Jiný způsob léčby/zlepšení zdraví

Od: Datum: 16.10.15 03:46 odpovědí: 47 změna: 21.10.15 01:24
Dobrý den, nevíte o nějakém jiném (a levném) způsobu, jak řešit zdravotní problém kromě jití k lékaři?
Nejde o nic akutního, trvá to několik let a mělo by to jít alespoň zlepšit správnou stravou a pohybem, ale nemám moc znalostí a tak se mi nedaří přijít na nějaké dlouhodobé řešení.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 16.10.15 03:56
avatar

Dobrý den, tak pro začátek, co Vás trápí? :)


doplněno 16.10.15 06:58:

Já mám syndrom bílého pláště a z většiny neduhů se raději dostanu sama, než abych zašla pro prášky, i kdyby to mělo trvat o něco déle, než s antibiotikama... takže to hápu.. :)..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.10.15 05:25
avatar

Sáro, jestli Vás něco trápí už několik let, měla jste s tím už dávno zajít k lékaři.

Tady se poměrně dost lidí ptá na zdravotní problémy, protože si neuvědomují, že pokud budou zkoušet zkušenosti laiků,

kteří ani nemusí stejný problém (to, co se podle popisu na dálku nějak jeví, může být něco jiného),

mohou léčbu minimálně prodloužit. Oddalování návštěvy lékaře může přinést akorát zbytečné komplikace.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: strakatypes
Datum: 16.10.15 07:16

Píšete, že máte zdravotní problémy již několik let a tyto problémy by se měly - mohly zlepšit správnou stravou a pohybem. Tato otázka má tak široké pojetí, že Vám každý poradí leda tak všeobecně.

Napište podrobnější popis, co Vás trápí a co jste již vyzkoušela.

Pokud se nechcete obrátit na lékaře, tak nejbližší pomoc je v přírodě, zdravém životním stylu, dobrých vztazích v rodině a svého okolí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.10.15 07:24
avatar

Nikdo netušíme, co vás stále trápí. Mohou to být křečové žíly, stejně jako časté angíny. Jestli máte na mysli celkový stav, pak základní dobré vyšetření ulékaře, nebo lékařů je podmínkou. *hej*Např. moje kamarádka se cítila dobře, ale začala hubnout. A to tak, že kvapem. Nic jí nebolelo, nic ji netrápilo. Prošla všecna vyšetření. Krev moč, sona, rentgeny, gastroskopie, CT a já nevím co všechno. Úplně všechno, co v Ostravě je. A přitom stále hubla. Znovu a opět na endokrinologii, kde už jednou byla a nakonec ji zjistili, že její štítná žláza funguje paradoxně. Při hodnotách, při kterých by měla tloustnou, ona hubla. A je jasno, může se zahájit léčba, která není nijak zvlášť náročná. *jasne* Možná, že máte na mysli udržení zdraví zdravého člověka. Tak to je?


doplněno 16.10.15 19:02:

Tím dlouhým vaprávěním jsem chtěla jen říci, že je potřeba vytrvat, dokud diagnoza není určená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 16.10.15 08:36
avatar

Dobrý den, když svůj problém neodhadujete na návštěvu lékaře, tak se poraďte jen v lékárně - někdy taková konzultace stačí. Zdravím!

doplněno 16.10.15 08:44:

A pokud je Vám 14 let, tak se poraďte snad i v rodině - maminka, tatínek nebo babička poradí.

doplněno 18.10.15 08:56:

sara - Váš hlavní problém je, že nejste ochotná ani naznačit čeho se problém týká. Jednou napíšete, že by to šlo vyřešit zdravou výživou a potom zase, že je k tomu řešení třeba více lékařských vyšetření. Nikdo neví, jestli potřebujete psychologa, psychiatra, poradce přes zdravou výživu nebo jiného specialistu - ale, myslíte si, že Vám bude někdo radit na Váš e-mail. Obávám se, že to nikdo dělat nebude (pokud není sám nemocen přes hlavu).

