Měla bych nárok na hmotnou nouzi

Od: Datum: 20.10.15 08:01 odpovědí: 10 změna: 21.10.15 14:15

dobrý den

momentálně jsem bez práce a nemám nárok ani na vyplacení z úřadu práce kde jsem vedená.

je mi 24 let úplně bez prostředků s bydlištěm na městě .

přespávám u rodičů občas ale mají malý byt a malou sestru občas taky přespavam u svých známých kteři jsou tak hodní a poskytnou mi střechu nad hlavou .nemám svůj byt protože momentálně si to nemohu dovolit a aby mě živili známi nebo rodiče kteří toho taky nic nemáji.

A pro se ptám nemám nárok na hmotnou nouzi alespon abych mohla těm znamým alespoň malou čáskou zaplatit to mě poskitli a dali najíst.

včera jsem byla vše si vyřídit a vyrazili semnou dveře že prej nesmrdím jako bezdomovec a taky nejsem oblečená jako oni no prostě byla jsem v čistem a upravená a žadnej přepich ,že prej nemám nárok na nic.

prosím o radu potřebuji se schopit a uplně bez peněz to nejde

lze mi nějak pomoci

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.15 08:09

jestli se nepletu, tak nárok na hmotnou nouzi musí lidé dokladovat nějakou nájemní smlouvou nebo sipem s jejich jménem, ale to jen střílím od boku, snad poradí kapkanadeje nebo ivzez, ty se v tom vyznají

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.10.15 08:26
avatar

Pomoc v hmotné nouzi: http://www.mpsv.cz/cs/5

Upravuje zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve znění pozdějších předpisů a další právní předpisy, zejména zákon č. 110/2006 Sb., o životním a existenčním minimu, ve znění pozdějších předpisů a vyhláška č. 389/2011 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o pomoci v hmotné nouzi.

Je formou pomoci osobám s nedostatečnými příjmy, motivující tyto osoby k aktivní snaze zajistit si prostředky k uspokojení životních potřeb, za předpokladu, že každá osoba, která pracuje, se musí mít lépe než ta, která nepracuje, popřípadě se práci vyhýbá.

Je jedním z opatření, kterými Česká republika bojuje proti sociálnímu vyloučení.

Nedílnou součástí systému pomoci v hmotné nouzi je sociální práce s klienty. V rámci sociální práce některé úkoly kromě Úřadu práce České republiky vykonávají rovněž obecní úřady, které mají blíže k občanům a mohou tak v rámci sociální práce efektivněji reagovat na jejich problémy.

Mimořádná okamžitá pomoc

Je poskytována osobám, které se ocitnou v situacích, které je nutno bezodkladně řešit. Zákon stanoví šest takových situací:

Nejsou plněny podmínky pro poskytnutí opakovaných dávek, ale v případě neposkytnutí pomoci osobě hrozí vážná újma na zdraví. Dávku lze poskytnout v částce, která doplní příjem osoby do výše existenčního minima (v případě nezaopatřeného dítěte do životního minima).

Postižení vážnou mimořádnou událostí (živelní pohroma, větrná pohroma, ekologická havárie, požár apod.) Dávku lze poskytnout až do výše 15násobku částky životního minima jednotlivce, tj. až do výše 51 150 Kč.

Nedostatek prostředků k úhradě jednorázového výdaje spojeného např. se zaplacením poplatku za vystavení duplikátů osobních dokladů nebo v případě ztráty peněžních prostředků. Dávku lze poskytnout až do výše tohoto jednorázového výdaje.

Nedostatek prostředků k nákupu nebo opravě předmětů dlouhodobé potřeby. Dávku lze poskytnout až do výše těchto výdajů, maximálně však v průběhu kalendářního roku do výše 10násobku částky životního minima jednotlivce, tj. až do částky 34 100 Kč.

Nedostatek prostředků k uhrazení odůvodněných nákladů vznikajících v souvislosti se vzděláním nebo se zájmovou činností nezaopatřených dětí a na zajištění nezbytných činností souvisejících se sociálně-právní ochranou dětí. Dávku lze poskytnout až do výše těchto výdajů, maximálně však v průběhu kalendářního roku do výše 10násobku částky životního minima jednotlivce, tj. až do částky 34 100 Kč.

