Nárok na st. podporu?

Od: Datum: 23.10.15 12:38 odpovědí: 5 změna: 23.10.15 14:32

Dobrý den od září jsem nezaměstnaný jen na podpoře která mně po 8 měsících vyprší. Na jaké dávky poté budu mít nárok a v jaké výši pokud si do té doby nenajdu zaměstnání? Můj poslední měsíční příjem činil v průměru 21500 Kč, bydlím sám na venkově v družstevním bytě 3+1 a mé výdaje na domácnost za nájem a elektriku činí 4300 Kč. Nemohu pracovat ze zdravotních důvodů (velké bolesti ruky nejasného původu) a invalidní mně zamítli. Za odpověď předem velice dkuje Karel Petřík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.15 13:20
avatar

Nebudete mít nárok na žádné dávky od státu. Již nyní si můžete zažádat o příspěvek na bydlení, na ten byste dosáhnout mohl. Jinak se o sebe budete muset postarat sám. Přestěhovat se do menšího bytu a najít si zaměstnání, které můžete vykonávat. Pokud Vám zamítli inv. důchod, tak pracovat budete muset. Tak to bohužel je. Jsou i příspěvky v hmotné nouzi, ale abyste na ně dosáhl, musíte splňovat několik podmínek. Pokud budete bydlet sám v bytě 3+1, budete mít nějaký majetek a nebudete si aktivně hledat zaměstnání atd. myslím, že na ně nedosáhnete.


doplněno 23.10.15 14:10:

A neuvažoval jste o tom, najít si třeba nájemníka? Měl byste příjem z nájmu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tatka1*
Datum: 23.10.15 13:43

Takže velice děkuji za odpověď. Takže takto se dělají bezdomovci. Někdo nemůže dělat, že má velké bolesti a když se nepřijde na důvod má smůlu a nezbude mu nic jiného než se přestěhovat pod most a žít z toho co někde vyžebrá. Sice ještě mám naději že důvod mých problémů odhalí nějaký odborník, ale možná že taky ne. Je asi pitomost se přestěhovat z 3+1 na venkově kde jsem zvyklý, do města do nějaké jednomístné garzonky kde bude nájem ještě dražší než mám. To je opravdu ideální tak akorát na to abych si hodil mašli. Bezva zákony že se musíme v hmotné nouzy člověk přestěhovat do menšího, depresivního kde je nájem ještě dražší!

Od: tatka1*
Datum: 23.10.15 14:32

Sotva by se našel nájemník co by chtěl na venkov.. Ale zkusím takového najít. Díky za radu. S tím statusem OZZ a nájemníkem by se to možná dalo nějak vyřešit. Když berou u nás vrátné jen v invalidním důchodu snad by mohli zaměstnat i OZZ.

Od: strakatypes
Datum: 23.10.15 14:11

Neházejte flintu do žita a nenechte se strašit. Váš zdravotní stav se po dobu evidence může upravit k lepšímu, tím, že budete odpočívat, rehabilitovat, cvičit i doma.

Pokud by stav nebyl přesto dobrý, obejdete další, jiné doktory, zjistíte si nějaká specializovaná pracoviště, /Motol, Homolka, VFN/, kde se na Vás podívají trochu jinak, z druhé stránky. Váš dosavadní lékař mohl něco přehlédnout, nebo něco nespojil. Také záleží, jak vy jste vykreslil svoje potíže, jestli jste něco neopomenul. Zamyslete se i nad obvodním lékařem, jestli by nebylo lepší ho změnit, pokud to půjde.

Nesedejte moc k počítači, i od něj jsou nepříjemné problémy s pohybovým aparátem, i když to bude svádět, jak budete doma.

Pokud bude stále nějaký problém, a důchod nepřiznají, požádejte si status Osoba zdravotně znevýhodněná. Další pokračování je potom ID 1. stupně, na který z této pozice možná dosáhnete lehčeji.

Ale jak píšu na začátku, třeba se vše zlepší.

Ten podnájemník by byl dobrý.


doplněno 23.10.15 14:36:

Je to takový předstupeň ID. Nemáte na nic nárok /žádné peníze/, ale zaměstnavatel má na takovou osobu nějaké úlevy. Proto takové osoby některé firmy s oblibou vyhledávají, případně i to místo je pro takovéto lidi přímo vytvořené a zdravý se tam nedostane.

Jsou to tedy hlavně bezpečnostní agentury, úklidové firmy, ale jistě se najdou i další, firmy, které zaměstnávají postižené lidi, chráněné dílny, charity a tak.

Takže si myslím, že získat OZZ a za nějaký čas, pokud se stav nezlepší, opakovat žádost o invalidní důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tatka1*
Datum: 23.10.15 14:26

Jak osoba zdravotně znevýhodněná může lépe dosáhnout toho invalidního důchodu? Prosím můžete mi i toto vysvětlit?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.