doplněno 18.10.15 13:11:

sara - pokud neznáte web viz odkaz, tak se tam podívejte. Tam radí odborně lékaři: http://www.ulekare.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 09:47
Myslím, že tady není potřeba více naznačovat, čeho se problém týká. O nějakém specialistovi jsem nic nepsala - jen že hledám někoho, kdo by byl ochoten si můj problém (který na internet do otevřené diskuze psát nechci) přečíst a sdělit mi svůj názor.
To že jde něco ovlivnit změnou stravy a pohybu se nevylučuje s tím, že by k přesné diagnóze bylo pravděpodobně potřeba několik vyšetření.
Datum: 18.10.15 11:23
avatar

- tak se poraďte s nějakým specialistou na výživu, nebo s nějakou bylinkářkou - třeba budou znát nějakou radu.


doplněno 18.10.15 12:52:

- no - to bohužel nevím, ale třeba se někdo ozve ...

Za sebe - já bylinkářům celkem věřím, ale bych zašla k tomu lékaři - jeden můj známý takhle všelijak "blbne" s bylinkami a různými metodami, které kde vyčetl, nebo mu někdo doporučil - a je čím dál "nemocnější" . Dokonce pevně věřím (a nejen já) , že si takovou nějakou "kůrou" poškodil imunitu, takže má chronické, blíže nespecifikované potíže s průduškami a nikdo neví, co mu je. Dokonce jednu dobu jedl syrová játra ! a držel asi 10 dní hladovku - a což je horší - i "žízňovku" ! - podle nás si tím poškodil i kostní dřeň...

No, dělejte, jak myslíte... ale to jste asi slyšet nechtěla - tak se omlouvám a zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 12:25
To jsem zkoušela na internetu vyhledat a nic moc jsem nenašla. Většina se zajímá jen o sestavení jídelníčku na hubnutí, dělání reklamy na různé předražené doplňky stravy atd. a za ty odbornější ohledně zdraví se zase musí platit. Můžete mi někoho doporučit, jestli o někom víte?
Datum: 16.10.15 11:19
avatar

jj, hrdinové ještě nevymřeli. Znal jsem jednoho, který celé roky statečně snášel bolest zubů místo toho, aby zbaběle šel k zubaři.

A co vy? Co vás vlastně trápí? Jestli například otékající kotníky nebo bolavé nárty či kolena, pak takové potíže se skutečně dají zlepšit správnou stravou a pohybem. Nadměrná kila dejte pryč a problém možná nezmizí úplně, ale aspoň se zlepší.


doplněno 20.10.15 12:49:

nedá mi, abych sem nepřipsal to, co mě napadlo hned na začátku.

Vy potřebujete dvakrát denně výplach žaludku, třikát denně klystýr a chinin. Věřte, že hned budete jak fik.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 16.10.15 21:29
Samotný problém jsem zde nepsala, protože je to trochu složitější a protože vím že by mi lidé radili, abych šla k lékaři, anebo ty nejběžnější "univerzální" rady které jsem pravděpodobně už zkoušela.
Proto když by někdo měl zájem poradit a zamyslet se více, tak raději přímo popíšu přes e-mail, a mám tak i větší jistotu že to neskončí diskuzí např. o pravopisných chybách, nesprávném chování v minulosti, posílání k lékaři (u kterého kdybych to řešit chtěla tak se tady neptám) atd.
Samozřejmě vím, že je diagnóza na dálku nemožná, ale k tomu aby se problém alespoň trochu zlepšil, není nezbytná a tak se snažím to alespoň nějak řešit. Třeba když jsem problém více vysvětlila kamarádce tak poradila aspoň trochu něco, co jsem na internetu ve spojitosti se svým problémem vůbec nenašla.
Jen tedy nevím, koho se více ptát, protože ve svém volném čase a zdarma skoro nikdo nemá důvod a zájem se více zabývat mým problémem, když bych to logicky měla řešit běžným způsobem anebo zaplatit.
doplněno 16.10.15 21:40: .. a jinak všem děkuji za odpovědi, jsem ráda za každou snahu mi poradit.
Datum: 16.10.15 23:16
avatar

Tady přece nikomu nejde o zaplacení nebo o neochotu púomoci nebo poradit.

Zdravotní problémy je ale potřeba řešit s lékaři. I kdyby někdo měl náhodou přesně stejný problém,

jako Vy, nemuselo by Vám pomoci (dokonce by mohlo i uškodit) to, co pomohlo jemu.

