Dražba na aukru

Od: Datum: 21.10.15 18:32 odpovědí: 3 změna: 21.10.15 20:45

Zdravím, mám jednu malou prosbičku o radu.
jelikož chci prodat jednu věc na aukru, a chci jí dát jako dražbu, může se stát že když někdo přihodí nějakou sumu, že pak odmítne nakonec zboží? Nebo že v průběhu té dražby odstoupí?
Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 21.10.15 18:38
avatar

Stává se to běžně - někdo přihodí, a pak si to rozmyslí.. ty peníze z něj nemáte šanci dostat. Jedná se o tzv. zmařenou aukci a poplatek za vystavení aukce vám vrátí, můžete prodat znovu. Odstoupení od koupi na internetu má v podstatě každý možnost do 14ti dnů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 19:06

Pokud se jedná o věc, u které lze předpokládat, že o ní bude zájem, tak vám doporučuji, si na aukru, který již budete mít podložen a zároveň ověřen nějakými svými prodanými věcmi s dobrým vašim hodnocením. Nabídnete zboží a tou zárukou předpokladu dobrého prodeje věci je, že dáte cenu od 1,-Kč s možností přihazování. U tohoto druhu prodeje si zároveň v praxi ověříte zájem o toto vaše zboží..Toto je první předpoklad úspěchu. Nebo dáte vyšší cenu a bude čekat, zda někdo přihodí. Zde však nezjistíte skutečný zájem o váš předmět.. Z taktických důvodů není vhodné nabízet k prodeji nějakou dražší věc bez této vaší "vizitky" prodaných věcí a hodnocení.. Nějak však začít musíte, tak se nebojte.. a pak se uvidí..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.15 20:45
avatar

Stát se to může,ale moc časté to zas není-mám cca 500 aukcí z toho polovina nákup a polovina prodej a za těch cca250 prodejů se mi nestalo to nač se ptáte.Navíc v podmínkách aukrování máte toto napsáno!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.