Nemocný podnájemník

Od: Datum: 28.10.15 14:14 odpovědí: 7 změna: 28.10.15 15:23
avatar

jak byste řešili tuto situaci - máte podnájemníka, který má už delší dobu zdravotní problémy, poslední dobou jen leží v posteli a skoro nejí, většinu dne prospí, prý ho trápí žaludeční vředy, ale k lékaři jít odmítá, prý to chce jenom čas a klid s léky, jenže páchne močí, asi bude mít problémů víc... nemá žádné příbuzné a vy, jako spolubydlící, nemáte čas ani chuť se o něj starat - bohužel, sám si nedojde nakoupit, neuvaří si, nezatopí, tak se o něj staráte, už to ale trvá měsíc - co s ním, jak to řešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.10.15 14:24

Teď mne roznesete na kopytech.

Dát podnájemníkovi na výběr - jít k lékaři či zavolat lékaře a začít se léčit. Odmítne-li, tak dát výpověď z nájmu. Buď jej to domutí nebo se vystěhuje - jiný podnájem, charita, LDN nebo?


doplněno 29.10.15 14:59:

Zavolat lékaře, přes něj zařídit vyšetření v nemocnici a pak máte možnost pobýt 3 měsíce na LDN ( tam nic neplatíte jako v nemocnici).

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 28.10.15 14:26
avatar

Souhlasím, služku bych mu nedělala.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.10.15 14:26
avatar
Musíte s ním mluvit narovinu. Řekněte mu, ať si zajde k lékaři, že už zapáchá. Jestli nebude chtít, tak bych mu pak řekl, ať se odstěhuje, ani moje trpělivost není nekonečná. Pokud nemá zájem se uzdravit a obtěžuje Vás tím, tak se prostě nedá nic jiného dělat.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.10.15 14:51
avatar

máte pravdu, ale... co jsem si našla na internetu, prasklý žal.vřed opravdu chce klid a trvá to 4 týdny, než se zahojí - když má své léky (už se mu to prasklo dřív), tak by mu doktor stejně nic víc neporadil... kdyby byla situace akutní, zavolám mu sanitku, ale nemůžu ho vyhnat - vždyť nemůže ani chodit... zajímalo by mě, jestli je nějaká možnost jako LDN, ovšem na placení mít nebude, žije z minima - jsou nějaké jiné možnosti?

Datum: 28.10.15 15:14
avatar

Mindo vy s určitostí víte co mu je, nebojíte se, že může být infekční a vy budete první kdo tu nemoc dostane? "Nemůže ani chodit" vy toto nepovažuje za akuttní stav? Podle vašeho popisu ten člověk leží, nehybně a pokálený, tak to já bych neotálela a toho lékaře volala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.15 15:23
avatar

Liduš, to zas ne, pokálený není, psala jsem jen, že páchne močí - asi nějaký únik či co - bude to ten vřed, už mu jednou prasknul, tak to pozná... určitě nic infekčního, toho se nebojím - ale bohužel vyžaduje péči a dietu, proto jsem chtěla vědět, jestli v dnešní době pro člověka bez rodiny a prostředků existuje nějaká forma státní péče

Od: strakatypes
Datum: 28.10.15 14:56

a-Informovat jeho obvodního lékaře

b-zeptat se, jak toto řešit na sociálním odboru


doplněno 28.10.15 14:59:

c-pomoci by mohla též Charita ČR

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.