Refluxní choroba jícnu, problém s polykáním

Od: Datum: 21.10.15 22:21 odpovědí: 11 změna: 22.10.15 18:25
Dobrý den, je mi 15 let a řekl bych, že snad od takových 10 let mám nějaké problémy s jícnem. Např. ráno když snídám nebo delší dobu nic nejím, tak se mi při polykání sousto v krku nějak vzpříčí a začnu se dávit až mi z toho vytrysknou slzy. Další problém mám s vracením jídla z žaludku zpět do úst když si potřebuji říhnout. Stává se to většinou když sním něco ostrého nebo hodně kořeněného např. guláš. Jinak hodnotu BMI mám něco okolo normy, 181cm, 68-70Kg. Nevíte kam mám s takovými problémy zajít?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 21.10.15 22:29

Toto se léčí na gastroenterologii.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.15 22:32

Zajít na gastro,nebo k obvoďákovi a ten vám napíše doporučení na gastro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 21.10.15 23:06
avatar

Sám sis trochu napověděl, co se s tím dá dělat - nejez ostrá a kořeněná jídla, přeorientuj se na něco trochu zdravějšího a udržuj pravidelný režim (tzn. žádné tláskání sladkým, pálivým, chipsy k "večeři" nebo se např. k obědu přejíst a zbytek dne nic.. tohle prostě trávení nesedí, byť to nemusí být poznat okamžitě). Kolem tvého věku jsem se pořád ládoval chilli a kari a div se nebo ne, dostihnul mě reflux taky, byť později a možná také spíše kvůli namáhavé práci. Kolečko po lékařích vypadá orientačně takhle: obvodní lékař -> lékař v nemocnici -> sonograf -> gastroskop. Může se to pak protáhnout i na další vyšetření nebo se to opakovat, ale pokud nenajdou nic vážnějšího, možná ti jen doporučí úpravu jídelníčku / životosprávy a předepíší Apo-Ome, Loseprazol nebo Helicid. Užívání může být na delší dobu.. já si žaludek ještě rozhodil nějakými antibiotiky a požíral jsem pak Helicid cca půl roku, než se to pozvolna zlepšilo. Také počítej s tím, že pokud k tomuto máš sklony (třeba i dědičné), tak jak se pak vrátíš zpátky k pálivému a dalším zvykům, mohou se problémy znovu ozvat.. Hlavně se neděs vyšetření a to "kolečko" absolvuj co nejdříve, ať víš na čem jsi a co s tím dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 22.10.15 11:02
Ovšem gastroskop je lahůdka, to se mu určitě bude líbit. Tedy pokud je sadomasochista...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 11:56
avatar

Pokud je to nezbytné, není zbytí a řeči o sadomasochismu jsou mimo mísu...

Byl jsem na tom, bez všech oblbováků, není to nic příjemného, ale nebolí to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 22.10.15 11:57
avatar

U problémů s jícnem a žaludkem je to běžná součást vyšetření.. pokud vás tam pošlou a vy odmítnete, dál se s vámi nikdo nebaví a mohou to brát tak, že vlastně pomoci nechcete. Byl jsem na gastroenterologii dvakrát - ano, moc příjemné to není a třetí návštěvu jsem odmítnul (na těch prvních dvou se totiž nic moc nezjistilo a můj stav se při užívání Helicidu pomalu zlepšoval), ale také to není nic, co by nešlo vydržet. Lepší než kolonoskopie.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 13:54
avatar

vermone, já byl již třikrát a znám horší vyšetření. Jak dlouho trvá takovéto vyšetření? Poprvé asi 3 minuty, příště asi 5 minut, a minulý týden, hodně dlouho asi 7 minut. Nejsem sadomasochista.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 16:14
avatar

Zdravím, zajděte ke svému praktickému lékaři, ten napíše žádanku na gastroenterologické vyšetření (hadičkou do žaludku), které se provádí zpravidla na specializovaných oddělením v nemocnici. Návštěvu neodkládejte, pokud se Vám vrací nahoru trávící kyselina, může leptat hltan a způsobovat další obtíže.

Je to sice nepříjemné, ale v pohodě se to přežije, vlastní zkušenost.:) Za dva měsíce mě čeká kolonoskopie, to bude jiná lahůdka *smich*.


doplněno 22.10.15 20:40:

Milane, a pak se jde hned domů? Je to jako nějaká lehká narkóza apod.?


doplněno 22.10.15 20:52:

Děkuji, a ten roztok se pije den předtím? Nebo dva, tři dny? Prý je to i na dovolenou...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.10.15 16:41
avatar

Martino, lehce Vás uspí a nic nebudete vědět.


doplněno 22.10.15 20:45:

Ano je to narkóza. Po zákroku normálně domů, ale doporučují s doprovodem. Manželka musela pro mne přijít, jinak mi nechtěli dát propouštěcí dokumenty. Ale odjel jsme autem.


doplněno 22.10.15 21:09:

Já začal v 18 hodin, 4x po litru tekutiny. Během 4 hodin. První dva litry OK, pak to byl trošku problém. Ale zvládl jsme t. Do půlnoci jen pár metrů od WC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koko*
Datum: 22.10.15 18:19

Absolutně to nechce kouřit.Brát prášky na omezení vylučování žaludeční kyseliny,např.Pantoprazol,Helicid.Rennie a jiné sračky jsou na nic.Jen nutralizují již kyseliny v žaludku ale neomezí její vylučováná v žaludky.Pít mléko i třeba v noci


doplněno 22.10.15 18:27:

Endoskopie žaludky je pohoda,pokud doktor použije novější užší typ endoskopu neboli hadice,kterou lékař strčí do pusy a pak dále do žaludky a kouká do žaludku.Prostě ta hadice je užší.Ale když je to starší typ ,který má větší průměr šlaufu,tak je to trochu horší ale zase tak hrozné to není.Dělali mi to novějším typem endoskopu,užším.Prý to byla značka Pentax.To jsem pak byl při tom v pohodě a klidně jsem při tom koukal z okna na auta.Prostě se ptát na endoskopii jaké průměry endoskopů používají na vyšetření


doplněno 22.10.15 18:30:

Napsal jsem nahoře nutralizují kyseliny ale správně je neutralizují kyseliny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 22.10.15 18:25
avatar

Nemůže to být sucho v krku? Taky na to někdy trpím, musím třeba vajíčko, knedlík, nebo chleba zapíjet, jinak se mi ucpe v krku.. ale po zapití vpohodě.. někdy mi to spustí škytavku ..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.