Shánět rady na zdravotní problémy od laiků je nebezpečné.

Proč vlastně nechcete jít k lékaři?

Jestli ke stávajícímu nemáte důvěru, můžete lékaře změnit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 05:31
Tady nejde nikomu o zaplacení a neochotu, ale to nejspíš proto, že jsou tady lidé dobrovolně ze své vlastní potřeby a vybírají si na co odpoví a jakému problému kolik času budou věnovat. Lidí, kteří by měli náladu zabývat se nějakým dlouze popsaným zdravotním problémem moc není, proto jsem doufala že tady aspoň někdo poradí kde jinde bych se mohla ptát.
Co se týče škodlivosti některých rad, tak v tom je nebezpečný celý internet a člověk přitom prostě musí používat rozum.
Od: krasula
Datum: 17.10.15 00:46

Na obecné zdravotní problémy lze poradit zase obecně. Nikdy nebude na škodu , když ulevíte tělu tím, že omezíte cukry, těžká jídla,uzeniny, zrající a tavené sýry, bílé pečivo, majonézy, sladké nápoje, zákusky, kávu. Tyto potraviny tělo zakyselují, což je příhodné prostředí pro mikroby, viry i parazity. Naopak je dobré přidat si zeleninu všech barev, vařenou a hlavně syrovou. Ovoce.Ubrat soli. Dostatečně pít.Nejlépe vodu. Pravidelný pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu, dostatečný spánek. A snažit se nebýt ve stresu. Pozitivní myšlení a dobré mezilidské vztahy také prospívají zdraví. Prostě si sednout a rozplánovat si, aby se vyšetřila denně hodina na kolo, plavání nebo rychlou chůzi či klus. A doma si na koberci přidat pár posilovacích a protahovacích cviků. Když nechcete k lékaři, i v lékárně nebo v prodejně zdravé výživy Vám poradí . Buď vhodné bylinky, a nebo i tu návštěvu lékaře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 05:46
Já tu ještě nenapsala nic o svém problému. Některé tyto obecné a univerzální rady mi při dlouohodobém dělání připadnou i nebezpečné.. a je to celkově o ničem když ani nevíte čeho se můj problém týká.
Od: strakatypes
Datum: 18.10.15 12:46

Sari, Vy nevíte, co chcete, a ani, co píšete.

Přečtěte si úvodní dotaz a porovnejte s vaším příspěvkem dnes v 5.46.

Chcete pomoci, ale zadarmo, bez lékaře, nenapíšete o jaký problém se jedná, leda přes e. schránku. Zároveň ale všeobecné a univerzální rady považujete, nebo přiznáváte, že nejen nepomohou, ale můžou i ublížit.

Kdyby Váš dotaz zněl: chcete si se mnou někdo dopisovat a poradit mi na můj e-mail? Mám problémy, ale nechci zde ani náznakem naťuknout o co se jedná, bylo by to všechno jasné a jednodušší. Žádný rádce, který nechtěl-nevěděl pomoci, by zde neztrácel čas. Zaregistrujte se a použijte vnitřní poštu, někteří rádci se věnují v širším okruhu o zdraví, zdravý životní styl a třeba se Vám ozvou. Ale tato poradna je pro všechny a třeba Váš konkrétní dotaz i odpovědi pomůže i jiným potřebným, takhle to je o ničem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 14:24
Já vím co chci i co píšu, jen se asi neumím správně srozumitelně vyjadřovat.
Kdybych tu zmínila např. že se jedná o "jídelníček a pohyb při zácpě", tak tu lidi začnou psát ty různé všeobecné rady, které, kdybych dejme tomu měla třeba alergii na lepek, neměla zuby a byla půl těla ochrnutá, byly převážně k ničemu a rádci by tím naprosto zbytečně ztráceli čas, proto je někdy lepší nezmínit ani slovo. A to, že by se na to hůř hledala dostupná rada, přece neznamená že se nějaký dobrý nápad nenajde.
Nevím jestli má smysl se registrovat - když se někomu bude chtít radit tak mi může napsat na email, nebo je pro lidi tady výhodnější vnitřní pošta?
Datum: 18.10.15 23:54
avatar
Saro nejenže se neumíte vyjadřovat, ale taky popirate to, na co jste se původně ptala. Nejlépe vám odpověděla krasula, ono ta kyselinotvorna strava nejenže působí na zacpu a zuby, pop alergii, ale taky na psychiku a tu šedou hmotu, co máte mezi ušima. Domnívám se, ze na váš problém vám nepomůže ani deset doktorů, pokus jim nesdelite alespoň náznakem, co vás trápí. Nemůžete chtít na obecný dotaz jinou odpověď než obecnou, což většina rádců zde chápe, ale vy ne. Nevím jestli to je k smíchu nebo k pláči, ale věřím, ze jeden konkrétní specialista by to zvládl...
doplněno 19.10.15 11:05: Tak si psvoji původní otázku a to, co ti odpověděla krasula a cos ji odpověděla ty! Možná si to dáš dohromady, konec konců ti to hned napsal pes
Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 19.10.15 01:00
Zdá se mi, že jste moc nepochopil/a můj text, jako byste četl/a jen každou druhou větu a reagujete trochu mimo. Anebo je možná chyba na mé straně. Mohl/a byste, prosím, napsat kde "popírám to, na co jsem se původně ptala"? Někdy člověk své vlastní chyby snadno přehlíží, a tak bych pro příště ráda věděla na co si dát pozor.
Od: strakatypes
Datum: 19.10.15 01:23

