupracuji je jediná věc která mě aspon trochu drží nad vodou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kuky®
Datum: 28.10.15 19:34
Jedním uchem tam,druhým ven.Neřeš ostatní,řeš jen svoje věci.
S třídní vydrbej jednoduše-nebuď šprt ale buď naprosto přesný,precizní atd. Nesmí na tobě najít chybu,pak uvidíš její zoufalost. Vše řeš v klidu a s úsměvem a ze všeho si dělej srandu,černé humor atd.
Když před třídou něco třídní řekne,hned dodej "su jak fotr,ten to má stejně tak".
Lidem říkej na otázku Jak se máš: " nikdy mi nebylo líp". To nasereš tolik lidí,že začnou mít oni ty problémy co máš teď ty.
Nesmí se do tebe pořád takhle trefovat ti druzí. Musí vidět že ty jim radost neuděláš.
Naopak je musíš tvrdě dostat do kolen,
ať poznají, že na tvůj účet se od teď už opravdu nežertuje.
Držím palce.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: tess
Datum: 28.10.15 20:10

Ahoj,

stou školou bych to tak neřešila. Buď bych tam chodila dělala věci správně jak mají být a tím bych jí nedávala možnost mě zešměšňovat. Nebo bych přestoupila na jinou školu ale na stejný obor. Vím, že se to lehce píše ale znám člověk, který měl podobná problém, sice né až tak extrémní ale díky ignoraci a dodržování pravidel to zvládnul. To, že nechodíš do školy jí dává ještě větší záminky si na tebe vymýšlet další věci.

S otcem to teda nemáš vůbec jednoduché. Já sice taky ne ale v poslední době když jsem se otevřel a začala mi věci říkat tak jak jsou už je to lepší. Když se mě třeba snaží zešměšnit udělám si z toho srandu nebo prostě vypnu a zanadávám si v hlavě a odejdu. Pak dělám jako by nic. Hodně taky pomáhá jestli máš třeba nějakou hodnou babičku nebo příbuznou toho člověk s ním pomlouvat. Nebo třeba kamaráda ale ti to moc nechápou pokud nemají podobný problém. Nebo si třeba s někým dopisuj přes email. Někdo o kom víš že by tomu mohl rozumnět. Třeba i psycholog přes email ti dokáže poradit.

Myslím, že uvažováním nad tím, že by bylo lepší abys tady nebyl je sračka. Upřímně. Vem si, jak píšeš, zachvlíli ti bude 18 a můžeš si dělat, co budeš chtít.Jeho narážky můžeš ingorovat a když ti něco řekne že jsi to takhle dělat neměl nebo to dělat nemůžeš řekneš mu jenom už je mi 18. Nebo se odstěhuj. Když odejdeš otec si možná uvědomí, co dělá za chyby. Matku to bude mrzet určitě tak se ti pak bude snažit pomáhat. A jestli má bokovku, nebylo by lešé kdyby jsi to řekl mámě? Možná by se pak rozvedli a bylo by vám bez něj líp nemyslíš?

Hlavně se nevzdávej a držím ti palce. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 20:40

Nazdar chlape, nemáš to jednoduchý. Ale ty musíš dát všem najevo, že ty jsi ten "masér". Zakousni se a jdi tvrdě za svým cílem a dosáhni toho čeho chceš. Nezapomeň. DOBRÁ NÁLADA NEVYŘEŠÍ VŠECHNY TVOJE PROBLÉMY, ALE NASERE TOLIK LIDÍ, ŽE STOJÍ ZA TO SI JI UDRŽET.


doplněno 28.10.15 20:48:

Jo, a ty řeči o tom, jestli by nebylo lepší, kdyby si nebyl vypust z hlavy. Buď vděčný za své mládí, zdraví, atd. A těch holek, co tě ještě čeká. To by sis chtěl nechat ujít?*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fdjdtikt
Datum: 28.10.15 21:55

Střední školu bys měl vystudovat. Je to důležitý a profesně se ti to v budoucnu bude ještě určitě hodit. Přestaň spoléhat na matku, že za tebe něco vyřeší, a začni do školy prostě chodit. Učitelce můžeš přeci sám (klidně, nenadávat) říct, že ti je nepříjemné, jak s tebou na veřejnosti mluví a že bys chtěl, aby s tebou absenci řešila mezi čtyřma očima. Krom toho je dost velká pravděpodobnost, že to ani nemyslí zle, jen se snaží bejt vtipná a nedochází jí, že moc vtipná není.

Mimochodem, až budeš pracovat, tak věř, že se setkáš s mnoha, mnoha nepříjemnými lidmi, se kterýma budeš MUSET vycházet. Takovej je život. Takže si to prostě neber osobně, nepříjemnejch lidí je mraky a já jejich řeči pouštím jedním uchem tam a druhým ven a vnitřně mě uklidňuje, že musí mít pěkně mizerný život, když jsou pořád jen negativní a naštvaní.

Nemůžeš čekat, že s tebou celý život budou všichni jednat jako v bavlnce a podle toho, co píšeš, mi nepřijde, že bys měl ve svých skoro 18 letech přestat chodit do školy kvůli pár hláškám tvé třídní. Ve skoro 18ti bys už měl mít větší smysl pro zodpovědnost a pro povinnosti. Vždyť jsi skoro dospělý.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sdf
Datum: 28.10.15 22:28

Vykašli se na otce i na úču.Soustřed se hlavně na sebe a udělej školu.Ta je nejdůležitější jinak budeš celej život makat jak černej někde u pásu a pak přijdeš domů vyřízenej a to je pak ještě horší než pitomá učitelka a otec,protože to je na celý život..Mysli si svý a otce ani úču neprovokuj a jejich kecy házej za hlavu.Máš přeci příbuzný,babi,dědu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.15 11:30
avatar

hmmm. Taky bych ti mohl vypsat jednu rodinnou historii. Byla jedna rodinka, kde to byl sám vědec, všeznalec a VŠ profesor. Všichni, tatínek, maminka i starší bratříček měli rovnou několik titulů, jen ten mladší ne. Tomu byla škola ukradená. Jaké má známky, to mu bylo fuk. Bavil ho jen fotbal. Měl jít na gympl a stát se panem doktorem, utek na průmku. Když mu nadávali, zaklapl uši, neoposlouchal a nereagoval. Když nadávali moc, utek z baráku. Když mu nadávali ještě víc, utek z baráku i s autem. Zlomili nad ním hůl a nechali ho ať si dělá co chce, protože je to ulejvák a lenoch a je chytrej jak šalamounovo hovno a stejně z něho nic nebude.

Tak. A teď se tě zeptám : Co myslíš, kdo z této rodinky má dnes lepší životní standard, než ti ostatní dohromady? Který z nich to je?

Proto tě vítám do klubu. Taky jsem si svoje chyby promítal do všech lidí okolo.

Dobře ti radím : Vrať se do školy a dodělej ji. Ne kvůli znalostem a vědomostem, ale proto, že potřebuješ závěrečné vysvědčení. Je to doklad o kvalifikaci. Když nemáš závěrečné vysvědčení, pak nemáš nic. Jsi nekvalifikovaný a nikdo tě nezaměstná. Tak už to holt na tomto světě chodí. Hlavně se vždycky snaž, ať jsou dobré konce. Věř tomu, že konec musí být dobrý, protože pak se časem na všechno ostatní zapomene. Když bude konec špatný, bude špatné úplně všechno.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.