Jak na invalidní z totální nespavosti?

Od: Datum: 25.10.15 12:26 odpovědí: 6 změna: 25.10.15 14:25

Dobrý den. Víc jak před rokem jsem začal marodit s diagnózou Hypochondrická deprese s panickou poruchou. Dlouhé roky jsem psychicky velice strádal a navíc se dostavila i totální nespavost. Před dvěma měsíci se mě velice přitížilo od páteře. Stará zlomenina vazu. Velice mě bolela od ní ruka, že jsem nebyl schopný vůbec pracovat. To trvá v podstatě dodnes. Invalidní mě zamítli, že jsem na té páteři neměl žádný závažný nález. Poslední dobou se můj zdravotní stav velice zlepšil. Už jsem chtěl i nastoupit do nového zaměstnání, pro mne velice atraktivní. Jenže nedokážu být přez den aktivní když usínám až nad ránem a to usnu nanejvíš vždy jen na chvíli. Někdy nespím vůbec. Když jsem to říkal obvodnímu poslal mě za psychiatrem. Ten mi udělal EEG a zdělil, že jsem sice nějak zablokovaný, ale že na invalidní to rozhodně není. Nasadil mi nějaké prášky, ale na spaní mě nezabírá vůbec nic. Ani terapie psycholožky. Usínám vždy až nad ránem a přez den nejsem schopný běžně fungovat. Do práce bych hrozně rád, ale nejde to. Co mohu ještě udělat a ke komu jít aby mě pomohli získat invalidní důchod? Již jsem objednám do spánkové laboratoře na leden. Je možné tam nějak prokázat mou nespavost aby mě byl přiznán invalidní? A je vůbec možné ho k vůli chronické nespavosti dostat? Předem všem velice děkuji za odpověď. Už jsem z mého stavu uplně vyřízený. Jinak jsem naprosto zdráv.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.15 12:37
avatar

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-359#prilohy

Mrkněte do odkazu, je tam příloha k vyhlášce č. 359/2009 Sb. - PROCENTNÍ MÍRY POKLESU PRACOVNÍ SCHOPNOSTI.

Najděte si kapitolu zahrnující Vaše potíže a zjistíte, zda je to na důchod nebo ne (samozřejmě to záleží na posouzení lékaře, ale můžete aspoň odhadnout šance).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.10.15 12:46

Dobrý den.Koukám,že vy už tak jako házíte flintu do žita.A nebylo by lepší uvažovat,že budete třeba zdráv a situace se zlepší?Udělejte proto,co se dá,vždycky se něco dělat dá.spánková laboratoř je 1.bod,to vám chválím.můžou zjistit spoustu věcí kolem,co ztěžuje kvalitu spánku,byla jsem v oné spánkové laboratoři.Nejsem zastáncem léků a hlavně na spaní,dělejte cokoliv,žijte zdravě,ale pokud budete řešit léky,stejně jich pak budete potřebovat více a spánek nebude zdravý.takže si neodpočinete.O důchod a přezkoumání stavu,můžete sám zažádat vždy,ale podle mne se hodně přihlíží k tomu,kolik let dg.trvá.Jsem v plným ID,ale po 20letech marodění,kdy se mi náhle stav zhoršil,nejde vše zachránit.Ale já věřím,že kdybych brala těch 20 let psych.léky,že jsem nemocná dřív a jinak,že krom běžných potíží,by ze mne byl,slušně řečeno,člověk koukající jen před sebe,nepřítomný pohled.Pokud máme nějakou dg.jde její průběh zpomalit alternativně a nebo nějak pomoci.Jen vaše rozhodnutí,nenavádím vás,nebrat léky.Já jsem v plným ID už bez kontrol,bylo to,že náhle přišel opravdu vážný stav a zase jsem zabojovala a necítím se na ID celý,ale s tím se nedá již nic dělat a také nechci,jistoty nemám,kdyby se přece jen stav vrátil a ta pravděpodobnost je vždy a zase se musí bojovat.Tak přeji hodně sil a spávné rozhodnutí,správný směr.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 25.10.15 12:53

Chápu vás, když mám moc dobré období, spím max 4 hodiny a to člověku stačí k práci, zvykne si. Spíše mě zarazil dotaz Co mohu ještě udělat a ke komu jít aby mě pomohli získat invalidní důchod?

Já bych čekala spíše dotaz v tom směru, jak usnout. Usínáte až nad ránem a co děláte přes den? Klimbáte u televize? Pokud nevytáhnete paty z domu, nechodíte do práce, fyzicky se neunavíte na čerstvém vzduchu, nechodíte ani běhat, plavat, tak vám pár hodin spánku stačí. Máte zahradu? Když jí zryjete, budete spát jak mimino.

Spánková laboratoř je pro vás řešení, přesně zjistí kdy spíte, kdy bdíte a kdy jste vzhůru, jak máte hluboký spánek atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tatka1*
Datum: 25.10.15 13:19

To by jste se divilly jak jsem přez den aktivní. I když se nedokážu na práci vůbec soustředit, jsem chodící spící, alespoň se snažím hýbat. Ještě nedávno jsem i běhal, jezdil na kole i plaval. Dříve než jsem začal mít problémy s páteří jsem běhával 10 - 21 km v kuse několikrát za týden. Ale i když jsem byl fyzicky aktivní více či měně stejně jsem večer usnout nedokázal. Dnes už běhat nemůžu tak alespoň chodím na procházky a po doktorech :( . Opravdu jsem už vyzkoušel snad všechno abych mohl zase spát. Proto jsem se neptal jak se dál zlepšit, ale jak dosáhnout na ten důchod. Zahradu nemám. Ale velice rád bych někomu pomáhal třeba i s rytím. Jenže můj zdravotní stav mně to bohužel nedovoluje. Ale i kdybych ryl stejně mě to nepomůže.

Datum: 25.10.15 13:58
avatar

Nejdříve musíte mít stanovenou nějakou diagnozu a léčit se, pak teprve můžete žádat o ID.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 25.10.15 14:25

Neuvažoval jste tedy o noční práci? Noční vrátní a hlídači chodí na 12ti hodinové směny třeba od 18. do 6. ranní.

Pokud byste chtěl jenom noční, věřím, že by jste byl na dračku.

Pokud byste se chtěl vrátit mezi nás ,,normální,, tak bych pouvažovala nad alternativní medicínou léčitel, čínská medicína a jako první bych zkusila reflexní terapii. Dobrý terapeut je nejen napůl lékař, ale má i něco navíc, vcítění se a dokáže se na nemoc podívat i z jiného úhlu.

Takový člověk je pan Josef Vrba z Prahy 1, Těšnov 5. Podle mě je to odborník.

Nevím, odkud jste, můžete si najít svého v blízkém okolí. Zkuste se k tomu odhodlat, protože když to nezkusíte, tak nikdy nebudete vědět, jestli pomůže, nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.