Jak na stavební úřad

Od: Datum: 16.10.15 22:05 odpovědí: 6 změna: 17.10.15 23:18

Chatař si vedle své chaty vybudoval obezděný bazén,ale celý postavil na mém pozemku.Byl na něj podán podnět na černou stavbu na SÚ.Úřad mu stále prodlužuje lhůty na doložení dokladů k dodatečnému povolení stavby.Je to už rok a chatař žádné doklady a hlavně mé povolení nedodal a úřad mu stále lhůty prodlužuje.Nájemní smlouvu na užívaný pozemek uzavřít nechce.A úřad mu jde neustále na ruku a přitom ten poškozený jsem já.

Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.15 01:23
avatar

Stěžujte si na nadřízený stavební úřad na jednání toho vašeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 06:28

Něco podobného zrovna řešíme také a po několika neúspěších na místním SÚ jsme celou záležitost postoupili na krajský úřad a musím říct,že to dost pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wraith9
Datum: 17.10.15 09:27

Měl bych spíš dotaz na ostatní, než odpověď. Když je to černá stavba na Vašem pozemku, nešlo by majiteli zaslat dopis, ať stavbu odstraní, nebo ji odstraníte na své náklady, které budete následně vymáhat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.10.15 09:37

Ví st. úřad, že vám stavba vadí? Požádal jste st. úřad o rozhodnutí na odstranění stavby? Vše vyřizujete doporučenou poštou s dodejkou?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.10.15 18:57

Nerozumím tomu,že na Vašem pozemku soused něco postaví a SÚ mu jen prodlužuje lhůty,zatímco by měl řešit především to,že stavba je na cizím pozemku.Nevím,co všechno jste mu jako vlastník pozemku povolil,ale jednou taková stavba třeba při případném prodeji Vaší nemovitosti může být problém.Jinak ale jak už zde někdo psal,veškerou komunikaci vést písemně a s dodejkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bajka
Datum: 17.10.15 23:18

Podejte to přes podatelnu písemně,stačí svými slovy.Stavební úřad je povinen podle zákona o spr.řádu se tím to zabývat.Dle stavebního řádu musí řešit budˇo Zastavení stavby a ve vašem případě o zahájení řízení o Odstanění stavby.

Vy si zajistěte z katastrálního úřadu doklady,že se jedná o váš pozemek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.