Uhrada skody zamestnavateli

Od: Datum: 16.10.15 12:46 odpovědí: 11 změna: 19.10.15 20:04
Zdravím,
Dnes jsem dostal dopis od bývalého zaměstnavatele o tom, že musím uhradit náhradu škody, kterou jsem způsobil já podle nich. Jaká je doba promlčení? Jelikož jsou to více jak 2 roky ode dne události. Díky za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 16.10.15 13:09

pokud jste tedy již zmíněné dva roky pryč / nepíšete zda je ta škoda zdokumentovaná a dokazatelná - že jde přímo za vámi / pokud to zde nechcete ventilovat včetně okolností je to velmi obecná otázka a nikdo vám závazně neporadí, doporučuji vám navštívit právníka - pokud vám byvalý zaměstnavatel všechno objasnil a stále se budete domnívat, že jste nevinný a škodu neuhradíte, tak zřejmě dojde ze strany zaměstnavatele k žalobě o náhradu způsobené škody - samozřejmě závisí na výši, dokazování atd.

Ohodnoceno: 0x

Od: martinjuricek
Datum: 16.10.15 13:14
Jednalo se o Ceskou Postu, delal jsem tam na DPP. Pri jizde na uzsi ceste jsem daval prednost nakladnimu autu a pomalejsi jizdou jel po krajnici. Samozrejme vetsi auto uhnulo u stromu aby si neurazil zrcatko a urazil moje a rozbil i bocni sklo. Druhe vozidlo bylo take majetkem Ceske posty. Ridic zastavil, dal mi svoji SPZ a rekl, ze se to pak vyresi na depu. Az po 2 letech a nekolika dnech mi doslo, ze vinikem jsem ja a ze musim zaplatit skodu. Da se proti tomu nejak bojovat?
Datum: 16.10.15 13:26

závisí vše na tom zda byla škoda byla uhrazena ze zákoného pojištění vozidla které vám poškodilo auto - zda tato událost byla dotažena do konce, jinak mám dojem že auta ČP mají hromadné havarijní pojištění, dále podepsal jste nějaký protokol o náhradě škody, nebyla škoda větší než jen zrcátko a sklo - třeba sloupek, pojištění na blbost jste měl?

Bojovat se dá ale pokud nevíte jak, je to špatné - napište jim, že škodu neuhradíte - pokud jste tedy číslo auta co vás nabušilo předal dispečerovi a bylo zahájeno řešení škody atd. pokud se budou chtít soudit záleží co položí na stůl anebo cuknou, takhle to nevyřešíme...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.10.15 13:44
Nakonec to bylo dotazeno tak, ze nehodu hodili na me s tim, ze jsem vjel do protismeru a srazili se zrcatky. Navic pisi, ze jsem byl v HPP a pritom jsem v dobe mel DPP. Sam sice mam pojisteni na blbost ale jde me pritom o princip. Na depu jsme sepsali protokol o nehode a tim to haslo, protoze ridic druheho auta byl z jineho depa. Ozvali se az po 2 letech a nejakych 6-ti dnech. Proto by me zajimalo zda se proti tomu lze obratit s tim, ze je to uz promlcene a nemel s tim jiz dalsi starosti. Bohuzel mam zlomenou nohu a jakakoliv doprava na postu skrz vyrizovani je pro me prakticky nemozna.
Datum: 17.10.15 04:07

Obecná promlčecí lhůta jsou tři roky.

Máte kopii toho protokolu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.15 19:03
Ja jsem nasel na netu ze promlceci doba je 2 roky Le zrovna moudry z toho nejsem. Je to paragraf 106 obcanskeho zakonika. Tak prave nevim. Diky
Datum: 18.10.15 19:23

Takováhle poblblá nehoda je pojišťovnou vyřešena během měsíce, zavolejte jim či napište mail, že tam mají nesrovnalostí - např ten prac. poměr, že žádáte kopii protokolu pojišťovny o řešení této škody * proč byla vina přiřknuta vám - a v této věci nebylo konáno /, a důvod proč vás obtěžují po 2 letech a 6 dnech, oznamte jim - předpokládám že jste v PN, vše se dá řešit mailem a telefonem, dále položte dotaz proč škoda nebyla řešena v rámci hromadné havarijní pojistky ČP. Pokud budete dělat mrtvého brouka, což je také možnost, mohou se pokusit na škodu způsobenou vámi vystavit plaťák - pak by následovala mašinerie k soudu kde by musela firma dokazovat zaviněnou škodu...atd...ale to už je jiná story a budete potřebovat advokáta...

Poslyšte nejste už tady po několikáté - proč se nezaregistrujete? Mám dojem že už se tady nějaké vaše problémy řešili? Neděláte si z nás dobrý den?*stop*

Datum: 18.10.15 19:45
Registraci mam diky, zkusim podle Vasich postrehu, zitra tam budu volat a budu to resit. Diky. Pak dam info jak to dopadlo
Datum: 18.10.15 21:27

Hele slušně ne zkroušeně, nebo nasraně, na to jim zvednout mandle je zatím dost času, osobně si myslím že vás nějakej trouba zkouší a hoří mu termín a chce problém vyřešit a čeká jak se zachováte...

Datum: 18.10.15 22:58
Jiste ze slusne ja to zatim jinak neumim, vzdy jsem se domluvil ku prospechu vsech slusne ale dekuji mnohokrat
Od: pepa*
Datum: 19.10.15 20:04

Byl k nějaké škodě sepsán protokol, ohodnocena škoda, míra zavinění a byl vám předán k podpisu příkaz k úhradě? Musíte specifikovat okolnosti a o co zhuba šlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.