Co se šperky?

Od: Datum: 24.10.15 00:45 odpovědí: 5 změna: 24.10.15 11:52

Chtěla jsem prodat pár prstýnků,které nenosím a podala jsem si inzerát.Ozvala se mi ženský přízvuk jistého etnika,tak jsem to položila.V zastavárně to berou jako zlomkové zlato,což je škoda,protože jsou nepoškozené.Hodnota je do 10.000 kč a mám šanci to prodat i jinak,nikdy jsem nebyla nucena takové prodeje dělat.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.10.15 00:54
avatar

Zkuste je dát do nějaké aukce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 10:02
avatar

"...a mám šanci to prodat i jinak..."

...a ptáte se tedy na co? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 24.10.15 11:10
avatar

Dobrý den, zkusíte několik starožitnictví a zjistíte přibližnou hodnotu a zájem. Také Vám řeknou, zda je to starožitné - nebo Vás nasměrují do zlatnictví, kde vykupují zlato. Tam to posoudí a když nebude umělecká hodnota valná, tak vyloupnou např.

kámen (vrátí ho) a podle váhy zlata Vás vyplatí. A ceny jsou různé, tak se zase informovat předem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 11:48
avatar

Za reálnou cenu se dá obvykle prodat i koupit na Aukru. Podstatná je ryzost, puncování podle zákona, samozřejmě váha a v neposlední řadě zpracování. Pro inspiraci se můžeš podívat třeba tady a nějakou dobu sledovat, za kolik se co prodává. Za cenu "kup teď" je to většinou neprodejné. Mnoho prodejců má o ceně šperků, které nabízí, zcela nereálnou představu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.15 11:52
avatar

Dobrý den, šperk , jako takový, prodáte za míň, než byla jeho původní cena nejlépe na nějaké aukci. Zlatník vám vyplatí jen cenu zlata a to se vám nevyplatí. Ale dá se to použít na výrobu nových šperků. Já jsem měl nějaké nepoužívané zlato, asi 9g a nechal jsem z něj vyrobit naše snubní prsteny. Tudíž jsem zaplatil jen za práci. Oba vyšly na 2000Kč. A máme luxusní prsteny, které bychom jak jme se dívali, pod 8000 nesehnali. Takže jestli je neprodáte v nějaké aukci, nechte si je, třeba se vám hodí pro někoho jako materiál na hezký šperk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.