Trestný čin převzetí do vl.rukou jinou osobou

Od: Datum: 23.10.15 12:09 odpovědí: 7 změna: 23.10.15 16:42

Dobrý den,

potřebuji poradit s následujícím: Byl poslán doporučený dopis do vlastních rukou. Do @ přišlo potvrzení o doručení. Ale osoba tvrdí, že nic nedostala. Po té co jsem to dala k přešetření na poštu, tak z něj vylezlo, že to asi převzal bratr. Ale jak mohla dát poštačka doporučený dopis do vlastních rukou jinému člověku? Asi musel mít jeho občanku, jsou si dost podobní, takže zřejmě poštačku oblbnul.

Jedná se mi o tohle, je to trestný čin, jaký a jaká sazba, vydávat se za někoho jiného, převzít a podepsat doručení do vlastních rukou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 23.10.15 12:38

Trestný čin nevím, ale nepozornost, pochybení doručovatele-lky.

Špatně zkontrolovala OP a jestli tam je vizuelní podoba, tak si napsala rychle číslo občanky a podobu a celé jméno neřešila.

Dotyčný doručovatel může obdržet výtku a pokud toho již zkonil více, může být vyhozen pro porušení listovního tajemství a celkově nekvalitní práci. Pokud Vám vznikla finanční, nebo jiná škoda, nedozvěděl jste se třeba o důležitém jednání, tudíž jste se nedostavil a bylo rozhodnuto bez Vás, ve Váš neprospěch, můžete samozřejmě toto napadnout a chtít náhradu škody na poště.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.10.15 13:19

Otázka zda to bylo výhradně do rukou adresáta, jaký pruh byl na obálce? Nechte si na poště vysvětlit rozdíly, nebo se podívat do pošt. podmínek a ne hned trestat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 13:30

Já nechci tresta poštačku, ale toho co to převzal. Ta poštačka za to asi ani nemůže. Ale ten zmetek co to převzal, vydával se za někoho jiného a ani to nepředal.

Od: strakatypes
Datum: 23.10.15 13:49

Cibetava píše do vlastních rukou. Tedy je jedno, jestli do vlastních rukou výhradně jen adresátovi /červený pruh/, nebo do vlastních rukou /zde se jedná o adresáta, nebo zmocněnce/. Obě dvě služby jsou doručovány pouze oprávněnýcm osobám. Tedy u pána nebylo oprávnění dopis doručit, protože jak vidno z otázky, nebyl zmocněn adresátem k převzetí.

Jenom na doplnění. Rekomando jako takové, bez doplňujících služeb, může převzít kdokoliv se v bytě nachází, nebo i soused, ale Cibetkava uvádí v zadání právě uvedenou službu ,,do vlastních rukou,, to by odpovídalo modrému pruhu, případně zelenému,.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 15:33

Asi se jedná o porušení listovního tajemství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 16:30

V první řadě bych uvedl, že spousta osob si plete pojmy, takže bych to zatím tak jednoznačně neviděl. Zajděte na poštu a ptejte se tam, jak je to možné. Hlavně je taky možné, že ten, co tvrdí, že to nedostal lže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: strakatypes
Datum: 23.10.15 16:42

Ano, tato varianta Repkina je též možná. Adresát převzal doporučený dopis, ale Vám to prostě popřel. Poštovní pracovník v tom může být nevinně. Byla u dopisu dodejka?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.