Noční močení

Od: Datum: 15.10.15 20:25 odpovědí: 10 změna: 16.10.15 15:18

Dobrý večer. Je mi 60 let. Každou noc pokaždé v jinou hodinu musím na záchod se jít vymočit. Je to prostatou? Nebo jiné příčiny co stím? Má třeba prostata vliv i na sexuální život? Jaký? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.15 20:32

Může to být prostatou. Nejlépe je zajít na urologii. Ostatně v tomto věku byste měl chodit na urologii každých cca 6 měsíců. Zvětšená prostata se projevuje častějším nutkáním na močení. Do určité doby se to neřeší, léčba v podstatě neexistuje. Je ale důležité sledovat změny a provádět vyšetření. Minimálně PSA, což je vyšetření které signalizuje možnou rakovinu prostaty. Do hodnoty 3,1 byste měl být v klidu, ale rozhodně zajděte na urologii. Některá vyšetřní jsou v pohodě, jiná nic moc, ale co se dá dělat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.10.15 20:47

Je to určitě způsobeno zbytnělou prostatou. Nejhorší je, že se Vám nikdy dokonale nevyprázdní močový měchýř a moč se zahušťuje. Jděte k lékaři, ale nenechte se zbytečně vyšetřovat. Stejně se to dá vyléčit jedině operací prostaty, kdy Vám její část svírající močovou trubici odstraní. Ta hodnota PSA může být vyšší, i když žádnou rakovinu nemáte, je to následek např. chronického zánětu prostaty.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.10.15 13:28
Mimochodem PSA může být vysoká taky po souloži nebo po jízdě na kole. Je to důležité vyšetření, ale není jednoznačně přiřazeno rakovině. Před tou varuje a doktor pak pošle pacienta na biopsii, ale skutečně jsou i případy planého poplachu a dokonce i případy, kdy tento test neukáže reálně existující problémy. Jinak jedna návštěva záchodu za noc není zase nic tak alarmujícího, leč v kombinaci s věkem je návštěva urologa silně doporučena (ostatně, jak tu někdo píše, už i samotný věk je indikace). A není tak stoprocentně pravda, že žádná léčba neexistuje, krom operace (která je indikovaná hlavně při histologickém nálezu) existují i konzervativní postupy. Ale rada "Jděte k lékaři, ale nenechte se zbytečně vyšetřovat." mi připadá malinko jako oxymóron.
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 15.10.15 21:26

Dobrý den, ano, může to být prostatou, ale také to může být zvýšené množství pozřených tekutin před spaním, prochladnutím nebo probuzením, kdy zjistíte, že se Vám chce - pokud se spí tvrdě, tak tu potřebu budete mít normálně až ráno. A jsou lidé, kteří chodí na WC v noci již od mládí a nepřide jim to divné. Zdravím!

Datum: 15.10.15 23:17

Chodit na wc jednou za noc, to je úplná pohoda. Svého času jsem chodil i 5x, tak jsem si pořídil bažanta. Pak jsem začal pravidelně chodit k urologovi (opravdu co 6 měsíců - nepoceňujte te to!). Odstranit potíže medikamentózní léčbou stoprocentně nejde, první ordinovaný přípravek nezabral, ale druhý už ano - velká úleva! Vliv na sexuální život opravdu může být. I když je erekce ok, stejně žádnou babu neuspokojím, protože dosáhnu orgasmus strašně rychle. Je to jeden z vedlejších a možných průvodců hyperplasie prostaty. Rohodně - šupajdy k urologovi!

Datum: 16.10.15 07:32

Znala jsem člověka, který si na prostatu kupoval v lékárně čaj vrbovku. Měl už hodně roků a vrbovku pil pravidelně. Že mu pomáhala. Za vyzkoušení nic nedáte, ikdyž se na urologii určitě objednejte! Bez ní to nepůjde k lepšímu.

Datum: 16.10.15 08:17

K problémům s prostatou u mužů se vyjádřit nemohu, ale vybavila se mi vzpomínka na pobyt v lázních po operaci ledviny. Lázeňská lékařka mi připravila rozpis pití jednotlivých pramenů. Poslední pití mělo být těsně před ulehnutím do postele, a to půl litru. Namítala jsem, že mě v noci probudí plný močový měchýř. A lékařka na mě docela zostra vyjela: A vy snad před spaním nepijete? A to chcete mít zdravé ledivny A to vám to vzhledem k vašemu věku ještě nikdo neřekl? Nějaké to probuzení je proti problémům s ledvinami úplně zanedbatelné.

Po létech j musím dát zapravdu, když začne zánět, tak se nespí celou noc...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.10.15 10:00
K problému Bruna...
Co tak si vzpomenout na orál, manuál a inštrumentál?!
První dvě pomůcky vlastní, třetí mají v sexshopu
Jak říká jeden kolega tady na poradně: neexistuje NEJDE!
Může si vzpomenout i Boris. Až to bude aktuální.

Datum: 16.10.15 10:32

Mám stejné problémy, k urologovi chodím už asi 15 let, zhruba každých půl roku.Užívám předepsaný Zoxon4 a kupuji si zinek tablety.Jde to vydržet ale stejně je člověk omezený, musí stále hlídat kolik toho vypije, protože držák moči už nefunguje jako v mládí.Na operaci v mém stáří /75/ se mi nechce jít.Operace může pomoci ale nemusí, podle vyjádření kolegů.

Datum: 16.10.15 15:18

Čajíky taky určitě mohou pomoci, svého času jsem pil odvar ze slivoně africké, moc mi pomohl. Bohužel si nepamatuju, jak se ten čaj jmenoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.