Takovéhle ponocování není vůbec zdravé. Já mám jako starý člověk nárok na nespavost, ale pokud jste Sáro to 14ti leté dítě, tak se řiďte zde některými radami a měla byste jít spát. Spánek do půlnoci je pro tělo to nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 19.10.15 01:54
Je mi 20, nevím kde se tady vzal nápad, že je mi 14.
Běžně bych touhle dobou už dávno spala, ale dělám brigádu která je určená na nějaký čas a tak nezbývá než se přizpůsobit.
Od: strakatypes
Datum: 19.10.15 02:11

14 let odhaduje jako první p. Ben, podle otázky na kterou odpovídal 14.10.15. /Nevím, jestli se mu líbím/ Shoda jmen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 01:05
avatar

zdravý životní styl a cvičení Vám rozhodně prospěje, ale nemyslím, že by Vás vyléčil.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 04:21
Máte pravdu, ale já momentálně nestojím o vyléčení (ke kterému je nutný lékař a spousty vyšetření, samo to asi nepůjde). Jen bych byla ráda kdyby mi bylo líp a proto řeším koho a kde se ptát, komu by nevadilo se zamyslet nad mým problémem a napsat svůj názor (který bych samozřejmě brala jen jako inspiraci co můžu zlepšit nebo co dělám špatně).
Od: uska®
Datum: 18.10.15 12:04

Je to marný, je to marný, je to marný. Nestojíte o obecné všeobecné rady a sama jste tajemná jak hrad v Karpatech. Já bych vám mohla doporučit homeopatika, ale zas je to lékař a zadarmo to nepůjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 13:42
Taky mi často připadá že je to marné, ale snažím se vytrvat a ne to zase vzdávat pro nedostatek informací. Obecné neúplné rady mi připadnou celkem neužitečné, když je problém složitější a ke všemu si ty rady docela "protiřečí".
Nechápu co máte s tou tajemností. Prostě jen mám špatné zkušenosti se psaním delších popisů a otázek na internet, kde jednoduše může odpovědět a rychle přidat "radu" každý. U složitějších otázek se často stává, že si lidé pořádně nepřečtou text a v rychlosti, aby aspoň něco sdělili napíšou nějakou blbost nebo se pustí do kritizování každé maličkosti v textu či v jednání tazatele. Nic takového se mi nikdy nestalo, když jsem psala přímo jednomu člověku.
Nad homeopatií jsem uvažovala, až budu mít více peněz, ale nevím jestli je možné doporučení homeopatických léků na dálku.
Od: pb®
Datum: 18.10.15 13:51

Tak dobře, nechcete slyšet rady ohledně zdravého životního stylu a vůbec netušíme, co Vás trápí. Pak tedy marihuana pomáhá na hodně neduhů a to bez vedlejších účinků. Mazání, kouření, konopný olej, forem aplikace je hodně, vyberte si co potřebujete na Váš problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 18.10.15 13:55

