Placení SIPO za maminku

Od: Datum: 20.10.15 13:22 odpovědí: 4 změna: 22.10.15 21:21

Dobrý den. Maminka byla zvyklá platit SIPO na poště, jenže teď už má 87 roků a je velmi špatně pohyblivá.Proto jsem se rozhodla, že to budu platit ze svého účtu. V srpnu tohoto roku jsem zaplatila danou částku 680,-Kč.Moje chyba byla, že jsem zadala pouze trvalý příkaz. V září přišla mamince další platba navýšená o 5.-Kč, prý poplatek za to, že byl jiný způsob platby. Založila jsem si SIPO na účtu a zaplatila navýšenou částku, tedy 685,-Kč, ještě jednou příkazem,protože banka provede příkaz až další měsíc - tedy od října. K mému překvapení přišla další složenka na říjen, s navýšením o dalších 10,-Kč, tedy na 695,-Kč., prý za překročení limitu. Navíc mi bylo u přepážky řečeno, že nemohu za maminku nic platit, protože tam nemají její písemný souhlas, abych to platila. To mne docela pobavilo, protože maminka bydlí v domě kde mají SVJ a již několik roků za ni posílám do banky na účet SVJ několikanásobně vyšší částku a nikdo po ní nechtěl písemný souhlas. Děkuji za odpověď. Wenzelová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 20.10.15 13:40

Proč se neptáte PROČ a podle čeho na poště? Když to vyžadují, musí to umět vysvětlit, kde je ta povinnost stanovena. Čeho se bojíte? Mohu vám napsat akorát, že mohou být rádi, že peníze přijdou a může jim být fuk, od koho, pokud je platba správně přiřazena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 21:08

Dobrý večer. Řešila jsem ten samý problém a hodně se tomu divila. Dle sdělení je tato přirážka za zaslání inkasního lístku v papírové podobě. Šla jsem tedy na poštu, vypsala formulář se žádostí o zasílání výpisu v elektronické podobě a problém s příplatkem je vyřešen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 21:16
avatar

Vážená paní.

Zrušte zasílání lístků poštou do schránky, zadejte si posílání na email. Pak si zajistěte souhlas s inkasem, pravidlelně a zdarma budete posílat peníte za maminku. Pošta (automat) nepozná, že peníze jsou z jiného účtu.

Já jsem takto platil za tchýni, postupně vše na tchýni zrušil a platím vše za ní sám.

Co vše musí maminka platit?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 22.10.15 21:21
avatar

To je zajímavé! Taky platím SIPO, keré není psané na mě. Ale platím každý měsíc jednorázovým příkazem, ne povoleným inkasem, ani trvalým (stejným) příkazem. Koneckonců občas je částka jiná, tak by to trvalým příkazem ani nešlo. A nikdy jsem se nikoho na nic neptal a nikdo neprotestoval. Je zvláštní, že by platit nemohl někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.