Konec pomeru pracovniho

Od: Datum: 23.10.15 18:49 odpovědí: 7 změna: 31.10.15 20:47
Ahoj,k 31.12 me konci smlouva,ktera by mela uz byt na dobu neurcitou(uz jsem trikrat prodlouzil),ale mam moznost lepsiho vydelku,tim padem kdyz mam smlouvu do posledniho,muzu odejit bez vypovedni lhuty?nebo jak to je?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.15 18:57

Ano, můžete odejít bez výpovědní lhůty, tak jak si to stanovil zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 2x

Od: mate59
Datum: 23.10.15 19:05

Prac. pomer skončí 31.12. a od 1.1.2016 múžete nastoupit do nového zaměstnání.Měl by jste zaměstnavateli nejlépe písemně oznámit, že tam končíte.

Datum: 23.10.15 22:38

Zaměstnavatel může s jedním zaměstnancem

uzavřít pracovní poměr na dobu určitou maximálně třikrát po sobě.

Za další pracovní poměr se považuje i prodloužení

původního pracovního poměru.

Pokud jste pracovní poměr už třikrát prodloužil, mělo by už podle mne jít o pracovní poměr na dobu neurčitou. (Ale možná jste dotaz jenom nepřesně formuloval.)

Jde-li o pracovní poměr na dobu určitou, skončí 31. 12. uplynutím sjkednané doby. V takovém případě nemusíte zaměstnavateli nic předem oznamovat – i on ví, na jak dlouho s Vámi pracovní smlouvu uzavřel.

V příépadě pracovního poměru na dobu určitou byste musel zaměstnavateli doručit do konce října písemnou výpověď. (Výpovědní doba by začala běžet 1. listopadu a zaměstnání by skončilo 31. prosince.)

Datum: 30.10.15 08:56

ne,už semnou 3 prodloužil,tedka jí mám prodlouženou do 31.12. a pak bych jí měl už dostat na dobu neurčitou...že?ale tím pádem mužu k 31.12 odejít,že?

Datum: 30.10.15 09:12

smlouvu máte do konce prosince, takže se nemusíte nikoho na nic ptát, klidně ke konci roku si na personálním vyřídíte nějaké ty papíry o sociálním a důchodovém pojištění a od ledna můžete pracovat jinde.

Ale tady jsme na poradně, proto vám radím : Plánovaný odchod jinam ohlaste svému šéfovi už teď. Možná vám i on nabídne lepší peníze. Byla by chyba prásknout za sebou dveřmi.

Datum: 30.10.15 09:20

jasně,zas nejsem takovej člověk,co bych řekl 30. 12. nazdar :),ale uvažuji už o nové práci dlouho,jsem tam dva roky,jen mě ojebávají,když se ozvu jsem drzý...a myslím,že docela dělám práci dobře.

Datum: 31.10.15 20:47

Já oznamování předem spíše nedoporučuju.

Obě strany vědí, kdy zaměstnání skončí, není nutné nic oznamovat. Je to slušnost, nikoliv povinnost

Chová-li se k Vám zaměstnavatel, jak popisujete, může Vám záměr odejít "pěkně znepříjemnit".

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.