Doporučuji o půlnoci nahatá obíhat boží muka a křičet: víra uzdravuje, nechci k lékaři, chci se uzdravit - sice nevím z čeho, ale chci se uzdravit...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 20:45
Ha ha. Myslíte že by tento rituál fungoval už v půl desáté? Nerada bych totiž rušila noční klid. To zaklínadlo je příliš dlouhé a obyčejné, raději bych to nahradila jednoduchým slovem "abrakadabra" - to má navíc magickou sílu.
Datum: 18.10.15 16:01
avatar

Nuže, Sáro, víte-li, že vám od zdravotních potíží může pomoci správná strava a pohyb, tak není nic lehčího než se začít zdravě stravovat a hýbat se. V čem dále máte problém?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sara*
Datum: 18.10.15 20:53
Myslím že už jsem to tady psala - nemám zas tolik znalostí a nápadů co můžu udělat jinak a lépe, proto hledám někoho kdo by mi sdělil i svůj názor, to je celé.
Datum: 19.10.15 08:22
avatar

třeba by ti pomohly bylinky - půjč si o nich nějakou knížku a prostuduj, které by mohly pomoct, pak navštiv nějakou specializovanou prodejnu... nebo vyhledej léčitele, který ti také vhodné čaje poradí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 19.10.15 10:28
Něco o bylinkách jsem četla (ve 2 knížkách i na internetu), ale moc z toho moudrá nejsem, co by bylo pro mě vhodné. Asi je lepší se přímo zeptat někoho, kdo se v tom vyzná. Nevíte o někom? Nebo o nějaké knížce, kterou bych ještě mohla zkusit?
Od: ria®
Datum: 19.10.15 10:39
avatar

Ahoj :) proč je problém alespoň nastínit co Vás trápí? :D.. mám pocit, že si z nás děláte šoufky.. Na jednu stranu hledáte přesnou odpověď na svůj neduh, na druhou stranu neřeknete na jaký.. Je to nějaký ženský problém? Hemeroid? Jste tu anonymně, nevím, za co by jste se měla stydět?...;)


doplněno 21.10.15 02:23:

Jak zlepšit zdraví? Jíst pestrou stravu, zelenina, ovoce, méně obilovin, mléčných výrobků, obden si 30 minut zaběhejte, a půl hodinka denně nějaké posilování.. :D

Ve 20-ti by jste mohla vědět, jak neskutečně je Vaše otázka hloupá.. je to stejné, jako by jste se zeptala, jak chutná voda z Jupiteru? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 19.10.15 10:46

Tak pokud hledáte stále v bylinkách a nechápete, na co a která bylinka, je pro Vás vhodná, tak polopaticky a přehledně je napsána brožura od Marie Treben ,,Zdraví z boží lékárny,,. Na internetu od 109 korun, ale jistě ji budou mít i v knihovnách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.10.15 10:54
avatar

Dobrý den, tak se přiznávám, že ten věk 14 let jsem odvodil z jiné otázky se stejným nickem.

Omlouvám se, pokud to byl omyl a divím se, že jste na to nereagovala hned. Z Vašeho dalšího psaní mám dojem, že si chcete hlavně povídat, že? Toto je poradna a povídat si můžete třeba ve Volné diskuzi. Odpovědět se dá na dobře položenou a jasnou otázku, ale nedá se zde věštit. Tak osoba dvacetiletá by mohla už zvládnout zeptat se jasně. Vy to udělat nechcete, ale patrně jde o test, kdo uhodne to, nač zrovna nyní myslíte. Nejste schopná napsat ani, zda hledáte lékaře, bylinky, léčitele (šarlatána nebo zaříkaváče), poradce přes výživu nebo alternativní (čínskou) medicínu. Nejste schopná ani napsat, o jaký tělesný orgán se jedná nebo medicínský obor, který by to mohl řešit. Takže, úraz to není, nebolí to a na životě ohrožená nejste - napište nám potom, kdo vyhrál ve Vašem testu o telepatii a byl s odpovědí nejblíže. Já tipuji hlavu. Zdravím!

