Antidepresiva na počkání?

Od: Datum: 01.11.15 19:45 odpovědí: 10 změna: 02.11.15 19:49

Dobrý večer

Chtěla bych se zeptat když mám psychický problém a potřebovala bych prášky na uklidnění protože mám pocit ,že bez nich to nepůjde mohu se jen u lékaře zastavit nebo se musím objednat děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 01.11.15 19:55
avatar
Zdravím.
Antidepresiva se na počkání nedávají.
Nejsou to lentilky...
Musíte se objednat k psychiatrovi,který Vás vyšetří a dle výsledku Vám nasadí příslušnou léčbu.
Vše se neřeší jenom léky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 20:00
avatar

Praktický lékař může na počkání napsat třeba Neurol 0,25 mg, což člověku nenavyklému bohatě stačí. Není to antidepresivum, ale anxiolytikum ( lék proti úzkosti ) a zabírá na rozdíl od AD ihned. K psychiatrovi není potřeba se objednávat, ale těžko se hledá dobrý, který má možnost přijímat nové pacienty.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.11.15 20:06
avatar

Jen bych dodala k předchozí odpovědi, že léky typu Neurol, které Vám předepíše praktický lékař, sice zaberou ihned, ale jsou silně návykové - lze je brát jen krátkodobě, maximálně tak měsíc. V případě nutnosti se využívají, než zaberou antidepresiva.

To znamená, že se musíte stejně objednat k psychiatrovi, který Vám předepíše antidepresiva, které lze brát dlouhodobě. Zaberou až tak za 2 - 3 týdny, ale není třeba se bát návyku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 20:11

Hlavně měj na paměti, že nejdřív Ti budou stačit nějaké lehké lentilky, později velké bonbóny a pak nepomohou ani krabice vajec - A PŘECE A STÁLE TADY BUDE PROBLÉM, KTERÝ JSI NA CHVÍLI ODSTRANILA, ALE NEVYMAZALA. Napni všechny síly a zkus vyřešit problém, pozitivně se i s tímto, dívat do budoucna - nic není neřešitelné a beznadějné a pak se teprve, pokud to nelze jinak, dej do lentilek. Moc přeji, ať vše zvládneš, bez LENTILEK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexandra05
Datum: 01.11.15 20:16

Umřela mi před 2 dnama máma... sama to bohužel ani s podporou rodiny nezvládám hrozěn mi tu chybá nedokážu se s tím vyrovanat

Od: bobina*
Datum: 01.11.15 20:33

Přijmi upřimnou soustrast , vím co asi prožíváš , taky jsem letos ztratila syna a stále to strašně bolí. Zajdi si k praktickému lékaři a ten ti určitě nějaké léky předepíše. Ten Neurol můžeš brát klidně měsíc a pak uvidíš. Taky dodnes beru léky . Tak se drž ,čas prý to zahojí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.15 20:35
avatar

Upřímnou soustrast. Normálně se objednejte k psychiatrovi bez nutnosti doporučení od obvodního lékaře. A psychiatrovi reknete o svém problému a uvidíte. Berte ale v potaz, že účinek antidepresiv nastupuje až po 14 dnech užívání, nebo i později.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.11.15 20:53

Obvodní lékař ti AD napíše, ale zaberou až po 14 ti dnech. Zdá se mi ale, že u vás je to spíš hluboký smutek než deprese. Ta je totiž způsobena dlouhotrvajícím stresem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 01.11.15 22:00

Sašo, pokud se umíš nadechnout v klidu a také v klidu vydechnout tak ber chemii jako to poslední co bys kdy chtěla použít. Tento dotaz jsi dala s rozvahou, promyšleně, tak mám za to, že jsi jen v presu a - teď jen namátkou ti pomůže třeba jen dobrá sprcha, nebo se vykecat s kámošem, nebo jen cígo anebo taky jen povysávat a nebo je dobré se najíst. Vím, někdy stačí pohlazení...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.15 19:49

Je mi Tě moc líto, ale nedá mi to a musím se zeptat. Proč, jsi do úvodní otázky nevložila hned, že Ti umřela maminka?

Moc děkuji za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.