Jiné jméno na psychoterapiích

Od: Datum: 27.10.15 13:06 odpovědí: 6 změna: 27.10.15 17:08

Přeji krásný den,

chtěl bych se vás, prosím, zeptat, zda je možné chodit na psychoterapie, které si platím sám a psychoterapeut nemá smlouvu s pojišťovnou, a vystupovat tam pod jiným jménem, než mám např. na občance. Vím, že to není správné a že ta důvěra má být oboustranná a že to může někdy prasknout, ale já potřebuji mít 100% jistotu, že se nikdo nic nedozví, ani můj psychiatr, co tam povím, jinak se nedokážu vypovídat. Nemám s tím dobrou zkušenost. To samé bych na psychoterapii nechtěl uvádět jméno psychiatričky, ke které chodím. Je to možné, nebo je to nezákonné? Vím, že to není slušné, ale i tak jsem se musel zeptat. Nejedná se o žádné trestné činy, co bych jí tam povídal, které by měla povinnost hlásit. Děkuji předem za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 27.10.15 13:48
Jde oboje. Ale pokud vas to tak trapi, jezdete k doktorovi pres celou republiku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 13:50
avatar

pokud si budete konzultace platit sám, tak by s tím neměl být problém - žádnou občanku ani kartičku pojištěnce předkládat nemusíte, ani psychiatričku nemusíte jmenovat - není to žádná povinnost... ale ještě to zvažte, myslím, že pod jiným jménem pak můžete mít při psychoterapii problém, přece jen to chce plnou důvěru, otevřít se, v tom by vám mohlo bránit vědomí, že jste někdo jiný... podle mého názoru je KAŽDY lékař vázaný mlčenlivostí o pacientech, není proto důvod k obavám

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.15 14:05

Chválím vám opatrnost, lékařské tajemství je bohužel jen chiméra. Osobní zkušenost - několikanásobná!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.15 14:27
avatar

Mám známou psychoterapeutku, pracuje i bez pojišťovny a vím určitě, že nikomu občanku nekontroluje a s psychiatrem nebo jinými kolegy nic nekonzultuje (pokud o to klient sám nepožádá). Na druhou stranu, potřebuje mít na vás kontakt, třeba jen kvůli tak banálním věcem jako domluva termínu.

Tihle lidé jsou vázaní profesním tajemstvím, máte opravdu jistotu, že se nikdo nic nedozví (samozřejmě v rámci zákona, pokud jsi spáchal vraždu, tak z oznamovací povinnosti jsou vyjmuti jen kněží, psychoterapeuti myslím ne).


doplněno 27.10.15 15:09:

babkazov: pracovat mimo ZP není ani nelegální ani nadivoko. A naopak, smlouva s ZP není sama o sobě záruka ani kvality ani úspěchu.


doplněno 27.10.15 15:15:

Možná je to úplně naopak - mezi terapeuty pracujícími na pojišťovnu je nejvíc těch "povídačů", co si s klientem jen povídají. Proč se snažit - svoje mají jisté. Zatímco platba "na dřevo" motivuje obě strany: jak klienta, který za své peníze požaduje opravdovou práci, tak i terapeuta, který pokud nebude mít výsledky, příště mu klient nepřijde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.10.15 15:03
avatar

Úplně upřímně nevím. Bála bych se toho, že terapeut vás bude směřovat někam, kde se to psychiatrovi a jeho lékům, nebude líbit. Ani ne tak doktorovi, jako vaší hlavě a vaší duši. Navíc, bála bych se odevzdat se někomu, kdo nemá ani tu schopnost se o sebe postarat. Uzavřít smlouvy s pojišťovnami, zlegalizovat svoji činnost a pracuje takto nadivoko. Neprověřený léčitel, který si říká terapeut. *hej* Je to vaše duše, vaše hlava, vy si můžete dělat co chcete. Váš život, vaše zodpovědnost.


doplněno 27.10.15 15:24:

Jetro, ještě jsem vás nepřistihla při nesmyslném plácání. Budu vám věřit. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.10.15 17:08

Dobrý den.u nás V Turnově i v Jičíně a jistě i jinde v republice se najdou psychoterapie,které nejedou na pojištovny,ale snad udajně pod nějakou charitu a tam můžete přijít anonymně,nemusíte se představovat.Jen vás musím upozornit,že pokud jim někdo vzdělí něco.co je protizákonné,třeba že ohrožuje svým počínáním děti,tak to oni musí ze zákona nahlásit,jinak by byli trestaní sami.V ostatním nemusíte mít obavy,nikam zprávy neposílají a zachovají

tajemství a také nemusíte platit nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.