doplněno 19.10.15 18:37:

sara - platíte si (platí někdo za Vás) zdravotní pojištění? Proč nevyužijete možnosti, kterou máte již placenou? Jinak, já už znám jen veterináře (ale, tam se platí hotově).

doplněno 21.10.15 08:45:

sara - z Vaší původní otázky se zdá, že znáte způsob, jak řešit svůj problém, ale jenom postrádáte nějaké znalosti, jak na to. Proč jste nepoložila poměrně stručný dotaz, který by mohl být zodpovězen, pokud by byl problém přiblížen? Proč jste se nezeptala např.

na alternativní medicínu (čínská, bylinky apod.) nebo alternativní způsob léčení - ale, na konkrétní problém (nebo alespoň přibližně)? Takže, asi hledáte akupresuru, homeopatika, hypnózu, bylinky nebo nějakého bezplatného léčitele - na problém, který možná neřeknete nikomu, ale mělo by Vám to pomoci viz: "Pane doktore pomozte, ale hledejte, jakou pomoc potřebuji - já Vám to neřeknu." No, možná by Vám pomohl i schopný medik.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sara*
Datum: 19.10.15 18:12
Povídat (tedy spíše psát) si chodím na úplně jiné stránky. Tady jsem napsala protože hledám odpověď na svou otázku. Ona původní otázka se v tom zmatku asi nějak zamluvila a mými reakcemi na odpovídající spíše znepřesnila. Ptala jsem se na toto: "...nevíte o nějakém jiném (a levném) způsobu, jak řešit zdravotní problém kromě jití k lékaři?"
Vy očividně nejste schopen ignorovat pro vás nesmyslnou otázku a raději tu hledáte nějaké testy a hádanky - nic takového tu není. Nechápu kde jste došel k závěru že "...úraz to není, nebolí to..", nic takového jsem nenapsala, asi si to opět pletete s někým s podobným jménem.
Od: sara*
Datum: 20.10.15 02:07
Ano, zdravotní p. mám v pořádku. Nevyužiji toho, protože předpokládám že jsou i jiné způsoby, jak zdraví alespoň trochu zlepšit.
Datum: 19.10.15 11:02
avatar

Už to nevydržím, musím se zapojit do nesmyslné debaty.

K lékaři, který je vázán mlčenlivostí o stavu pacienta, nepůjdete. Zde na poradně, kde jsme sice v anonymitě, ale tak nějak už o sobě víme, kdo radí s cílem poradit a kdo sem píše jen pro vlastní obveselení, se nesvěříte. Ale veřejně dáváte vlastní mailovou adresu a čekáte, že se někdo ozve. Soudný člověk se neozve. Možná si ale budete psát s někým, kdo se bude tvářit učeně, ale nakonec vás přesvědčí, abyste si za velké peníze koupila sušené kozí bobky. Ale budete spokojená. Nakonec - proč ne? Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sara*
Datum: 19.10.15 18:39
Popravdě, moc jsem nepočítala s tím, že se mi na ten e-mail někdo ozve, psala jsem ho jen tak pro jistotu kdyby někdo raději rovnou napsal soukromě. Kupodivu se pár rozumných lidí ozvalo.
Koukám, že jste další z těch, co pořádně nečtou a vymýšlí blbiny. Sušené kozí bobky za velké peníze bych nekoupila, protože hledám levné (to jsem psala hned na začátku) možnosti, a ani za malé - toto by mě vážně nenapadlo. Kampak na ty nápady chodíte?
Datum: 19.10.15 11:24
avatar

- tahle otázka ve mě svou tajemností a absurdností "vybudila" takovou zvědavost, že by mne fakt uspokojilo, kdybych se dozvěděla co Vám vlastně je? - ani "spát nemůžu", jak jsem zvědavá - přece ty Vaše potíže nemohou být takového rázu, že byste se snad musela stydět jít k lékaři - máte lepru, nebo syfla, nebo něco takového (hanbatého)?! - vsadím se, že si to tady všichni začínají už myslet ! - ale nic ve zlém, tak trochu žertuji, protože se na Váš dotaz už vlastně ani jinak reagovat nedá... Zdravím.


