Jak se pozná materiál pomníku

Od: Datum: 19.10.15 00:58 odpovědí: 8 změna: 21.10.15 20:14

Napřed jsem si myslela,že máme mramor,jenže mramor to není,to mi někdo vyvrátil.Dnes jsem ho považovala za žulu,ale tedˇčtu návod,jak vyčistit jednotlivé materály a mám pocit,že by to mohlo být i teraco...

Šedý kámen nelesklý naopak hrubý a snadno porovitý a náchylný k zazelenění mechem.Co to je prosím? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 01:09

Teraco je kámen umělý,tedy beton.Pokud se má rozlišit mramor od žuly,stačí kapka kyseliny .Pokud nešumí,je to žula,pokud pění,je to mramor,nebo jiný typ vápence.

Ohodnoceno: 2x

Od: cajkala
Datum: 21.10.15 12:03

Vzala jsem to smetáčkem a zředěným Savo-gel ,mírně to pěnilo,pak to udělám asi znovu,až do výsledného efektu.Doufám že ten pomník tam ještě najdu za týden,snad se nerozpustil?

Datum: 21.10.15 15:00

Pozor! Jestli to šumělo, je to přece jen asi mramor (vápenec) a jakoukoliv kyselnou (tedy i savem) poškodíte nenávratně jeho povrch!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.15 08:20

Teraco je beton, v jehož vrchní vrstvě je drobný štěrk několika barev (obvykle 2). Povrch je vybroušený do lesku (často matného) a může připomínat leštěnou (broušenou) žulu. Z teraca se odlévají například podlahy na chodbách, taky se z něj dělají dlaždice. Nikdy jsem z něj ale neviděl pomník (netvrdím, že neexistuje). Podle Vašeho popisu bych typoval na pískovec, i když ten nebývá šedý. Pískovec se čistí velmi nesnadno, zato se snadno poškodí.

doplněno 22.10.15 18:18:

Sebod - já se nehádám, jsn jsem si zatím žádného takového nevšiml. Budu líp koukat.

Datum: 19.10.15 08:44

Zdravím,
věštit z křišťálové kolule jsem se ještě nenaučil, dodejte, prosím, fotku pomníku, pokud možno z blízka.

Od: cajkala
Datum: 21.10.15 11:51

Tedˇtam nepojedu to fotit ...

Od: asd1
Datum: 21.10.15 12:16

Bez fotky to je věštění... Popis mi sedí nejvíc na pískovec...

Datum: 21.10.15 20:14

magdon. Skoro na všech hřbitovech najdeš pomníky z teraca.

doplněno 22.10.15 21:04:

magdon. Hřbitovy jsou moje hobby :-D, takže je mám dost zmapované a vím, kde z čeho jsou hroby. Je pravda, že teraco je a bylo velice levné, oprati přírodnímu kameni. Takže se hodně používalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.