Ohrožení sociálním vyloučením. Jde např. o situace osob vracejících se z vězení, z dětského domova a z pěstounské péče po dosažení zletilosti nebo po ukončení léčby chorobných závislostí. Dávku lze poskytnout až do výše 1000 Kč. V průběhu roku může být poskytnuta opakovaně, součet však nesmí překročit 4násobek částky životního minima jednotlivce, tj. maximálně částku 13 640 Kč.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: lionka*
Datum: 20.10.15 08:39

Jestli rodiče mají vlastní byt a svoje příjmy, tak žádnou hmotnou nouzi nedostaneš. Žádost ti odmítnou s tím, že tě mají živit rodiče. Jestli nemáš peníze, abys zaplatila známým za přespání, tak přespávej u rodičů.

Mimochodem co třeba nějaká práce?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.10.15 10:29
avatar

Ano, lze. Co děláte přes den? 24 let, to jste hodně mladá a plná síly. Proč nejdete na nějakou brigádu? Nebo jako pokladní do nějakého supermarketu? Hledají a přijímají stále. Alespoň u nás a to jsme malé město. Přespávat u známých a u rodičů není východisko na dlouhý běh. Za chvíli Vás budou mít plné zuby i ti známí, i kdyby jste jim dávala nějakou částku peněz. Rodiče by Vás určitě přijali na stálo, ale asi mají své důvody, proč to nedělají. Zřejmě Vás chtějí donutit, abyste začala pracovat.

A já nevěřím, že by Vás vyhodili z úřadu jenom proto, že "nesmrdíte" jako bezdomovec. Pokud byste nárok měla, určitě by jste příspěvek dostala. A proč nemáte nárok na příspěvky, když jste hlášena na pracáku? Já se v tomhle moc nevyznám, protože jsem tím nikdy neprošla, ale ze svého okolí vím, že pokud byste splňovala podmínky, tak byste nemohla být ošizena. Čichám, čichám lenoru...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.10.15 10:55

Kaufland a Albert berou stále, není to sice nejlepší zaměstnání, ale do začátku to stačí. Také jsem tam začínal jako student na brigádách. Navíc se člověk může v klidu v práci vysprchovat, což je pro Vás taky +

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 20.10.15 12:51

Přesně tak, na kase nebo u Mc Donadls se dá pracovat vždy a alespoň minimální plat tam člověk dostane, když bude pracovat víc hodin denně, tak i víc. Slečna nemá děti, pokud jí nebrání zdravotní problém, může pracovat a vydělávat, tedy přispívat rodičům na bydlení. Nevidím důvod proč dávat příspěvek mladým, zdravým bezdětným.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 12:11
avatar

Hledejte práci a ne podporu. Někdy mám pocit, že si to nezaměstnaní pletou. Myslím si, že byste měla popsat spíš důvody proč nepracujete a ne psát o tom, že pro vás nejsou peníze.

Jaké máte vzdělání? (podle pravopisu si troufám hádat) Co můžete zaměstnavateli nabídnout? Jaké jsou važe odborné znalosti, dovednosti atd. ovšem podložené nějakým vysvědčením či potvrzením. Dnes už nestačí jen "umím".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.10.15 13:44

Dívala jste se TV zprávy? Premiér uváděl, že chybí zaměstnanci, snad taková funkce nelže. Co umíte a kolik jste toho obešla? Jak se vyhazuje z úřadu? Co tak podnikat? Trochu odvahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 13:44

Já být ženská (pohledná štíhlá sexy kočka), snažil/a bych se ulovit alespoň druhořadého švýcarského bankéře, klidně starého či jen jednonohého, ale bonitního : )

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.15 14:15
avatar

Dobrý den Dášo, bylo by rozumné začít tím, že nebudete lhát:

Na ÚP "s Vámi nevyrazili dveře, protože nesmrdíte jako bezdomovec"

(ani kvůli tomu, že "nejste oblečena jako oni"),

ale pravděpodobně Vám slušně vysvětlili, že nemáte nárok na žádné dávky.

_______

Tak co kdybyste začala znovu a střízlivě bez přehánění popsala jednání na ÚP?

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.