doplněno 21.10.15 08:48:

- přece jenom mne ještě napadl způsob, jak se zbavit potíží, aniž byste navštívila lékaře - vzít špagát a oběsit se na nejbližší lucerně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 18:22

Tady pasuje: neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.15 08:15
avatar

Sáro, bez urážky a se vší úctou: Že jsi vysadila antidepresiva a vynechala jedno sezení? *hej*


doplněno 20.10.15 09:50:

Pse, určitě máte pravdu. Já jsem však chtěla pomoci, ne sledovat horor. Protože nejstrašnější horor je to, co nemůžeme vidět, co jen tušíme. Až když uvidíme, pojmenujeme, diagnostikujeme, problém dostane jméno, pak lze najít řešení. Existují však lidé, kteří se strašně rádi v něčem ňahňají, probírají, převracejí, dohadují se, obhajují, ale vůbec nemají zájem vyřešit. Když problém nemají, jsou nešťastní a štěstí najdou až tehdy, když jsou nešťastní. A to je problém Sáry. Ta, kdyby problém neměla, určitě by si ho vymyslela. *hej*Sáro, hodně štěstí v Slzavém údolí! *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 20.10.15 09:27

Také se u této otázky bavím, je s podivem, kolik takováto nejasná, tajemná, všeobecná, bezobsažná otázka nasbírala reakcí.

Asi nás láká to něco tajemného, nedefinovatelného. Obzvláště, když zadavatelka reaguje, komunikuje a usměrňuje. Tím vlastně stupňuje naši zvědavost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: sara*
Datum: 21.10.15 00:45
Zase nějaká "vtipná" domněnka.
Já proti pomoci nic nemám, jen tu někteří špatně pochopili otázku, která zněla: "...nevíte o nějakém jiném (a levném) způsobu, jak řešit zdravotní problém kromě jití k lékaři?"
Prostě jen hledám jaké jsou jiné způsoby (než jití k lékaři) a nebo třeba kontakt na někoho kdo se v té některé metodě vyzná. Nevím, kde kdo vyčetl, že ten svůj zdravotní problém hodlám řešit a vysvětlovat zrovna tady veřejně.
Docela mě zaráží, že z mého zájmu o alternativní možnosti hned usuzujete, že si libuji v neštěstí a vyhledávám problémy, jen pro to, že jsem neměla chuť se podrobně "podělit" o svůj problém zde v diskuzi. Od mile působících, dlouhodobých uživatelů bych čekala více tolerance.
Od: ruze®
Datum: 20.10.15 11:36
avatar

Nejde o nic akutního,ale trvá to ,,už několik let.!?,,Sedíte u PC v noci i v časních ranních hodinách,vy nestudujete,nechodíte do práce? Už naše babičky věděly,že na všechny neduhy je práce a zase práce ! Gynekologické problémy asi vyloučíme,to by jste tak v klidu několik let neseděla, takže tady máme Nespavost,na to stačí bylinkové čaje-Meduňka...atd.,na Netu jich najdete jistě více,horké mléko a sušenka-to už na spaní ,,užívala,, i princezna Sisi a nebo si dát 2-3 sklenice dobrého vínka a to také zabírá skoro 100%.Prášky na spaní moc nedoporučuji,bývají návykové a proč do sebe zbytečně cpát nějaké chemikálie? Na ,,syndrom vyhoření,,jste ještě moc mladá,takže doporučuji psychologa,psychiatra a terapii prací,jinak vám tu asi už nikdo nic víc neporadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 20.10.15 16:42

Pro ,,ruze,,

Musím se ,,sary,, zastat. Protože jsem již na ponocování poukazovala, tak vím od ,,sary,, že v noci pracuje, má brigádu a musí stihnout termín.

Ale je to již v diskuzi, zřejmě jste to ,,ruze,, přehlédla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara*
Datum: 21.10.15 01:24
"strakatypes" díky za zastání.
"ruze" - nechápu proč reagujete tak podrážděně. U PC nesedím, jen sem občas mrknu z tabletu. Asi jste se s tím nesetkala, ale spousty prací a brigád se dělají v noci i v časných ranních hodinách. Jinak vaše "diagnostické" metody jsou docela úsměvné.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.